Soutěže 1916
Výuka 2215
Semináře 753
Hogwarts.cz

Autor: Isabella Anne Swan
Práce odevzdána: 16. 8. 2010 12:06
Soutěž: Je to relativní
Zadavatel soutěže: Elennar Hollkin

Zadání soutěže

Kdo je brouk chroust? Proč se nám jeho jméno vrylo do paměti?

Úkol je jasný napište, popište, či nakreslete něco o relativitě brouka chrousta. Zpracování nechám na vás

Vypracování

Všechno je relativní!

To je často opakovaná a všeobecně uznávaná věta. A je tomu tak. Všechno je relativní. Problém relativity však ve skutečnosti není vůbec tak složitý, jak se na první pohled (respektive poslech) zdá. Především je nutné zavrhnout veškeré paskvily jako je obecná teorie relativity, jejímž autorem byl jakýsi pan Einstein, takto bláznivý mudla, který se očividně doma nudil a tam vymýšlel nesmysly. Velikost jeho díla tkví především v tom, že to, co vymyslel, nikdo nepochopil. Tudíž netřeba se zabývat tím, že E=m.c2. Je to přinejmeším relativní.

Daleko lepší a praktičtější vysvětlení principu relativity přináší takzvaná Katelynská teorie relativity, jejíž autorkou je Katelyn Austerová. Tato teorie, předkládající světu geniálně jednoduchý, leč nesmírně hlubokomyslný a především platný fakt, jenž je vyjádřen stručnou větou: "Všechno je relativní a co ne, je blbost." Ano. Z toho máme všichni mnohem větší pojem než z nějakého pochybného vzorečku, o němž devadesát osm procent populace netuší, co znamená. A co je nejlepší, je to tak.

Co má s tím vším společného chroust?

Mnoho věcí, přátelé. Především chroust je naprosto typickým představitelem zvířecí říše v oblasti filozoficko-fyzikálně-biologických problémů. Řešíte nějaký podobný problém? Ukažte to na chroustovi! Chroust, jak všichni víme, je nesmrtelný. Proč jinak by nad tím celé genrace mudrlantů přemýšleli, že. Ovšem dle standartních biologických tentononců žije chroust přesně čtyři roky a dva měsíce a šlus. Co z toho plyne? Že délka života u chrousta je relativní. Tvor, jehož samotná existence podléhá rozmarům relativity, zaslouží naší pozornost. A to není myšlena pozornost, jaké se nebohému chroustovi vběžně dostává za to, že nás obšťastňuje svou prudce inspirativní přítomností a živit se holt musí- takže cpe kytičkama. To se pochopitelně nelíbí našim bližním zahrádkářům a podobným nebezpečným individuím, takže chudáka chrousta nemilosrdně likvidují. K tomu lze říct snad jen "Nech brouka žít!"

Ano, přátelé. Bez chrousta by byl náš život těžký. A možná, že by ani žádný život nebyl. Protože vyhynutí živočišného druhu v takové míře výjimečného a požehnaného relativností dosud nevídanou by mohlo drastickým způsobem ovlivnit existenci vesmíru!

Relativita není abstraktní pojem. Relativita je jaksi...abstraktně-konkrétní tentononc, které má přímý a nezanedbatelný vliv na chod vesmírné mašinérie. Každý člověk, zvíře, šutrák, hvězda nebo ufoun, a zejména pak chroust, vysílá vlny relativity, která potom spokojeně víří vesmírem a dělá si prakticky co chce. Avšak je vrcholně důležité aby bylo vlnící se relativity dostatečné množství, protože jinak se vesmír začne chovat strašlivě předvídatelně a popře tak platnost teorie chaosu a dalších blbostí, což bude mít za následek strašlivý a neodvolatelný výbuch a kompletní demolici celého kosmoprostoru, jakož následně repetici Velkého třesku, Stvoření světa nebo čeho. A to všechno proto, že zahradníci vyhubili chrousta.