Soutěže 1103
Výuka 939
Semináře 354
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 25. 5. 2014 00:48
Předmět: Soví orákulum, 1. B
Termín: 8. termín

Zadání domácího úkolu

Jako již klasicky, vyberte si jedno ze zadání a to zpracujte jako svůj domácí úkol: 

1) Zvolte jedno konkrétní souhvězdí, o kterých jsme se dnes bavili, a v úkolu rozeberte, jaké hvězdy do něj patří, proč zrovna ty a ne jiné, co znamenají a jak se pojí se symbolikou celého sovího archetypu. Text ať má alespoň 3 palce. 

2) Vyberte si jedno ze čtrnácti sovích znamení a nakreslete sovu ze Školního sovince, která k němu patří, v nějaké typické pozici, který bude vystihovat její charakter daný právě archetypem, který představuje. A neodfláknout, sovám výtvory ukážeme! 

3) Malá specialitka pro grafické mágy: otevřete si svůj oblíbený program a v něm vytvořte podobu celého sovího horoskopu se všemi čtrnácti znameními. Jak bude výsledek vypadat, to necháváme na vás. 

4) Okulárová hučka soví tety Stázičky byla pro vás možná velkou neznámou, ale jinak je velmi slavná a byla o ní dokonce napsána píseň - velmi chytlavá mimochodem. Zapátrejte a napište nám, jaká jsou její slova, o takový hit nemůžete přijít! Pamatujeme si pět slok o čtyřech verších, ale možná jich je i více…

Vypracování

Dobrý den, madam,

vybrala jsem si zadání 2 a Klementka jako zrozence Supernovy.

Zde čistě jen malůvka: [link]

... a zde s přidaným fialkovým pozadím:
Orákulum

Na obrázku je několik nepřesností (např. kometa místo supernovy, počty pařátků), přesto však doufám, že celek vyjadřuje Sovu, která – ačkoli maličká – je přesvědčena o své velikosti.

Hlavu jí věnčí snítka vavřínu jako božskému Julkovi (řečeno slovy Asterixe a Obelixe) nebo kterémukoli jinému antickému vítězi.

Na pyšně se nadouvající hrudi se mu zlatě leskne medaile za první místo (a to jen proto, že ocenění za místa daleko před prvním se jaksi moc neudělují).

Linie křídel je zase odkoukána od královen školního plesu a jiných primadon.

Snad se bude Klementek líbit sám sobě i Vám.

 

Moc děkuji Vám i madam Larrie za krásný rok, zajímavé a zábavné výklady. Ten dnešní mi možná (konečně) vnukl i nápad na esej. :)

S pozdravem
H. Centaurix