Soutěže 1916
Výuka 2216
Semináře 753
Mrzimor

Autor: Eliška Lišková
Práce odevzdána: 10. 10. 2017 16:23
Předmět: Lektvary, 1. B
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

Ve výkladu.

Fotodokumentace s přiloženou cedulkou s kouzelnickým jménem vítaná, nikoliv však nutná.

Vypracování

Krásný den přeji,

posílám foto dokumentaci i s cedulkou. První prst bez a druhý s jarem na nádobí. :)

 

Použití jaru na nádobí, jako ochrana před zašpiněním

 

Když mluvíme o jaru na nádobí, samozřejmě tím nemáme na mysli mudlovský přípravek, nýbrž jeho kouzelnickou variantu. Variantu, která je mnohonásobně lepší, kvalitnější, voňavější a hladovější!

V našem jaru totiž, jak všichni víme, žijí špínožroutky. Kdysi, ještě před vynalezením našeho jaru, to byl kouzelnický hmyz na pokraji vyhynutí. Bohužel, nikdo se o ně nestaral. Kdo by se také staral - co člověk nevidí,tak ho to nezajímá a nebo ještě hůř, nevěří, že to vůbec existuje! Tohle jsme bohužel pochytili od mudlů, fuj.

Ovšem kdysi žil velmi vnímavý a úžasný kouzelník, který se staral o vše živé. Ano, mluvím o slavném Mlokovi Scmanderovi, který se spojil s naší rodinnou farmou a společně vymysleli jarovou substanci s velmi bohatou pěnou.

Do jaru špínožroutky nakladou svá vajíčka a ty tam vydrží v hibernaci i několik let, samozřejmě do použití. Použitím - tedy nakrmením vajíček se špínožroutky vylíhnou. Díky bohaté pěně, která se dostává do vzduchu se špínožroutky snadněji rozletí po okolí, kam vylučují hormony, které voní po fialkách královských.

Bohužel jejich život je velmi krátký, mohli by jsme ho porovnat s životem mudlovských jepic. Ovšem kromě jejich matky, u které se neví přesný věk. Je chována v národní laboratoři, kam klade vajíčka do čerstvě uvařených jarových substancí.

 

Děkuji, Eliška.