Soutěže 1084
Výuka 916
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Nebelbrach Mechacha
Práce odevzdána: 30. 9. 2012 10:29
Soutěž: Potterovský zvěrokruh - naposledy
Zadavatel soutěže: bibi střeštěnka

Zadání soutěže

Potterovský zvěrokruh doběhl už opravdu na úplný konec. Ale rozhodla jsem se dát vám ještě poslední šanci. Pokud jste nestihli v soutěži Potterovský zvěrokruh svoji nejoblíbenější postavu z HP či snad vůbec v nabídce nebyla, tak teď máte šanci.

Vyberte si jakoukoli postavu ze světa HP a zkuste zjistit či si tipněte v jakém znamení zvěrokruhu se narodila. Dále pak v rozsahu 3-7 palců napište zda daná postava má charakteristické rysy znamení.

U mnoha postav je možno na http://harrypotter.wikia.com/wiki/Main_Page možno zjistit či alespoň datum narození zúžit. Kde to možné zjistit není, tam si tipněte.

Vypracování

Meropa Raddleová (rozená Gauntová), narozená pravděpodobně roku 1907

Rak

Matka lorda Voldemorta pocházela za staré, sňatky mezi příbuznými zdegenerované kouzelnické rodiny. Žila v chatrči s otcem a bratrem, kteří ji týrali, protože se domnívali, že je moták. Vskutku nevynikala kouzelnickým talentem, nicméně hůlku vlastnila, a tedy nějaké čarodějnické nadání se u ní vyskytovat muselo. Zdá se, že ve skutečnosti naopak právě útisk příbuzných způsoboval její nedostatečné sebevědomí a oslabení kouzelnických schopností. Zamilovala se do mudly Toma Raddlea, kterého kvůli tomu napadl bratr Morfin a spolu s otcem Rojvolem pak skončil v Azkabanu. Když se tak Meropa vymanila z jejich spárů, zřejmě se její kouzelnické nadání naplno projevilo. Buď kletbou imperius nebo lektvarem lásky Toma očarovala a přiměla ho, aby si ji vzal za ženu. Otěhotněla a pravděpodobně se pak domnívala, že s ní manžel zůstane i bez kouzel. Ten ji však opustil. Žila pak bez prostředků v Londýně a zřejmě její kouzelnické schopnosti opět upadly, nebo se vědomě rozhodla je nepoužívat. Aby se uživila, prodala medailonek Salazara Zmijozela, který jí patřil, neboť byla jeho potomkem. V sirotčinci pak porodila syna, kterého pojmenovala po jeho a svém otci Tom Rojvol Raddle. Vyjádřila naději, že bude po Tomovi. Pak zemřela.

Račice mají bohatý vnitřní život. Touží po lásce a pochopení. Jsou vášnivé a citlivé, a proto i snadno zranitelné. Umí se obětovat pro své blízké, jsou skvělými matkami. Jde o tvůrčí osobnosti, málo se však prosazují, nejsou si vědomé své hodnoty. Chybí jim agresivita, svých cílů dosahují spíše oklikou než přímou cestou. Touží po domově, není jim však cizí dobrodružství.

Meropina emocionální nevyrovnanost je zřejmá. Neumí si hlavně poradit sama se sebou, když se dostane do obtížné životní situace, vnitřně rezignuje. Ukazuje se to na jejích kouzelnických schopnostech. Dokud je týraná otcem a bratrem, není schopná pomocí hůlky ani zdvihnout ze země hrnec, který jí upadl. Totéž se zřejmě opakovalo, když ji opustil manžel. Zrazená a zklamaná nebyla schopná či ochotná použít magii ani k tomu, aby se uživila, což ji nakonec stálo život. Když však byla svobodná a měla před sebou cíl získat milovaného muže, dokázala ho pomocí čar ovládnout. Meropa nebyla typická Gauntová. Netrpěla předsudky vůči mudlům a byla schopná hluboké lásky. K navázání vztahu nepoužila „ženské zbraně“, nýbrž kouzla. Možná proto, že si byla vědomá svého vzhledu, který nebyl právě přitažlivý. S pouhým vlastněním manžela by však nevystačila, toužila po tom být milovaná. Proto mu vrátila svobodu, a když ji využil k útěku, nesnažila se ho znovu získat, místo toho upadla do deprese. Nepřestala ho milovat, doufala, že jejich syn bude po něm. O dítě se nemohla postarat, neboť byla u konce svých sil, přivedla ho však na svět a zajistila, že o něj bude postaráno. Zajímavé je, že mu dala také jméno po svém otci, který ji trýznil. I to ukazuje, nakolik byla pro Meropu důležitá rodina.