Soutěže 1103
Výuka 939
Semináře 354
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 29. 1. 2014 23:14
Soutěž: Pocta v obrazu
Zadavatel soutěže: Judith Eleanor Pixie

Zadání soutěže

Zakódovaná pocta

Jednou za čas, a zvláště na konci školního roku, je vhodné projevit uznání a úctu svým oblíbeným vyučujícím nebo „dospělým“, kteří Vám jsou sympatičtí a které máte rádi. Je to potěší a Vy se jim tím odvděčíte za poctivou péči o Vás a Vaše úkoly v průběhu celého roku. Jednou za čas Vám to neuškodí a jim to může pomoci uchránit se před nepříjemnou učitelskou nemocí zvanou vyhoření. Tak co, chcete jim poskytnout trošku toho léku? Slibuji, že se k daným lidem (pokud to bude správně a poznám, o koho se jedná) Vaše výtvory donesou…

Tato soutěž je určena pro ty, kteří mají alespoň trošku výtvarného střeva. Nakreslete či namalujte či jakoukoli jinou výtvarnou technikou vytvořte obrázek (vlastnoručně, bez použití jakýchkoliv mudlovských počítačových programů), na kterém budou znázorněny věci, bytosti či lidé, o nichž víte, že je má rád Váš oblíbený profesor či zaměstnanec školy. Udělejte mu tak radost za všechnu tu péči, kterou o Vás během celého toho školního roku projevoval. Využívejte barev, které má daný profesor či zaměstnanec rád (tj. prostě malujte tak, jak by se mu to mohlo líbit). On sám tam být nakreslen nesmí, ale jakýmkoliv způsobem do obrázku zakódujte napsané jeho jméno. Např. na jednotlivých věcech budou napsaná jednotlivá písmena, která dohromady dají celé jméno daného profesora či zaměstnance, nebo se tam objeví podepsaný pergamen apod… Ale pozor, ať z toho poznám, o koho se jedná, jinak to k němu nedoputuje!

Můžete posílat, kolik obrázků chcete, ale každý bude věnovaný jiné osobě.

Mnoho zdaru a už se těším na Vaše výtvory!

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám dva obrázky do Vaší soutěže.

Na prvním – černobílém s kválíčkem – je jméno "vpleteno" do natě od mrkve a také do mrkvičky v popředí, na druhém – barevném s houslemi – jsou jednotlivá písmenka "rozprostřena" téměř všude okolo, na notové osnově i ve jménech slavných skladatelů.

 

... tak jako u veršů necítím rytmus, u malování mám potíže s proporcemi (chudák králíček) a především s kompozicí (v obou případech). Sice bych Vám dokázala odcitovat definici zlatého řezu – ale jaksi ji nedokážu přijít na kloub. Chvíli už jsem myslela, že jsem na správné stopě, ale byla jsem rychle vyvedena z omylu.

 

Přesto doufám, že se obrázky budou líbit.

S pozdravem
H. Centaurix