Soutěže 1083
Výuka 915
Semináře 349
Zmijozel

Autor: Zpytlehněv Zďáblíkov
Práce odevzdána: 28. 10. 2017 13:11
Předmět: Cestování pomocí magie, 1. A
Termín: 4. termín

Zadání domácího úkolu

Zkuste stvořit další variantu, prostřednictvím které by bylo možné zabezpečit předměty při cestování.

Do detailů popište, o co se bude jednat a jak zvolená možnost funguje.

Využití fantazie je zde výhodou.

Vypracování

Mám vás, pane profesore, rád a velmi si Vás vážím.

Ve výkladu jste však možná nevědomky zcela prozradil. Teď už každému studentovi ve vaší třídě musí být nad slunce jasné, že rozhodně nepocházíte z čistě kouzelnické rodiny, ba naopak že jste naprosto určitě byl vychován v rodině mudlovské, nebo mudlovské alespoň z části.
Já samozřejmě vůbec nic nemám proti kouzelníkům ze smíšených nebo mudlovských rodin. Za svůj původ nikdo nemůže, a pokud se za to ti lidé nestydí a nevadí jim takhle chodit mezi lidi, ať si klidně pochází z nečistokrevných rodin.

Sice nevím, a netroufám si vůbec hádat, z jaké koleje původně pocházíte, ale vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to byl Nebelvír. Tam mají totiž k čistokrevnosti rodin velmi benevolentní přístup. Znovu zdůrazňuji, že na nečistém původu není vůbec nic špatného, jak nám milostivě vysvětlil pan ředitel. Takoví lidé jsou právoplatní členové kouzelnické společnosti. Sám bych takového člověka klidně zaměstnal jako kuchaře nebo šoféra, až ve světě kouzel nesežene normální zaměstnání, kde vyžadují alespoň nějaké nadání. Jak říkám, proti mudlům a „kouzelníkům“ z mudlovských rodin nic nemám. My Zmijozelští jsme velmi tolerantní kolej.

Abych vám to však trochu vysvětlil a zdůvodnil, proč jsem okamžitě poznal, že pocházíte z nečist…z mudlovské rodiny. Takové věcičky jako sponky s vrtulkou, nebo létající plíšky by opravdový kouzelník nikdy nepoužil. Z takových věcí jsou nadšení „kouzelníci“ pocházející z rodin kde největším výkřikem dopravní techniky byl trakař. Svět kouzel je pro ně nový a každý obchodník jim vnutí kdejaký krám, pokud to vypadá dostatečně kouzelnicky. Takového přístupu se pak už nikdy nezbaví.

Skutečný kouzelník. Tím chci samozřejmě říct kouzelník z dobré a čistokrevné rodiny by takovou věc vůbec nepoužil. Takový kouzelník by totiž zavolal svého domácího skřítka, použil by staré dobré kouzlo: „koukej mi tam rychle dopravit věci nebo dostaneš kopanec“ a dále by se už o celou záležitost nestaral. To už je skřítkův problém, jak na určené místo dopraví kouzelníkovy věci. A kdo se zajímá o to, jak skřítkové plní přání svých pánů? Od toho tu přeci jsou!

A to je právě ten problém s „kouzelníky“ z nečistokrevných rodin. Takováhle sebranka jako jsou třeba Nebelvírští….kteří jsou jinak moc hodní lidé, právoplatní členové kouzelnické společnosti, naši kamarádi a po všech stránkách skvělí kouzelníci….mají přeci jen někdy trochu podivné názory.
Obecně nechápu co je špatné na podvádění, lhaní, staré dobré zbabělosti, pocitvé bezpáteřnosti a bodání pomyslných dýk do zad. Mezi Zmijozelskými jsou to ty nejlepší vlasnosti!
I jejich názor na domácí skřítky je naprosto zcestný. Zkusil jste někdy domácího skřítka před nějakým Nebelvírským nakopnout?

Oh…samozřejmě nezkusil, jelikož vy určitě žádného domácího skřítka nemáte, a když už, tak do něj nekopete. Podívejte se na celý ten nesmysl s osvobozováním domácích skřítků! Proč by měl být skřítek svobodný? Kdo pak kouzelníkovi bude posluhovat a nosit mu věci? Skutečně máme svůj majetek svěřit srandovním sponkám s vrtulkou než je svěřit svému domácímu skřítkovi? Je pravda, že sponce nemusíte dát občas nějaký ten pohlavek, když vaše věci přinese pozdě, ale na druhou stranu…kde je nějaká úcta k tradicím?

Zaráží mě, že takovéhle novoty dovolí ve škole učit. Pokud vážně chcete abych svěřil své věci nějakému podezřelému létajícímu plíšku místo domácího skřítka, říkám narovinu, že raději zůstanu doma.

Ale jelikož Vás mám rád a myslím to s vámi dobře, a to i přesto že pocházíte z nekouzelnické rodiny, zkusím poradit něco já vám. Vykašlete se na létající vrtulky, pane. Byl jste vychován mezi Nebelvírskými, ale to jsou velmi zvláštní lidé. Sám jistě máte velmi vysoký morální kodex a děláte tu osudovou chybu předpokladu, že vaše hodnoty sdílejí i ostatní lidé.
Přijměte tedy radu od studenta, který je člověk nízký, podlý, škaredý, ukrkaný, lakomý, který nelže, jenom když se splete, a v jehož okolí mají tendenci ztrácet se drobné předměty. A ještě to považuje za ty lepší ze svých vlasností.

Takový student vám radí: Pokud někam cestujete mezi normální lidi, kteří nepocházejí z Nebelvíru, vytáhnete z kapsy STŘÍBRNOU sponku a necháte ji pět minut bez dozoru, buďte si naprosto jist, že ji už nikdy neuvidíte.

Vy byste možná neměl nikam cestovat a držet se teorie. Vy jste typ, který když uvidí ženu v nesnázích, která vás prosí o pomoc, tak se skutečně půjdete zeptat, jestli něco nepotřebuje. A mezitím, co vám její společník vytahá z kapsy všechny drobné a rozepne a ukradne Vám hůlku, budete brejlit do mapy a snažit se ženě vysvětlit cestu. Poznám to podle toho, že jste si na hodinách vůbec nevšiml, jak všichni opisují. Všichni. Jak červení, tak žlutí, tak modří....my zelení kteří nikdy neopisujeme, protože vždy všechno umíme, takže nemá vůbec cenu nás zkoušet,...se vůbec nestačíme divit!

Nejsem si jist, zda jsem plně odpověděl na vaše zadání. Chtěl jste detailně popsat další možnost, u této možnosti to však není možné. I přestože vy žádného domácího otro...ehm…chci říci domácího skřítka jistě nemáte, určitě víte, že domácí skřítci používají svojí vlastní magii. Není tedy divu, že pokud letíte na koštěti přímou trasou a nikde se nezastavíte, váš domácí skřítek už na vás dávno čeká v cíli a ještě vám stihl připravit jako občerstvení šunkový chlebíček. Veskrze tedy není co popisovat. Místo toho jsem vám snad pečlivě vysvětlil, jak důležitý je čistokrevný původ, což je jak sám uznáte, otázka mnohem důležitější.

I když samozřejmě, jak už jsem mnohokrát řekl, proti studentům a profesorům z nečistokrevných rodin vůbec nic nemám. Zvláště pak, když mne takový profesor známkuje a jen na něm záleží, jestli projdu do dalšího ročníku.
ZZ