Soutěže 1085
Výuka 916
Semináře 349
Zmijozel

Autor: Alexa Spiderwicková
Práce odevzdána: 24. 9. 2012 15:41
Seminář: Kouzelnické karty – draci
Přednášející: Elle Sutherland

Zadání semináře


Za domácí úkol vymyslete nový dračí druh.


Chci po Vás:

1) název druhu
2) krátky popis (nechci však popis vzhledu)
3) ručně malovaný obrázek s lístečkem, kde bude napsané Vaše jméno


Obrázek vložte do obrázkové chýše a vložte mi do úkolu jen link.

Nezapomeňte však na název a krátký popisdélce 2 palců minimálně a maximálně 4 palců (např. odkud drak pochází, jaká má vejce, co je jeho potravou...)

Vypracování

Zde předkládám vypracování úkolu:

 

Nový dračí druh jsem pojmenovala „drak Choco Lada“.

Popis:

Jedná se o dračí druh, který dosahuje malého vzrůstu - dorůstá se délky 20 – 30 centimetrů. Vzhledem k velikosti dospělce, jsou i jeho čokoládově hnědá vejce malých rozměrů – přibližně jako průměrná karamelka.

Oproti svým vzrostlým bratrům se tento druh nezajímá o hromadění cenností a šperků, ale tvrdit, že ho nepřitahuje tvorba pokladu, by bylo chybné. Poklad, kterého si cení a pečlivě shromažďuje drak druhu Choco Lada, má podobu kvalitních (!) čokoládových tabulek a bonbonů, karamelek a dalších pralinek. Nejlépe pokud jsou zabalené ve zlatém šustivém obalu. Odtud také vyplývá i jeho oblíbená potrava – čokoláda. Ta ale není tak trvanlivá jako poklady plné drahokamů a zlata, a tak Choco Lada ze svého pokladu postupně ujídá, aby si mohl vychutnat tu správnou chuť, jakou má čokoláda mít. Což samozřejmě podněcuje dráčka ve hledání dalších zdrojů, aby si jeho poklad zachovával svou velikost.

Tento dračí druh původně nebyl vyšlechtěn jako domácí mazlíček, jak by se zprvu mohlo zdát, ale jako pomocník v oboru kulinářství, neboť díky své schopnosti nalézat čokoládu a poznat její kvalitu byl neocenitelným pomocníkem kouzelnických cukrářů. Za jeho vyšlechtěním stojí čarodějka-cukrářka Lada Pralinková, která proslula svými čokoládovými pochoutkami, a její odkaz je zanesen i ve jméně tohoto zajímavého druhu.

 

Přiložený obrázek:

Seminář Kouzelnické karty - draci

 

Alexa Spiderwicková, Zmijozel