Soutěže 1084
Výuka 916
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Nebelbrach Mechacha
Práce odevzdána: 29. 11. 2012 13:39
Soutěž: Představme si... - 2
Zadavatel soutěže: bibi střeštěnka

Zadání soutěže

Velmi mě baví číst vaše příspěvky do mých soutěží, A co bylo dál? či Jak to vlastně bylo? Tak proč nevyužít vašeho talentu a neposlechnout si něco dalšího.

Formou příběhu popište událost:

Rozsah 5-20 palců.

 

Vypracování

„A to mi říkáte až teď, pane Blair? Skoro deset let po oněch událostech?“ obořila se královna Alžběta na ministerského předsedu. „Říkejte mi prosím Tony.“ „Venkovský balíku,“ zašeptala si tak, aby nebyla slyšet. „Opakuji, to mi říkáte až teď?“ „Vaše Veličenstvo, chápejte. Existence ministerstva kouzel je utajená záležitost. Pan ministr se ani nedostavuje na zasedání vlády, neboť o jeho existenci vím pouze já a mí předchůdci. Popravdě ani nemám vliv na jeho jmenování, to vše si řídí kouzelnická komunita.“ „Jsem královna. O výjimečných situacích musím vědět. Dokážu povzbudit svůj lid. O tom, co jsem udělala v době světové války, jste se mohl dočíst v učebnici dějepisu.“ „Jistě, jistě, četl jsem to. Smím se zeptat, souhlasíte s tím, aby kouzelníci ze seznamu, který jsem vám dal, byli povýšeni do šlechtického stavu? Velmi by to vylepšilo naše vztahy s kouzelnickou imunitou.“ „A to mám vyhlásit, že jim uděluji titul za boj s bradavicí?“ „O Bradavice, s dovolením. U každého jména je uvedena mudlovsky přijatelná výmluva…“ „Mud… co?“ vypadla královna z role, její důstojnost byla na chvíli pryč. „Oni říkají mudlové nám, kteří neumíme kouzlit. Prostě důvod, který předložíme veřejnosti. Zde například manželé Weasleyovi, za chvíli sem přijdou. On dostane titul za práci pro ministerstvo zahraničí…“ „On pracuje pro ministerstvo zahraničí?“ „Nikoli, pro ministerstvo kouzel, ale takového detailu si nikdo nevšimne. A ona, protože je jeho žena.“

Krb se rozhořel a z jeho plamenů vyšli manželé Weasleyovi. „Jsme tu správně u královny?“ zeptal se Arthur, „nejsem si jistý, zda jsem řekl Buckingham, nebo Buckinghamshire.“ „Vy musíte být Artur a Molly, mně říkejte Tony,“ hrnul se k nim Blair. „Jistě, jistě, zajímaví ti mudlové. Ta stará paní je také mudla, Tony?“ „Její Veličenstvo královna Alžběta.“ „Ach, Alžběto, ráda vás poznávám, napekla jsem pro vás nějaké perníčky, tady jsou,“ strčila jí do klína krabici Molly. „Děkuji, mí drazí poddaní,“ překonala královna šok. „Slyšela jsem, že jste vy i vaše děti velmi statečně bojovali s bradavicemi.“ „Ach, to nestojí za řeč,“ usmál se Arthur, „více zásluh má náš syn Ronald. Všechny naše děti tam bojovaly, Bill, Charlie, Percy, Ginevra, George a… Promiňte, ještě to nepřebolelo… a Fred. Ten tam zahynul.“ „To je mi líto. Víte, jste šťastní rodiče. Tolik vám závidím. Mně se děti moc nepovedly.“ „Snad nebude tak zle?“ zajímala se Molly. „Představte si to, Anne se rozvedla a hned zase vdala, takový skandál. A Charles se taky rozvedl, a byl své manželce nevěrný… Ne, že bych se mu divila, ta jeho Diana byla děsná, dej jí Pán Bůh věčnou slávu. Byla sice anglikánka a šlechtična, ale to není vše.“ „Na původu tolik nezáleží,“ souhlasila Molly, „náš Billy si vzal dívku, která je ze čtvrtiny víla. Jak známo, víly jsou ministerstvem kouzel klasifikovány jako zvířata…“ „Ale Molly,“ zarazil ji manžel. „No dobře. A přítelkyně našeho Rona pochází z mudlovské rodiny. Už se těším na vnoučata.“ „Kéž se vám vyvedou lépe než mně,“ povzdechla královna. „Harry se na maturitním večírku převlékl za nacistu, blbec jeden,“ vypadla královna opět z role. „Nacista, to je něco jako smrtijed,“ pošeptal manželům Blair.

„Ráda jsem vás poznala, lorde Weasley a lady Weasleyová, pan ministerský předseda vám předá jmenovací dekrety. Jsem unavená.“ Královna se zvedla a opustila místnost. „Zajímaví lidé, tihle mudlové,“ poznamenal Arthur.