Soutěže 2069
Výuka 2384
Semináře 811
Zmijozel

Autor: Ruby Élise Day
Práce odevzdána: 8. 11. 2024 16:03
Předmět: Hůlkověda, 1. A
Termín: 4. termín

Zadání domácího úkolu

Ach, jak je mi to nemilé sdělit, ale paní Giddelie ochořela mravenčím morem a protože nemá potřebnou bylinku a má tendence řešit vše důkladným vnitřním vypálením Ohnivou whiskey, k jejímu uzdravení do dnešní hodiny nedošlo. Ale nevěšte hlavu!

Prestižní Akademie umění hůlkotvorného vyhlásila soutěž pro studenty kouzelnických škol! Zúčastnit se může úplně každý student předmětu Hůlkověda, který má alespoň 11 let a všech pět pohromadě. No, no, nebuďte na sebe tak přísní! Chce se po vás návrh hůlky na téma NEPLECHA ZARUČENA

 

Váš návrh musí obsahovat:

kompletní design hůlky provedený na papír, kus pergamenu nebo v grafickém démonkovi

kompletní popis hůlky, tj. z jakého dřeva je vyrobena (a proč), jaké jádro obsahuje (a proč)

odhad prodejní ceny hůlky a její popis pro běžné kouzelníky, kteří si přišli vybrat svou hůlku

 

Váš návrh nemusí být reálně vytvořeným modelem, tedy spíše mudlovskou atrapou, zkrátka jakýmsi nekouzelnickým pokusem o hůlku (ale tato atrapa je ceněna bonusovými body!).

 

Odborná porota může v každé kategorii (tj. design, popis materiálu, prodejní popis) udělit maximálně 5 hvězdiček a minimálně 1 hvězdičku

Porota se skládá ze tří osob, jmenovitě paní Emílie Rozjeté (hodně jí záleží na designu hůlky, zbytek ji až tak netankuje), pána Fabiána Zpeněžitého (záleží mu jen a jen na splnění zadání a na tom, jestli je popisek v potenciální prodejně dostatečně poutavý a cena není moc přepálená) a uctivého, z řad kentaurů vybočujícího, Sto otázky (ptá se na vše, zpochybňuje vše, nejspravedlivěji hodnotí). Doprovodným členem poroty je host, jezerní člověk Rybana, který hodnotí naprosto náhodně v jakékoli kategorii. 

Vítězem se stává kouzelník či čarodějka, který nasbírá nejvíce hvězdiček ze všech.

 

Akademie umění hůlkotvorného se zavazuje, že výherci zašle odměnu 12 srpců a uveřejní ho v galerii Archiv, ale to vše pouze v případě, že se z naší školy zúčastní soutěže alespoň 4 žáci. Já se zavazuji, že skrze hodnocení úkolu každému účastníkovi soutěže zašlu jeho individuální hodnocení poroty.

 

Vaši vypracovanou soutěž mi vložte do úkolu, já už se postarám, aby se to dostalo do Akademie. Nezapomeňte, že design hůlky by měl obsahovat i váš kouzelnický podpis a že na externí galerie se nikdo z poroty moc netváří.

 

Vypracování

Dobrý den,
představuji Vám hůlku na téma NEPLECHA ZARUČENA


Druh a charakteristika dřeva


Hůlka je zhotovena ze dřeva Fíkovníku sykomora neboli Moruše fíkové. Tento strom se vyskytuje převážně v Africe a v oblastech Blízkého východu. Strom je dokonce pokládán za posvátný, a proto se z jeho dřeva vyráběly rakve pro faraony či posvátné předměty, které měly spojovat svět živých a mrtvých.
Sykomorové dřevo je poměrně měkké a hůlku tak činí ohebnou a pružnou. Rovněž se řadí mezi nejvíce trvanlivé dřevo, které dokáže skutečně přečkat dlouhá staletí a stále si zachová kvalitu a dobrý vzhled. Hůlku je tak velmi obtížné poškodit či zcela zničit.
Hůlky z tohoto dřeva se těší přirozené vitalitě, jsou poměrně zvědavé a nemají rády stereotyp, rutinní způsob života a kouzla, která se budou opakovat stále dokola. Díky své pružnosti se lehce přizpůsobují změnám a nečekaným situacím, dokážou rychle reagovat a jsou tak svému majiteli skvělým pomocníkem na vzrušující cestě životem. Pokud hůlku získá jiný kouzelník nebo hůlka přežije svého majitele, dokáže změnit svou loajalitu a přijmout nového majitele. Nadále však vyžaduje aktivní způsob života a pokud nebude spokojená, může se sama zničit.
Vlastnosti sykomorového dřeva tak dostatečně splňují požadavky někoho, kdo páchá neplechy, žije v neustálém adrenalinu, má hlavu plnou nápadů, má rád nečekané situace, musí umět rychle jednat a navíc potřebuje, aby jeho hůlka byla natolik odolná, že i ona sama ustojí, když schytá nějakou tu rošťárnu.


Jádro


Jádro hůlky je tvořeno šupinou salamandra. Jak jistě víte, tato drobná ještěrka se rodí a po celý život žije v ohni, kde se živí jeho plameny. Jakmile oheň zhasne, umírá i tento tvor. Krev salamandra má mimo jiné vysoké léčebné účinky.
Šupina salamandra byla pochopitelně odebrána z živého tvora a díky tomu si zachovává nekonečný žár a teplo, které dostatečně vyživuje dřevo hůlky, které je ze země svého původu zvyklé na vysoké teploty. Mezi jádrem a dřevem tak dochází k přirozenému splynutí a materiály se hezky doplňují a zaručují, vysokou kvalitu hůlky.
Žár sálající ze šupiny navíc odráží mnohdy i povahu lidí, kteří si potrpí na neplechy a jiné legrácky, přeci jenom s chladnou hlavou taková sranda nebývá. Léčebné účinky, které si zachovává i samotná šupina navíc zaručují, že pokud se nějaký žertík úplně nevyvede, tak se případné šrámy rychle zahojí.


Další materiály


Při výrobě byl rovněž použit Karneol. Jedná se o přírodní kámen ohnivé barvy, který probouzí energii, vitalitu a podporuje kreativitu a chuť k aktivnímu životu. Tyto schopnosti majitel hůlky jistě ocení.


Odhad prodejní ceny


Dřevo bývá drahé a tato hůlka patří mezi jednu z těch dražších. Inu, kdo chce neplechy páchat, musí naditým měšcem mávat. Hůlka stojí kolem 46 galeonů.


Stručný popis pro běžné kouzelníky


Hůlka o délce 12,5 palce z Fíkovníku sykomora, jádro je tvořeno šupinou salamandra. Hůlka je pružná, měkká, přizpůsobivá a přesto velmi odolná a trvanlivá, tudíž je velká pravděpodobnost, že s přehledem přežije svého majitele. Hůlka je schopna rychle reagovat na nečekané situace, tudíž se skvěle hodí téměř ke všem typům kouzel. Díky svému složení je dost vitální a činorodá, proto nemá ráda stereotyp, a tak se hodí spíše pro dobrodružné povahy, co nechtějí svůj život prožít na lenošce u krbu (v takovém případě může být hůlka sebedestruktivní).

 

Design hůlky

 

Dřevo hůlky i rukojeti je ve světlých odstínech hnědé a hezky se doplňuje s oranžovo - červenou barvou Karneolu, který hůlku příjemně oživuje. Rukojeť je oblá, aby se dobře a pohodlně držela a tělo hůlky je místy vlnité, kdy zobrazuje vitalitu a činorodost hůlky.

 

Ruby É. Day