Soutěže 1084
Výuka 916
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Nebelbrach Mechacha
Práce odevzdána: 1. 4. 2014 09:51
Soutěž: Snape žije
Zadavatel soutěže: Queti Sylie

Zadání soutěže

Představme si, že Snape nějak přežil Voldemortův útok - jakýmkoliv alespoň trochu možným způsobem, který mohl ale nemusel mít připravený.

 

Zajímá mě, jak vidíte jeho budoucnost -  během posledních hodin války a v období po ní. Budoucností myslím postavení ve společnosti, povolání, s kým byl ve styku, s kým si co vysvětlil, co se o něm vlastně vědělo... cokoliv o jeho životě

 

Tedy chci, abyste vytvořili podle vás realistickou verzi, jak by to být mohlo, nezajímá mě "těžko říct, nevím, nelze určit". Vypracování bude obsahovat i lehké vysvětlení, proč by to bylo zrovna tak, z čeho to vyvozujete.

 

Čím logičtěji vystavěné a zasazené do reálií HP světa vaše řešení bude, tím vyšší hodnocení, čisté fabulování si nechte do jiných soutěží. Jakým způsobem přežil si zvolte sami a  přidejte tento fakt k dalšímu vypracování.

Předpokládáné formy - úvaha, osobní zápisky dotyčného, vyprávěné vzpomínky, dialog dvou pamětníků. Povídky nebo poezii nezakazuji, ale nečekám, že by se v nich povedlo odpovědět důkladněji na mou otázku. Nevadí ani jeden styl pro "jak to bylo" a druhý pro vysvětlení.

 

Očekávám nejméně 3 palce, maximum kolem 10, pokud budete mít dobrou teorii, zvládnu i o kousek víc, 14 je opravdu strop.

 

Vypracování

Život a lži profesora Snapea

Rita Holoubková právě vydala novou knihu. Po životopisu Albuse Brumbála přistoupila ke zpracování biografie jiného ředitele Školy čar a kouzel v Bradavicích, Severuse Snapea. V předchozím rozhovoru s ní jsme se dostali až k momentu, kdy lord Voldemort poštval na Snapea Nagini, která se ho pokusila zabít.

Rito, jak je možné, že Snape útok přežil?

Nemohu prozradit všechno, podrobnosti si čtenáři přečtou v mé knize. Nicméně zmíním aspoň něco. Nagini nebyla žádný bazilišek. Dokonce ani nebyla jedovatá. Své oběti zabíjela kousnutím silných, ostrých zubů. Profesor Snape měl s krvácením velmi dobré zkušenosti. Sám v době, kdy se nejvíce zabýval černou magií, vytvořil řezací kouzlo, které je schopno protivníka vážným způsobem zranit. Přesnou formuli samozřejmě znám, nehodlám ji však zveřejnit. Pokud vím, kromě mě a Severuse Snapea ji zná už jen Harry Potter. Snape vytvořil i protikouzlo Vulnera Sanentur, to snad prozradit mohu. S jeho pomocí si dokázal uzavřít rány způsobené hadem. Další podrobnosti se dozví každý, kdo si koupí mou knihu.

Říká se, že na místě útoku byl přítomen i Harry Potter.

Ano, to mohu potvrdit. Ti dva spolu pak dlouho mluvili. Snape Potterovi prozradil mnohé z minulosti, co do té doby nebylo známo. Oba odmítají mluvit o tom, zda mluvili i o Snapeově rodině a jeho vztahu s Potterovou matkou. Jisté je, že tehdy se Harry dozvěděl ledacos o své vlastní úloze v celém příběhu, což mu nakonec pomohlo Voldemorta porazit. Tehdy také pochopil, že Snape byl dvojitý agent. Zveřejnil pak tuto skutečnost ve velmi přikrášlené podobě.

Jaký je vlastně jejich vztah nyní?

To je zajímavá otázka, děkuji za ni. Ti dva se dlouho nesnášeli. Přesto Snape Pottrovi, jak již víš, soustavně pomáhal, ačkoli ten ho nenáviděl. Po závěrečné bitvě o Bradavice se Potter zjevně zastyděl, že dlouho pomlouval svého ochránce. Oba muži se neustále scházejí. Zdá se, že si k Potterovi Snape našel vztah, jako kdyby to byl jeho syn, kterého s Lily Evansovou toužil mít a nikdy mít nemohl. Potter teď využívá Snapeovy obrovské magické znalosti a schopnosti, udělal si z něj svého učitele. Jak víte, získal místo mezi bystrozory a nakonec se stal jejich vedoucím. Tento průměrný chlapec by nikdy svého postavení nedosáhl, kdyby ho nevedl skutečně schopný kouzelník.

Jak vůbec Snape prožíval zbytek bitvy o Bradavice?

Léčil se. Jeho zranění byla natolik vážná, že se do ní již zapojit nemohl. Po jejím skončení byl okamžitě převezen do nemocnice sv. Munga. Jeden z lékouzelníků mi poskytl o jeho stavu velmi zajímavé informace. Mohlo by z nich plynout, že Snape přece jen nebyl tak odvážný, jak to dnes prezentuje jeho žák. O tom však nyní hovořit nebudu.

Po několika týdnech prý došlo k jistému konfliktu mezi ním a ministrem kouzel.

Ano, přesně tak. Oficiálně se o tom nemluví, ale každý si asi umí spočítat na prstech, jak mu bylo, když se vrátil z nemocnice a zjistil, že ředitelkou Bradavic byla definitivně jmenovaná Minerva McGonagallová. Byl to přece právě Snape, kdo v době Voldemortovy nadvlády držel školu nad vodou. Pak z ní byl násilím vyhnán a nakonec i oficiálně sesazen. Následný Snapeův odchod z Bradavic je obestřen rouškou tajemství, lecjaké svědectví se mi však přesto podařilo získat. Bylo mu nabídnuto místo učitele obrany proti černé magii, o něž dlouho usiloval a chvíli ho i vykonával před svým nástupem do ředitelské funkce. Kingsley Pastorek si ho tím chtěl zřejmě koupit, ale nedošlo mu, že Snapeovy ambice jsou již vyšší.

Snape tedy opustil Bradavice.

Ano. A také Anglii. Neudržuje nyní kontakt skoro s nikým ze svých starých známých. Kromě Pottera, samozřejmě. Jisté indicie o jeho současných osudech mi však přesto poskytl jeho bývalý oblíbený student Draco Malfoy. Snape podle něj nastoupil na jistou zahraniční školu, i u nás dobře známou. Mají tam o hodně vstřícnější přístup k jeho oblíbenému předmětu než u nás. A zřejmě tam může naplnit i své vysoké ambice, o tom bych však nyní mluvit nechtěla. Přečtěte si mou knihu.