Soutěže 1206
Výuka 1133
Semináře 404
Hogwarts.cz

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 29. 5. 2015 07:59
Předmět: Lektvary, 4. A
Termín: 8. termín

Zadání domácího úkolu

Vyberte si jedno z následujících zadání: 

1) Můžete se sami pokusit o jeden z pokusů, které jsme zkoušeli na hodině. Popište mi, jak u vás pokus probíhal, co vám šlo a co zase ne. Popis by měl mít alespoň tři palce. Pokud přiložíte obrázkovou dokumentaci, pak postačí, když popis bude mít 1,5 palce.

2) Vymyslete, při jakých příležitostech by se vám mohla znalost těchto 'lektvarů' hodit.

3) Nakreslete obrázkový návod k některému ze lektvarů. Můžete kreslit návod k 'lektvarům' z dnešní hodiny či k jakémukoliv jinému lektvaru, který jsme letos probírali.

Vypracování

Dobrý den, madam,

vybrala jsem si třetí možnost a posílám obrázkový návod k laudanu a bahennímu lektvaru (vzhledem k tomu, že jsem si vybrala lektvary už pro prváky a návod zakreslila do jednoho obrázku, raději posílám dva).

Snad se Vám zalíbí... a snad je možné se v nich vyznat.

S pozdravem
H. Centaurix

 

Laudanum

lektvary

...vlastně jediným písmem je název lektvaru umístěný na kotlíku a poté číselné údaje. Ostatní jsem se pokusila vyjádřit obrázky – míchání vařečkou se šipkami podle směru, vlánu modrým obtáhnutím ocásku, unci zahušťovadla (secifikovaného tím, z čeho se tvoří) pak dvěma lahvičkami.

 

Bahenní lektvar

lektvary

... u ampulky vody z Mrtvého moře jsem vycházela spíš z obrázku, který vidím z sebe v kumbále než z popisu, který se mi podařilo získat v rámci úkolu o hledání receptu na cukrátkovou/alergickou vyrážku. To, že uvnitř je voda z Mrtvého moře (jakkoli ampulka vypadá světle a vzdušně a  vůbec ne černě se stříbřitě pavoučím žilkováním), pak naznačuje brouček nad ampulkou... s nožkama nahoře (i když nikoli v oboře a není to kohoutek... to už se mi zdálo příliš morbidní).

(...v závěrečné úpravě jsem si nespočítala osm barviček pro osm kroků a své chyby jsem si všimla pak až příliš pozdě. Pro nápravu bych musela znovu naskenovat původní obrázek a jaksi mě tlačí čas. :// Jakkoli mě ta chyba mrzí, nechávám ji proto tam.

To je tak, když si to člověk s  pastelkou zjednoduší a soustředí se jen na šest přidávaných ingrediencí, jejichž šipečkám přidání může dát barvy duhy. :/ )