Soutěže 1083
Výuka 915
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 13. 10. 2012 23:09
Seminář: Osobnosti Hogwarts - Betelgeuse Orionis
Přednášející: Angelica Arless

Zadání semináře

Jelikož Bete v GD nemá domek, pak bude toto Vaším úkolem. Nakreslete domek, který si myslíte, že bude odrážet její osobnost. Svůj obrázek mi pak alespoň na deset vět obhájit.

Vypracování

Dobrý den,

 

posílám svůj návrh domku pro Madam Bete.

Nevím, zda odráží její osobnost, ale doufám, že by se jí mohl líbit.

 

Pokusila jsem se vytvořit stavbu, která by byla zároveň vzdušná a zároveň poskytovala pocit bezpečí, stabilního domova - právě tak i Madam Bete je velice přátelská a milá, ale má i nepopiratelnou autoritu.

Z Krásnohůlek odešla mj. i proto, že jí chyběla volnost a lesy, což později našla v Bradavicích. Onen pocit lehkosti a prostoru by měla zajišťovat francouzská okna v obytném křídle (při pohledu na obrázek vpravo). Velká okna zajišťují také po celý den dostatek světla, aby se Madam Bete mohla věnovat např. malování.

Levé křídlo tvoří z větší části stráj pro testrály a z menší části místnosti pro zásoby a další testrálí pomůcky. Stáj je zastřešená, ale má velká okna, navíc se snadno otevíratelnými dveřmi po celé délce, takže se v ní testráli necítí uvěznění ani jinak stísnění - do stáje (i z ní) mohou pohodlně vběhnout i vletět.

 

Ústřední budova - kruhová věž - v sobě skrývá velkou knihovnu, napěchovanou od podlahy po strop svazky o nejrůznějších kouzelných tvorech, astronomii, ale také knihami beletrie, a také pracovnu.

Na vrcholu věže je umístěna astronomická observatoř: otočná, otevíratelná kopule umožňuje zaměřit dalekohled kterýmkoli směrem do vesmíru.

(Astronomická věž stála v základu všech mých návrhů, bez ohledu na to, jak se proměňoval zbytek stavby. Myslím si totiž, že takové zařízení na střeše vlastního domku by Madam Bete ocenila.)

 

Celkový půdorys (na obrázku vpravo nahoře) hlavní budovy by měl připomínat srpek měsíce.

 

Za hlavní budovou se nacházejí dvě menší věže. S centrální věží i samy se sebou vzájemně jsou spojeny krytými mostíky (odkoukanými z Pernštejna, stejně jako okenní výklenky).

Ve vížce nad/za testrálí stájí se nachází sovinec a také místnost s dalšími chovatelskými potřebami, v té druhé ložnice a také prostor pro famfrpálové potřeby. Na střeše této věžičky je navíc připevněna branka, pro případ, kdyby si Madam Bete chtěla trošku zatrénovat na koštěti.

 

Těsně k zadním (resp. bočním) věžím přiléhá zahrada ve tvaru hvězdy, kterou lemuje krytá promenáda. Prostor by mohly vyplňovat buď okrasné květiny uspořádané do obrazců (jako je tomu třeba v Kroměříži), nebo taková malá zelená či strakatá divočina. Uprostřed zahrady stojí fontána - stejně jako je jedna umístěná také uprostřed nádvoří vepředu před budovou.

Fontánku podpírají ze tří stran okřídlení lvi - dva sledují konce bočních křídel hlavní budovy, jeden hlídá hlavní vchod.

 

Barvy jsem do obrázku bohužel přidávala až jako poslední - a s výjimkou skel ve francouzských oknech a vody ve fontánce tak bohužel příliš nevynikly. Věřím však, že Madam Bete by uvítala červenou střechu (s výjimkou kupole) a nažloutlé či okrové stěny.

 

S pozdravem

H. Centaurix