Soutěže 1085
Výuka 916
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 17. 4. 2016 11:58
Předmět: Dějiny čar a kouzel, 2. A
Termín: 5. termín

Zadání domácího úkolu

Vybírejte prosím z následujících zadání: 

1. Nakreslíte mi, jak vám šel dnešní úklid - samozřejmě mi znázorníte činnost, ke které jste byli na hodině přiděleni. 

2. "7 způsobů, jak pohnojit kouzelnickou symbiózu snadno a rychle" - tak zní zadání bleskové brožurky pro ty, kteří chtějí zlikvidovat mezinárodní čarovztahy. Sepište ji, buďte trefní a sdílní. 

3. "Kde všude si profesorka Larstonová může vyvěsit vyšívaný hadřík s Godrikem" - jmenujte prosím alespoň 12 míst i se stručným odůvodněním, proč by se zrovna tam výšivka vyjímala.

Vypracování

Hezký den, madam,

přestože obrázek, kterak se ztrácím v prachu z vyklepávaných závěsů, byl velice lákavou možností, nakonec jsem přeci jen neodolala tématu mně ještě bližšímu: kterak něco pošašit.

Snad se nebudete zlobit, že zapojím i mudlovské příklady.

S pozdravem
H. Centaurix

 

Sedmero způsobů, jak pohnojit kouzelnickou symbiózu snadno a rychle

 

1. Nejdříve na hosty konsternovaně zírejte (pokud možno s otevřenou pusou, můžete si i ukázat prstem) a poté podlehněte záchvatu smíchu.

Nejenom kilt – skotská sukně – může být v kontrastu se zažitými módními zvyklostmi (sukně nosí ženy).

Z našich hostů se můžete zaměřit například na šperky afrických studentů z Uagadou: za pozornost stojí jak množství úpletových náhrdelníků (v zásadě jen stočených pestrobarevných špagátů), pod nimiž se jejich krk prakticky ztrácí, tak čelenka, která zasahuje až do obličeje, až připomíná jakýsi náhubek.


2. Parodujte chování svých hostů (opět si můžete pomáhat ukazováním, aby jim náhodou neuniklo, že předvádíte právě je)

Pokud jste nenašli pro svůj vtip žádný výrazný prvek oděvu, zaměřte se na jejich chování – maďarské kývání hlavou na znamení "ne" a naopak vrtění hlavou, když souhlasí, je obecně profláknuté. Hledejte dál!

Podívejte se krasavice z Krásnohůlek, zvedněte nos tak, až vám při záklonu rupne v zádech, a udělejte Tss! Nezapomeňte se okamžitě začít s kamarádkou chichotat! Opominout byste neměli ani přehnané ráčkování.

Stojí poblíž Kruvalští? Podejte svému kamarádovi ruku, zamračte a zabručte jako medvěd – načež ho srazte k zemi!


3. Nabídněte hostům k pokrmu jejich posvátné zvíře nebo se naopak ošklíbejte nad jejich delikatesami, pokud Vám je přivezou ze své domoviny jako dárek.

Nejen v mudlovském světě můžete zkusit uctít Japonce vánočním kaprem a zhnuseně se šťourat v chapadlech syrové chobotničky.

Nabídněte hostům z Mahoutokoro nadívaná holoubátka!
(a nechte si přitom vyprávět, jak ze školy a do školy létají na obřích bouřňácích).
Na zapití jim zalijte horkou vodou šálek s pytlíkovým čajem, použijte tentýž sáček, který jste před chvíli vytáhli ze svého hrnku (není přece větší pocty než se podělit o vlastní porci) a nezapomeňte na řádnou dávku cukru.

Brazilským studentům z Castelobruxo zase ke kávě servírujte přednášku o diabetes, tu jejich si jako přeslazenou demonstrativně zřeďte a pak ji odstrčte stranou jako nechutně slabý odvar, jen obarvenou vodu.
Poté jim podrobně vysvětlete, co si myslíte o pojídání drůbežích žaludků a jak na vás působí caruru (dušení garnáti s kešu oříšky a exotickou zeleninou) nebo moqueca (dušené plody moře).

Krásnohůlské slečny nazývejte zásadně Žabožroutkami, nabídněte jim čokoládovou žabku a předveďte parádní hysterický záchvat, jen se jí dotknou.


