Soutěže 1083
Výuka 915
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 4. 10. 2014 17:17
Předmět: Zeměplochismus, 2. A
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

Popište mi,  jak by měla vypadat pravá čarodějčina chaloupka. Můžete se rozpovídat, složit báseň, nebo mi něco nakreslit. Dejte si však prosím záležet.

Vypracování

Dobrý den, pane,

posílám svou představu čarodějčiny chaloupky.

S pozdravem
H. Centaurix

 

domek

 

Čarodějky většinou bydlí v lesích, dál od lidí. Ne že by se jich přímo stranily, ale myslím, že mají hodně rády své soukromí, klid a pocit, že si pro jejich pomoc lidé musí dojít (takže "neotravují" s každou prkotinou).

Domek jsem se pokusila udělat pohodlně – extravagance typu kuří (muří?) nožky nebo perníkové střechy jsem zavrhla téměř okamžitě, protože si nedokážu představit, že takové domy jde dobře zateplit. (A ano, i když za čarodějky dříví zdarma naseká a nanosí do domu vděčný vesničan, přeci jen pochybuji, že by čarodějky nedávaly přednost chaloupkám, které se vyhřívají snáz.)

Domek má kamennou základnu, poté dřevěnou kostru vyplněnou trávou, hlínou a omítnutou na bílou... aby v tom lese byl domek hezky vidět. Není důvod nechávat vesničany bloudit, když mají i tak starostí plnou hlavu (jinak by za čarodějkou moc nešli).

Vnitřní zařízení domku hodně závisí na osobním vkusu čarodějky (v Magrápině případě by tam bylo hodně new age výzdoby) a potažmo i milých lidí, kteří – jen co zahlédnou špičatý klobouk ve své vesnici – už mají pocit, že tomu novému houpacímu křeslu by jistě bylo lépe u nositelky onoho klobouku.

A tak jedinými stálicemi bude nejspíš – podobně jako u lidí – pevná, pohodlná postel, velký krb (či kamna) a úložné prostory, skříně, police, truhly... a pár skrytých míst čistě pro dobrý pocit.

Kliky by měly být snadno otvíratelné, to aby čarodějka vracející se domů po náročném Zapůjčení nemusela myslet na to, kdy nejlépe zvířecí tělo opustit. :-)

 

Nu a ze zvířecích společníků by své místo v chaloupce jistě našla kočka, havran a čas od času i jiná zvěř, ať už užitečná, mazlivá, nebo právě potřebující pomoc.