Zadání domácího úkolu
Vypracování
Hezký den,
děkuji za velice zajímavou hodinu! Absolutně jsem nevěděla, že právě velemloci stojí za dílem Válka s mloky. Moc jsem toho o nich neslyšela, a bavilo mě si o nich něco nalézt. Děkuju za možnost zahrát si na vědce a polemizovat. Asi jsem se nechala unést, ale chtěla jsem poukázat na všechny možnosti. Snad mě pochopíte. :o)
Ches
Je těžké posoudit, zda by Tatzelwurm mohl být považován za mloka, či nikoliv, protože těch informací není tolik, aby se dali nějak sloučit. Proto jsem si vybrala pár informací, především vzhledových, o mlocích a pokusím se je nějak porovnat. Důkazné to zřejmě nebude, ale o nějaký kompromis bych se mohla pokusit.
Mlok je označení pro několik rodů obojživelníků z čeledi mlokovití.
Mlok, kupříkladu Mlok skvrnitý je obojživelník protáhlého tvaru. Má krátké končetiny a poměrně dlouhý a silný ocas. Dosti velkou hlavu se zakulacenou tlamou a vypouklýma očima. ALe zas Mlok dvoupruhý má štíhlé tělo i ocas. Na hřbetu jasně viditelné dva žluté pruhy, mohou být i zlatavé nebo měděné barvy, jež jsou spojovány v ocasovém pásu. Má velké oči a lepkavý jazyk.
Salamandr Alpský je podle všeho velký 9 až 14 cm, má černé lesklé tělo. Poddruh má i žluté skvrnky. Dožívá se minimálně 10 let!
Velemlok čínský je schopný dorůst délky až 180 centimetrů. Je to kriticky ohrožený druh, protože mizí jeho přirozené prostředí. (Žije v čínských potocích a jezerech.) Tento velemlok má velkou halvu a malé oči. Je zbarven do černé barvy.
Tak toto byly informace, které mi stály za to, abych si je zapsala a mohla tak porovnávat. U Tatzelwurma nevíme pomalu nic, snad jen, jak vypadá a to je ještě ošemetné, jak to u kryptidů bývá.
Důležité v tomto případě je, že se vědci domnívají, že jde o zvíře, dlouhé 60 až 100 cm s oválným tvarem těla, hnědou barvou a drobnými pracičkami poblíž hlavy a zašpičatělým ocasem.
Ano, když si to porovnáte, je to nápadně podobné velemlokovi, ale aby to bylo důkazné, chtělo by to živého či mrtvého Tatzelwurma, aby se mohly udělat rozbory.
Ovšem jsem toho názoru, že nevidím důvod, proč by tento tvor nemohl existovat! Planeta nikdy nebude prozkoumaná tak, abychom si s čistým svědomím řekli: "Tak a teď víme všechno o všem a známe všechny tvory i rostliny."
Sami vědci dodávají, že existuje spousty druhů, které zmutuje a postupem času se kupříkladu změní jejich srst nebo dokonce velikost. Jak můžeme vědět, že velemlok nemá jakousi odnož, která je masožravá nebo agresivní a která je schopná skákat tak, jak vyprávějí svědci?
Důkazné materiály nejsou, ale důkazy proti nejsou rovněž. O tomto se dá zas a znovu polemizovat, protože kdyby bylo více informací, dalo by se s tím více pracovat.
Jak jste udával, tak ve Štýrsku poblíž Murau napadlo půlmetrové agresivní zvíře myslivce. Bylo syčivé a vydávalo pisklavé zvuky. Nejsem si jistá, jaké zvuky vydává velemlok. Nenašla jsem o tom zmínku, ale díky tomu se dá polemizovat i o tom, že nemusí jít přímo o mloka, ale o případnou mutaci hada. Jsou dochované důkazy, že znetvoření hadi se narodily kupříkladu se zakrnělými končetinami. Kobra se dokáže "postavit".
Zřejmě jsem v rámci úkolu měla obhájit důkazy, že by mělo jít o mloka. Ano, ta možnost tu je, ale já bych si ráda ponechala širší rozhled a podpořila nevěděcky i svou fantazii, že může jít i o jiného tvora. Jak už hada, tak obyčejnou zmutovanou Agamu královskou. Je smutné, že těch informací není více, zúžil by se ten výběr a vše by dávalo větší smysl. Takhle jen člověk musí tápat a těšit se z každého nového objeveného důkazu.