4. Zaměřte se na kulturní odlišnosti a dejte si záležet, abyste zdůraznili nadřazenost svých zvyklostí.

Se studenty Koločar diskutujte o přešlechtěnosti některých psích ras a s náležitým znechucením rozeberte teorie čistokrevnosti v učení nacistického Německa a smrtijedů. Můžete přidat i několik poznámek o původu a osudu Hitlera a Voldemorta nebo se zaměřit na hrůzy koncentračních táborů.

Studentům z Uagadou zase vysvětlete, že hůlka je pro kouzelníky totéž co šaty pro člověka – odlišují je od zvířat a vůbec nižších bytostí, jako jsou trollové, skřeti a domácí skřítci. (Nezapomeňte se poté v duchu jmenovaným rasám omluvit a skřítkům i nahlas!)

Před studenty z Mahoutokoro se dejte slyšet, že velikost školy se odráží i na její rozloze, naopak zmínky o luxusu Krásnohůlek doprovoďte otázkou, co si asi potřebují vším tím zlatem kompenzovat.


5. Pod záminkou zájmu o své hosty klaďte vtíravé otázky, neohlížejte se na soukromí či ostych!

Kruvalským ukažte mapy v učebně zeměpisu a vyptávejte se jich na jejich školu, co vidí, když se podívají z okna? Dohlédnou až na nějakou významnou památku, kterou byste mohli znát nebo určitě měli poznat?

Krásnohůlské dívky podrobte výslechu o tom, jak je to s holením podpaždí a dalších intimních partií ve Francii, popř. z čeho přesně se vyrábějí jejich parfémy.

Hostů z Mahoutokoro se podrobně vyptávejte na jejich úchvatné hábity – opravdu mají jen jeden? Na celou dobu studia? To si jich nemohou dovolit víc? A co dělají, když se třeba zašpiní nebo poničí?


6. Potěšte hosty kanadskými žertíky, nejlépe při oficiálních částech programu (aby je ani nenapadlo něco takového očekávat)

Pochlubte se školní laboratoří a nechte jim vybouchnout kotlík přímo do tváře a na jejich nejlepší hábit! Svažte jim tkaničky u bot, až budou vstávat od slavnostní hostiny – zvlášť pokud si mají přejít k pódiu před zraky celé školy pro nějaké ocenění.

Využijte jazykové bariéry a pošlete je samotné do Arény Sedmiboje na přesmyčky – každý přece musí toužit po památeční sedmibojařské minci, která rozhodně není k mání každý rok!

Naučte své hosty nějakou nadávku a přesvěčte je, že se jedná o náš tradiční pozdrav!


7. Buďte kreativní při vymýšlení dárků, kterými své hosty vybavíte na cestu domů, zaměřte se především na kurióznost, ať mají na co vzpomínat!
Nezapomeňte také na náležitou reakci, když dárek přivezou oni vám – přinejmenším můžete nadšeně uvažovat o tom, kolik za dárek asi dostanete od Vetešníka.

Připomeňte si Dlouhého, Širokého a Krátkozrakého, kde princ na znamení úcty daroval králi pecku s vyrytým reliéfem jejich hradu – a králi se hned zdála nějaká prožraná!

Zdůrazněte, že jste za dárek neutratili zbytečně ani svrček, protože si přece nechcete přízeň hostů kupovat, a dejte si záležet, aby to na dárku bylo znát.
Neumíte kreslit? Skvělé! Ukažte hostům, jak se jen a jen pro ně překonáváte!
Nejde vám to v laboratoři? Perfektní! Darujte očazený kousek skla a vysvětlete, co jste se pro ně pokoušeli vlastnoručně namíchat.

Prošťárejte své zásoby, určitě mezi nimi najdete pravé poklady, kostní drtí počínaje a temnostínem konče, také smradlavé bláto se může snadno stát hitem (vychvalte je jako základ zkrášlovacích kůr). 

Můžete se vydat cestou praktičnosti a věnovat svým hostům krabičku či rovnou truhlu sovího trusu, ať už jako hnojivo (stačí trocha do krabičky od sirek), nebo na alchymisté pokusy (pytel, čím víc, tím líp).

Můžete se také inspirovat známým rčením o nošení sov do Athén – dejte svým hostům to, co je typické pro jejich domovinu (Vy už to přeci potřebovat nebudete a jim jistě udělá radost, jak jste se na jejich návštěvu připravovali).

 

...a jako bonus způsob osmý: vřele své hosty vyzvěte, ať se chovají jako doma, a jděte jim ihned příkladem, třeba se pošťourejte v nose nebo zabořte nos do rozečtené knihy, která právě začala být tak zajímavá! ;)