Soutěže 1103
Výuka 941
Semináře 354
Havraspár

Autor: Arya Elva York
Práce odevzdána: 6. 3. 2018 20:30
Soutěž: Princ na bílém koni
Zadavatel soutěže: Any Dawson

Zadání soutěže

Nedávno jsem zaslechla v síni cosi o princi na bílém koni. Od té doby mi to furt vrtá hlavou! Normálně se mi o tom už i zdálo. Že prý takový princ je žádoucí, ale proč zrovna na bílém koni? Vždyť bílá je taková nepraktická barva! Je na tom vidět každý flek!

 

Vysvětlete mi, prosím, tu bělost koně od toho prince - rozsah 5 - 9 palců. Je na vás, jestli zvolíte formu úvahy, vyprávění, divadelní hry, hlavně abyste mi objastili tuto záhadu!

Vypracování

 

Velká typologie princů

Ten pravý a všechno co o něm potřebujete vědět.

 

Už se vám někdy stalo, že jste uvízla ve věži a střežil vás tříhlavý drak? To je hloupá otázka, tohle totiž zažila snad každá z nás princezen. Pokud tedy nejste princezna doporučuji tenhle text vůbec nečíst, protože vám k ničemu nebude.

Ale zpátky k tématu. Pokud jste zrovna neměla smůlu pravděpodobně si pro vás nepřišel nějaký obyčejný Honza, ale starý dobrý princ. On vlastně nepřišel, ale spíš přicválal na svém bujném oři. A tady pozor. Je velmi důležité, jakou měl ten kůň barvu.

 

Princ na hnědém koni To jste se měla radši tím drakem nechat sežrat! Takový princ je totiž stejně průměrný jako ta jeho kobyla.

Princ na černém koni To je o něco lepší. Váš princ vás totiž může překvapit. Jenomže jak mile, tak nemile.

Princ na grošovaném koni Jak už název napovídá, tomuto princi je lepší se vyhnout. Očekáváte to, co každá princezna? Chcete se bohatě vdát a rodit děti? Druhý bod pravděpodobně splníte, ale ten první rozhodně ne. Váš princ totiž disponuje pouze groši.

Princ na ryzákovi To si ze mě snad děláte legraci! Tahle barva byla out už asi před rokem. Váš princ vůbec nedbá na to, jak vypadá.

Princ na plavém koni Pravda, ten kůň vypadá skoro jako bělouš, ale jenom skoro. Váš princ si je schopný pořídit fejky! To znamená, že je pěkně falešný. Potom za námi nechoďte, až vás podvede s princeznou ze sousedního království.

Princ na bílém koni Jestli měl jeho čtyřnohý přítel bílou barvu, tak máte vyhráno a to hned z několika důvodů. Takový kůň bílé barvy je velmi náročný na údržbu, ale pokud je čistý, tak to znamená, že váš princ má na to, aby ho nechal čistit. Navíc váš princ pravděpodobně podniká a dobře se mu vede. A až se mu dařit přestane, nebo mu nepůjde dobře vládnout, tak to prostě svede na svého koně. Přinejhorším ho jmenuje princem a vy spolu mezitím odjedete na obyčejném hnědém koni do západu slunce. Někam daleko, kde vás nikdo nezná, ale zato s truhlou plnou peněz.

 

Víte, co je ještě lepší než princ na bílém koni? Král na bílém koni. Už vás nečeká žádné sáhodlouhé vraždění příbuzenstva čekání až na vás přijde řada s nástupnictvím.