Soutěže 1281
Výuka 1256
Semináře 422
Havraspár

Autor: Suirou Tsuchimi
Práce odevzdána: 24. 10. 2010 19:46
Předmět: Syrová magie, 1. A
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

Najděte v pramenech informace o po/využití syrové magie při budování Bradavic.

Minimálně 7 palců

Vypracování

Úkol byl nakonec nad mé síly. Jednoduše jsem ho tedy zpracoval jako spíše přirovnání, než-li pojednání. Nalézt zmínky o používání syrová magie je natolik těžké, jako nalézt zmínku o horkém ledu, ale ano, horký led existuje, stejně tak jako syrová magie.

Tak jako se při výrobě horkého ledu používá octanu sodného sypaného do vody, používalo se syrová magie k plnění zdí hradu neviditelným "cementem". Roztok octanu sodného a vody se poté zchladí v ledničce nebo obyčejné chladničce. Tak se i syrová magie ve zdech hradu usazovala a nechala se "zatvrdit", aby si ji staré kameny vtiskly do svých pamětí.

Nakonec se na studený povrch roztoku dá krystalek octanu sodného anebo hliník. Tak tak, nějak tak to fungovalo i v syrové magii. Do zdí hradu se postupně vkládalo více a více syrové magie a tím se spustila reakce, která se jednoduše opakuje. Tak jako stačí krystalizovaný roztok převařit, stačí i do stěn hradu přidat nový kámen a reakce se může jednoduše opakovat, ale se stejným efektem. Proto nevadí, když se na pozemcích hradu dnes zastavují plochy, protože i půda v okolí je nasycena syrovou magií. Takto se tedy každý nový kus hradu opatřuje touto "pojistkou".

K čemu nám ale něco takového bude? Jednoduše k tomu, že syrová magie v průběhu věků slábne velice pomalu a na místě, na jakém je postaven náš hrad, neslábne takřka nijak zaznamenatelně. Proto jsou takto chráněné stěny a pozemky mnohem pevnější, stabilnější a bezpečnější, než-li s použitím klasické magie. Navíc to mělo i další důvody.

Vytvoření kouzelných a tajemných místností, síní, atd. je v takovém prostředí mnohem jednodušší a se známým heslem i jednoduše měnitelné. Nejméně ředitel zná mnohá hesla a zákoutí hradu, kde je syrová magie silně koncentrována a má prstíky v tom, jak to na našem hradě chodí. Jistojistě své prstíky smočila i v magii stropu naší Velké síně.

Obzvlášť nebezpečná koncentrace syrové magie je však v dívčí umývárně, kde najdeme mnohá a mnohá tajemná místa, pasti i chodby do neznáma.

Starý kumbál je taktéž ukázka zvláštního souznění magie klasické a magie syrové. Největší záhadou však nejspíše zůstane Komnata nejvyšší potřeby. Heslem k otevření je hlavně ta potřeba, ale lze to jednoduše obejít použitím šému nebo znalostí předem určeného hesla.

Magie je na takovém místě spíše poem než-li pojem, protože na takovém místě o magii nepřemýšlíte, ale ona je tam s Vámi, stále. Něco potřebujete a máte to. I když tuto místnost stvořila magie, je to spíše naopak. Stvořila ji potřeba a magie byla jen ve správnou chvíli na správném místě.

Komnata nejvyšší potřeby skrývá sama o sobě více tajemství, než-li snad hrad celý. Jak vůbec mohlo vzniknout takové místo, kde je hranice lidské mysli takřka neznámá, ale i přesto někde končí. Kde se jakékoliv přání stává skutečností, ale i přesto si nemůžete přát vše. Toto tajemství mi uniká, ale tuším v tom velké působení syrové magie hradu a zásahu mocného kouzelníka nebo že by se jednalo jen o nehodu? Kdo ví... Já to nevím.