Soutěže 1205
Výuka 1131
Semináře 404
Zmijozel

Autor: Gita Hrdličková
Práce odevzdána: 7. 6. 2015 17:38
Předmět: Kočka, tvor v kouzelnickém světě, 3. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Už víte, že kočku je nutné poslouchat. A tak si představte, že vaše kočka by se ráda vydala na večírek, kam musí přijít v převleku! No a vám nezbývá nic jiného, než kočce vyhovět. Vymyslete jí tedy převlek. Nejlépe více, aby si mohla vybrat! Využijte své znalosti ze tří let studia a vymyslete něco geniálního, co bude kočka zbožňovat.

Máte několik variant, jak kočce přání splnit: 

1) Kostýmy popište. Včetně různých detailů a popisů materiálu. Minimální délka eseje bude alespoň 9 palců.

2) Můžete kostýmy nakreslit a přidat popisek. S alespoň dvěma obrázky pak může být minimální délka eseje 6,5 palce. 

3) Pokud kostýmy opravdu vyrobíte, pak popisek postačí na 5 palců.

Nezapomeňte, že musíte prezentovat alespoň dva kostýmy!

Vypracování

Vybrala jsem dva kostýmy, které představují populární postavy ze světa filmu a mají pozitivní konotace vzhledem ve vztahu k moderní kultuře, alespoň v tom smyslu, že by se kočce v nich nemělo stát, že bude na večírku úplně out. Kočka musí být trendy a IN.

 

 

Kostým Harry Potter

Tento kostým je pohodlný na nošení. Obsahuje černý kouzelnický pláštík, nebelvírskou kravatku s obojkem, aby kočce/maguárovi dobře držela na krku, dále pak umělou jizvu, kterou si kočka/maguár přilepí na čelo, kulaté brýle, nejlépe cvikr, protože sám drží na nose, a černý střapatý příčesek. Podmínkou jsou ovšem jasně zelené oči kočky, jinak se ztrácí celá pointa kostýmu, protože všichni víme, že Harry má smaragdově zelené oči po matce...

Kromě toho lze tento převlek použít jak na mudlovské, tak na kouzelnické párty a vždy je zaručeno, že ztvárněný charakter postavy bude správně rozpoznán i mírně podnapilými účastníky akce. Tento kostým je však nevhodný pro kočky se zrzavou srstí, neboť pro ně je vhodnější Ron Weasley vzhledem k barvě jeho kštice.

Matriál pláštíku je lehký a vzdušný, navíc důmyslně zakryje faldíky i těm, kteří jsou trošinku při těle. Jizva se lepí speciálním kouzlem a po vyřčení protikletby se snadno odloupne a nezanechává žádné stopy po lepidle. Nejlepší nebelvírská kravatka je hedvábná, na obojku z červené jemně vydělané kůže, kozinka ideálně.

Doplnit kostým lze i kouzelnickou hůlkou, ovšem většina koček si ji beztak plete se škrabadlem, neboť mezi těmi dvěma předměty nevidí rozdíl.

 

 

Kostým KAPITÁN Jack Sparrow

Tento kostým vyžaduje od svého nositele i jistou dávku herectví, neboť toto nadání je klíčovým úspěchem celého vystupování v tomto převleku. Samotný kostým je totiž poměrně jednoduchý, a tak je potřeba jej vhodně doplnit i příslušným chováním.

Charakteristický trojhranný klobouk tmavohnědé barvy je vytvarován tak, aby pohodlně dosedl na kočičí hlavu a těsně minul kočičí uši. Na klobouk je připevněna paruka, tedy spíše jednotlivé tmavé dredy s korálky pestrých barev, které kočku nijak neomezují v rozhledu, ale zároveň plní i svou funkci paruky coby dodatečné pokrývky hlavy. Speciálním doplňkem je pak nalepovací bradka, také z dredů s korálky, která se připevňuje stejným kouzlem jako Harryho jizva v předchozím modelu. Volitelné jsou drobné a nenápadné knírky, taktéž kouzlem nalepovací. Nejsou nezbytně nutné a někdy špatně drží, když se kočka na párty příliš odváže.

Předmět, který s sebou musí kočka nezbytně nutně mít je láhev s popisem RUM, aby byla pokládána za pravého námořníka / piráta. Obsah lahve je volitelný, klíčová je však barva tekutiny, která by opravdový rum měla alespoň trochu připomínat.

Herectví, kterém jsem zmiňovala v úvodu popisu tohoto kostýmu spočívá především v předstírání podnapilého stavu a nejisté chůze typické pro opilce. Kočka musí umět hrát dostatečně přesvědčivě, aby každý rozpoznal opilého piráta, ale zase ne tak důkladně, aby byla považována za alkoholem úplně zmoženou. Také musí všem pořád dokola opakovat, že je KAPITÁN a namísto lodí krást lepenkové krabice.

 

Gita Hrdličková, Zmijozel