Soutěže 1084
Výuka 916
Semináře 349
Zmijozel

Autor: Alexa Spiderwicková
Práce odevzdána: 6. 9. 2012 20:06
Soutěž: Kreslíme Chibi
Zadavatel soutěže: Serge Renine

Zadání soutěže

Kdo se nevyřádí v kreslení shojo dívky, určitě může zkusit tuto soutěž. Tady nemůžete nic pokazit!

Pro každého fanouška mangy je nedílnou součástí také Chibi. Chibi najdete prakticky kdekoliv. Když chcete vyjádřit kresbou velké emoce, nakreslíte Chibi. Když si ze sebe, nebo z někoho chcete udělat srandu, nakreslíte Chibi. Chibi je všemocné! Chibi vyjadřuje humor, smutek, nadsázku i ironii. Nejlepší ovšem na Chibi je, že si nemusíte vymýšlet - Chibíkem se může stát prakticky kdokoliv - já, vy nebo dokonce pan ředitel! Dokonce jsem někde zahlédl i Chibi Harry Potter postavy.

Základem správné Chibi je výška. Narozdíl od klasické manga postavy, Chibíci jsou obvykle čtyřikrát menší /na výšku dvě hlavy, klasická postava je navýšku vysoká šest hlav/. Má obrovskou hlavu, oproti oplácanému nijak propracovanému tělíčku, krátké končetiny. Hlavním znakem jsou obrovské oči, ve kterých se odráží všechny emoce.

A tady je příklad - fotografie japonského zpěváka Gackta: http://28.media.tumblr.com/tumblr_lc956prdon1qcqnleo1_400.png a jeho Chibi verze: http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2010/026/6/4/Chibi_Gacchin_by_shadowfriend.jpg .

Chci, aby jste mi nakreslili Chibi postavičku - můžete si vybrat kohokoliv, kdo vás napadne - vaše oblíbená knižní postava, profesor co vás štve, nebo třeba oblíbenou hvězdu. Čím vtipnější, tím lepší, ale pokud se soustředíte čistě na Chibi charakteristiku, zlobit se nebudu :)) Pokud vám to půjde, budeme v této serii soutěží pokračovat.

Vypracování

Zde je můj příspěvek do soutěže:

Soutěž - Kreslíme Chibi

(Aneb jak jsem chutnala cheesecake)

 

Alexa Spiderwicková