Soutěže 1103
Výuka 941
Semináře 354
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 10. 11. 2012 18:19
Soutěž: Kolejní zástava
Zadavatel soutěže: Elle Sutherland

Zadání soutěže

Každý rok je vypsána soutěž o Školní zástavu, která prezentuje náš hrad, Vaším úkolem však je nakreslit zástavu své koleje.

Fantazii se meze nekladou, stejně jako technice, s jejíž pomocí zástavu vytvoříte, avšak mělo by být poznat, že zástava patří Vaší koleji nejen samotnými symboly, ale i duchem koleje. Také pamatujte, že se hodnotí nejen nápad, ale hlavně kvalita, tedy to, jak jste si dali záležet, tudíž za pár narychlo načrtnutých čar velkou odměnu nečekejte.

Na to, jak má správná zástava vypadat, se můžete podívat v sekci Školní řád, kde je hned nahoře odkaz školní hymna a zástava.

Vypracování

Dobrý den,

 

posílám svůj návrh nebelvírské zástavy, z velké části vyvedené v kolejních barvách: červené a zlaté (žluté).

 

Popisováno odshora dolů je zástava tvořena červeným polem, lemovaným zlatou stužkou.

 

Pod velkým písmenem N (jako Nebelvír) se křižují meč a koště.

Meč připomíná nejen svého původního nositele, Godrika z Nebelvíru, ale také zásady, ke kterým se kolej hrdě hlásí: rytířskost, odvaha, čest.

Famfrpálové koště by pak mělo vyjadřovat určitou soutěživost a zároveň spolupráci, nebelvírskou touhu vytvořit co nejlepší smečku lvů, nadšeně táhnoucích za jeden provaz, aby dosáhli svého cíle (ať už je to samotný pohár, umíchání Slzy ledů, výprava do Lesa za jiskrou ohnivce, nebo společné přání k narozeninám Madam Bete).

 

Před koštětem a mečem poskakuje míč, který by měl ukazovat hravost naší koleje. Otisk lví tlapy na míči představuje hrdost na naši kolej i na práci každého Nebelvířana.

 

Pod míčem se vznáší peříčko, jednak jako symbol tvořivosti (psaní, malování), jednak jako klasické vyjádření lehkosti, vzdušnosti.

Stejně jako koště ji můžeme spojit s naší touhou vznést se svobodně k výšinám.

 

Po pravé straně září zlatá hvězdička – nejen proto, že každé Lvíče by rádo (jak praví už Jan Neruda v Písních kosmických) vzhůru ke hvězdám, ale především pro radost naší Madam Bete.

 

Zástava je zakončena čtyřmi cípy – čtyři prsty (drápy, polštářky) lví tlapy. Cípy nejsou zcela pravidelné, protože každé Lvíče má svou vlastní osobnost, kterou mu nikdo nemůže upřít.

 

 

Původně jsem uvažovala o tom, že bych jako hlavní motiv zástavy použila maskota-lvíčka (nyní se nachází spolu s ostatními maskoty ve veřejně přístupné části věže, v těsné blízkosti kolejních předmětů, k nahlédnutí zde: http://nebelvir.tk/images/maskot_od_hekatey.gif) a kolem něj dotvořila další symboly.

Jsem ale ráda, že jsem nakonec zástavu vytvářela celou od začátku nově, dalo mi to příležitost zamyslet se nad tím, jak svou kolej vnímám teď, když jsem některé její členy alespoň trochu poznala, a doufám, že výsledek alespoň zčásti odráží nebelvírského ducha, díky kterému se v koleji i tady na Hogwarts cítím tak dobře.

 

S pozdravem

H. Centaurix