Soutěže 1085
Výuka 916
Semináře 349
Zmijozel

Autor: Veronica Narcissa Williamsová
Práce odevzdána: 29. 12. 2017 13:27
Předmět: Kryptologie, 3. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

1) Nakreslete mi, jak si představujete pečeť Bradavic. Prosím o propracovanější, detailnější práci i s vysvětlením, proč používáte dané prvky, vysvětlete jejich symboliku. Text bude nejméně na 3 palce.

nebo

2) Jistě jste zažili situaci nebo vám někdo vyprávěl, kdy bylo nezbytné (ba možná dokonce život zachraňující) udržet tajemství světa kouzel. Napište mi tento příběh. Přidržte se délky do 5 palců.


3) Vytvořte společnou fotografii naší třídy i se jmény spolužáků a prosím si o přidání i mé osoby

Vypracujete zadání 1) + 3) nebo 2) + 3)

Vypracování

1)

Aby vypadala pečeť co nejvíce realisticky, dotvořila jsem jí pomocí grafických efektů.

Uprostřed je velké písmeno H. Normálně bych volila B jako Bradavice, ale pečeť jsem vztahovala na naši školu, jejíž název zní jako v originále hogwarts.

Za iniciálu jsem dále nakreslila kolejní zvířata. Nahoře, symbol vzduchu, orla nebo havrana (pořád si nejsem jistá, co to ti modří mají vlastně ve znaku). Vlevo je lví hlava (ačkoliv mne tedy více připomíná ovci :D). Na pravé straně se nachází mrzimorský jezevec i s předními packami (jezevci jsou strašně roztomilí tvorečkové). A nakonec had za Zmijozel. Plazí se úplně vespod, protože i naše zelené komnaty se nachází ve Sklepení, což je jedna z nejspodnějších částí hradu.

Havran/orel má rozpřažená křídla a vřeští, protože přeci jen je Hogwarts vzdělávací institut a hnacím motivem modrých je touha po vědění, poznání a nových informacích. Je tedy takovým dominantnějším motivem.

Ostatní zvířata už jsou mnohem mírumilovnější - lev si zachovává hrdou pózu krále zvířat, jezevec jen zvědavě nakukuje a had se tiše plazí a syčí.

U každého zvířete pak můžete najít první iniciálu každé koleje. Tedy N = Nebelvír, M = Mrzimor, H = Havraspár a Z = Zmijozel.

Celou pečeť jsem pak doplnila o paprsčité čáry okolo vnitřního obrázku. Když tam totiž nebyly, připadala mi pečeť taková neúplná a prázdná. Na druhou stranu se teď musí pečeť otisknout na papír pořádně, jinak hrozí, že se čáry rozmažou nebo neobtisknou - to by pak obrázek na pečeti vypadal divně.

 

3)