Soutěže 1103
Výuka 939
Semináře 354
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 29. 4. 2015 23:42
Soutěž: Sídlo čarodějnice – kouzelnické doplňky
Zadavatel soutěže: Aki san Marino

Zadání soutěže

Každý už byl u nějaké čarodějnice na návštěvě. Staré sídlo, které na vás dýchne kouzelnou a možná trochu strašidelnou atmosférou... Jistě jste viděli i kouzelnické předměty, kotlíky a další kouzelnické nezbytnosti. Pro žáky z mudlovských rodin - jak si tyto předměty představujete?

Dejte si záležet na detailech, protože ty rozhodují o tom, jestli je "ten pocit" správný. Zajímá mě oprat vše do detailu: materiál, opracování, jestli má předmět nějaké šrámy nebo je nový. Popište vše co nejlépe.

 

Co od vás budu chtít?

Předměty:

1), 2) kouzelnické předměty dle Vašeho výběru

3) co nesmí v kouzelnickém sídle chybět? Zvěř, místnost nebo něco jiného, co dosud nebylo zadáním?

 

Prosím o zaškrtnutí souhlasu s použitím, nevylučuji, že by Vaše práce mohla být inspirací pro další aktivity na hradě.

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám ukázky čarodějnických "doplňků": věšteckou kouli, svícen a domácí mazlíčky.

S pozdravem
H. Centaurix

 

1: Věštecká koule se stojánkem v podobě hada

Věštecká koule by neměla chybět v žádné čarodějčině domácnosti – já jsem si pro zobrazení vybrala kouli, jež obtáčí zelený had, čímž jí propůjčuje stabilitu. Funguje tedy jako jakýsi stojánek.
Hada jsem zvolila, protože je tradičně (společně s drakem) často chápán jako strážce tajemství a moudrosti, jeho svěží, zelená a zlatavá barva by pak mohla být určitou potěchou pro čarodějčino oko, mohla by mírně tišit únavu, již si jako daň vybírá nutné soustředění se na obrazy vyvolané v magické kouli. Navíc je schopen si určitý výjev "zapamatovat" a na požádání znovu promítnout. Paměť je ovšem omezená na jediný výjev/věštbu. Další záznam ten předchozí automaticky přehraje a smaže. Ovšem pokud si čarodějka nepřeje pořídit další záznam, může kouli bez obav používat i nadále a k uloženému výjevu se kdykoli vrátit.
Had zde funguje jako strážce i v mnohem přízemnějším slova smyslu – chrání kouli nejen před tím, aby se někam zakutálela (či dokonce spadla ze stolu), ale také před ukradením: vztáhne-li na kouli ruku nepovolaná osoba, hádek částečně ožije a po varovném zasyčení na chmatavou končetinu zaútočí a buď ji svým jeden ochromí, nebo přímo zabije... to už záleží na nastavení, které zvolí sama čarodějka.

sidlo

2: Svícen v podobě draka

Svícen má v zásadě velice jednoduchý design – lehce stočený zakulacený plátek, jehož horní část je upravena do podoby dračí hlavy (krk je pohyblivý), v prostřední části jsou přidána po stranách křídla, aby svíčce pomohla se stabilitou, a spodní část, stočená pod "břicho" draka je pak zakončena šipkou. Zákruta / oblouk tvořený ocasem se pak skvěle hodí jako úchyt, chce-li čarodějka svícen nést, nejen jej mít položený na stole.
Stejně jako u věštecké koule ani zde není dekorativnost stojánku samoúčelná – "dráček" nevede teplo, takže se čarodějka nemusí bát, že se při doteku popálila. Duté tělo navíc "lapá" nevyužitý vosk (a jakkoli je žhavý, na povrch dračího tělíčka to nemá žádný vliv), který pak odtud lze kdykoli vylít. Jednak proto, že i teplota uvnitř je do značné míry konstantní, jednak proto, že i kdyby na vosk uvnitř čarodějka zapomněla a ten vychladl a znovu ztuhl, stačí lehce přejet přes oranžové draří růžky a ten vosk znovu roztaví, aby jej bylo možné dračími ústy vylít.
Design draka byl pak zvolen především pro spřízněnost tohoto tvora s ohněm – i této vysoce stylizované figurce mohou z tlamičky šlehat plamínky, které svíčku umístěnou na zádech draka zapálí (díky pohyblivému krku se dokáže "vytočit" nazad).

3: Zvěř

Ve třetí části jsem využila Vámi dané možnosti a nakreslila pár nejtradičnějších čarodějčiných zvířecích průvodců / mazlíčků:

sidlo

Kočka – nejlépe černá jako noc, se smaragdovýma očima, barva jednak propůjčuje kočce za tmy prakticky neviditelnost, jednak ladí s čarodějčinými šaty (černá se hodí ke všemu, černý hábit je pak klasikou) – nu a aby toho nebylo málo, v pátek třináctého černá kočka zasévá v lidských srdcích strach a stačí jí k tomu jen se vydat do města.

Sova – noční stvoření (množství čarodějčiných aktivit vyžaduje ponocování), stejně jako kočka i ona svým zrakem snadno proniká temnotou a zvlášť na lovu se pohybuje prakticky neslyšně, navíc je velice užitečná při doručování zpráv: soví pošta je jednoduše nedostižná.

Krysa / potkan – okouzlení těmito mazlíčky v současné době vládne hradu, jak bych mohla zástupce na obrázku vynechat? :)

A jako čtvrtý mušketýr se za zmíněnou trojkou krčí netopýr, z něhož "čouhá" jen jedno křídlo.