Soutěže 1084
Výuka 916
Semináře 349
Zmijozel

Autor: Alexa Spiderwicková
Práce odevzdána: 29. 5. 2016 23:11
Seminář: Kouzelnické vzdělávání
Přednášející: Elle Sutherland

Zadání semináře

Za domácí úkol si vyberte jednu z následujících možností

1) Nakreslete erby pro poslední tři zmíněné školy – Koldovstoretz, Uagadou a Mahoutokoro – tak, aby bylo poznat, k jaké škole patří a odůvodněte zvolené barvy a znaky.

Odevzdáte tedy tři kvalitní obrázky, případně jeden, ale se třemi erby, a alespoň 1 palec textu.


2) Vyberte si alespoň jednu ze zmíněných škol, ideálně z posledních tří zmíněných – Koldovstoretz, Uagadou a Mahoutokoro – a coby student, který na této škole získal stipendium, popište výuku.

Jakou formou to pojmete je na Vás, ale většinová část 3 palcového textu musí být o konkrétním předmětu, v čem se jeho výuka liší od té naší, v čem se liší výuka celkově a jaké jsou ve škole jiné zvyky.


3) Napište jaké tvory, ale i jiné nástrahy můžete potkat v kouzelné zahradě Turnaje kouzelnických škol v lektvarech a alespoň u pár napište, jaké lektvary byste použili, abyste se přiblížili k zisku zlatého kotlíku.

Forma je opět na Vás, ale text bude minimálně na 3 palce.

Vypracování

1) Erb školy Koldovstoretz

Tato ruská škola nacházející se na dalekém severu má ve znaku vlka - houževnatého tvora, jehož sílu a nespoutanost podtrhuje pozadí složené ze kmenů stromů (ty současně také odkazují k místní úpravě famfrpálu na létajících stromech). 

Koldovstoretz

 

2) Erb školy Uagadou

Erb této školy znázorňuje žhavé africké slunce, které zároveň připomíná penízek, kterým jsou malí kouzelníci zváni ke školní docházce. 

Škola magie Uagadou

 

3) Erb školy Mahoutokoro

Erb této školy se nese v duch rozkvetlé třešně, neboť přírodní symbolika má v této zemi zvláštní místo (a na rozkvetlé stromy a obzvlášť sakury si zde opravdu potrpí). Rovněž v erbu vidíme rudý kotouč odkazující k Zemi vycházejícího slunce, kde se škola nachází.

Školu magie Mahoutokoro

 

 

Alexa Spiderwicková