Soutěže 1083
Výuka 915
Semináře 349
Nebelvír

Autor: Nebelbrach Mechacha
Práce odevzdána: 13. 11. 2014 15:41
Seminář: Čas I.
Přednášející: Aki san Marino

Zadání semináře

Vyberte si jedno z nabízených témat:

1)      Ztvárněte ty nejzajímavější kouzelnické hodiny, které jste dosud viděli. Za pár čar na papíře dobré hodnocení nečekejte. Nezapomeňte na popis nejméně na 1,5 palce a u hodin i na jmenovku.

2)      Dejte si tu práci a sestavte venku - třeba na parapetu okna - sluneční hodiny nebo gnómon. Změřte přesně 3 hodiny, tedy udělejte 4 „zářezy“. Očekávám 4 fotografie z Vašeho snažení. Uvidím na nich Vaše jméno, „podložku“, na kterou budete postupně zaznamenávat čas. Tyč, kterou budete měřit a vedle položené hodinky, které ukáží, že jste opravdu měřili a zaznamenávali po hodině. A kratičké vysvětlení, kde jste měřili. Hodně zdaru!

Dejte si pozor, ať skutečně svítí sluníčko a na obrázku je vidět skutečně stín, který tyč vrhá…

3)      Napište mi, na kterou situaci z Vašeho života dané přísloví nejlépe sedí a co přesně vyjadřuje. Je to pravda? (text nejméně na 3 palce)

Čas raní, čas hojí. (ilyrské přísloví)

Vypracování

Čas jsem měřil na svém balkóně. Jako tyč jsem použil tužku, kterou jsem zabodl do korku. Bohužel se vyjevila jako nestabilní, proto jsem ji musel přidržet louskáčkem na ořechy. Zbytek byl snadný, až na… slunce. Schovávalo se za mraky, proto jsem nemohl zaznamenávat čas v celou hodinu, měřil jsem proto od 11.30 do 14.30. Nakonec mě slunce přece jen trochu zklamalo, přestalo svítit ze všech sil. Na poslední fotografii proto stín téměř není vidět.

Zajímalo by mě, jak a o kolik by se stíny změnily za půl roku, bohužel mé improvizované hodiny tak dlouho nepřežijí.

Čas I-1

Čas I-2

Čas I-3

Čas I-4