Soutěže 1085
Výuka 916
Semináře 349
Zmijozel

Autor: Alexa Spiderwicková
Práce odevzdána: 2. 10. 2016 17:09
Seminář: Osobnosti Hogwarts - Betelgeuse Orionis
Přednášející: Angelica Arless

Zadání semináře


Nakreslete domek, který si myslíte, že bude odrážet její osobnost. Svůj obrázek mi pak alespoň na deset vět obhájit.

Vypracování

Domek madam Bete by podle mého názoru mohl vypadat nějak takto:

 Domek madam Bete

 

Menší, avšak pohodlný domek na okraji lesa je pro madam Bete jako stvořený. Domek se nachází v klidném prostředí ve stínu lesa, a to zcela vyhovuje profesorčině práci s kouzelnými tvory – pro ně má také u svého domku vyhrazený prostor a připojené stáje a příbytky (na obrázku načrtnuto zcela vlevo). K domku přiléhá pěkná zahrádka se základními bylinkami, které by neměly chybět v žádné kouzelnické domácnosti (navíc to příjemné zkrášlí okolí každého domu).

V prvním patře se nachází pěkný balkónek, kde by madam Bete mohla mít svůj dalekohled pro pozorování hvězd, poněvadž o astronomii se zajímá už od svých studentských let. V prostoru pod balkónem by mohla být umístěna útulná terasa, kam by profesorka mohla zasednout spolu se svou návštěvou a vychutnat si třeba odpolední čaj. Kolem terasy se pne kvetoucí keř, který příjemně zútulní posezení a navodí kouzelnou atmosféru.

U domku je také připraven stojan na košťata, aby madam Bete mohla kdykoli vyrazit na cesty, což je pro tak činorodou čarodějku velice praktické. 

 

Alexa Spiderwicková