Soutěže 1786
Výuka 2020
Semináře 688
Hogwarts.cz

Autor: Olivie Windy
Práce odevzdána: 6. 9. 2015 01:41
Soutěž: Nejlepší dárek pro Hagrida
Zadavatel soutěže: Belatris Nithelas Malrinová

Zadání soutěže

Máte před sebou nanejvýš tvůrčí úkol. Jistě znáte Rubeuse Hagrida, postavu historie světa kouzel, která se proslavila v dobách Druhé války proti Voldemortovi. Pokud ne, existuje spousta zdrojů, které vás seznámí s jeho zálibami, rodinným pozadím, zkrátka profesními i osobními informacemi.

 

Vaším úkolem bude vymyslet a vytvořit ideální dárek pro Rubeuse Hagrida.

První část bude psaný text o délce alespoň 2 palce, v němž shrnete svůj nápad (co jste vybrali a proč je to podle vás ideální dárek pro tuto osobu).

 

Druhou část bude tvořit buď obrázek dárku, nebo fotografie reálného výrobku (např. jste se rozhodli dát Hagridovi koš se zkamenělými dračími vejci; buď koš s vejci namalujete, nebo jej sami vyrobíte z proutků nebo z papíru, přidáte vejce upravená jako dračí a vyfotíte - pochopitelně s přiloženou jmenovkou).

 

A protože je u dárků vždy lepší mít připravenou i náhradní možnost pro případ, že první volba z nějakého důvodu nevyjde, tak můžete (ale nemusíte) navrhnout další dva dárky (celkem tedy tři).

 

Obě části (text i obrazová příloha) jsou povinné u každého dárku. Tedy pokud si vyberete variantu tří dárků, dostanu tři pergameny s textem a tři přiložené obrázky.

 

Fotografie vložte do Galerie a přiložte k úkolu. Kdo neví, jak na to, nechť kontaktuje svého patrona nebo prefekty, jistě rádi pomohou.

Vypracování

Dobrý den.

Zasílám tři dary pro Hagrida. Jsou očíslované, aby to nedělalo zmatky, fotky jsou přiložené v přílohách i v textu.

(Obrazový materiál s jmenovkou je pouze v příloze)

 

1, Figurka taťky

Figurka taťky

Jako první dárek jsem zvolila něco, co se dotýká samotného srdce Hagrida. Není tajemstvím, že Hagrid svého taťku bezmezně miloval, pokud můžeme říct z jeho zpovědí, byl Hagridovou morální nápovědou i mnoho let po své smrti. Ačkoliv Albus Brumbál Hagridovi pomohl snad v každé věci, nemohl nahradit to krásné pouto, které Hagrid se svým taťkou měl.

Víme, že Hagrid měl fotografii svého taťky, nevím však, jestli tato fotografie přežila požár jeho hájenky, když ji Smrtijedi zapálili. Vytvořila jsem proto figurku Hagridova taťky. Ta je samozřejmě kouzelná, může se pohybovat po jakékoliv ploše, na kterou je postavena. Samozřejmě to není zmenšenina a oživlina Hagridova tatínka, ale má jeho široký úsměv i vrásky, které má od smíchu. Dokáže se soucitně podívat na Hagrida a dodat mu odvahu v důležitých životních rozhodnutích. A když Hagrid přijde večer po práci na pozemku do hájenky, bude to právě tato figurka, která na něj bude s úsměvem mávat.

 

‚Nikdy se za to nestyď,‘ říkával vždycky můj nebohej taťka. ‚Najdou se takový, který ti to budou mít za zlý, ty ale nestojej za to, aby sis kvůli nic dělal těžkou hlavu.‘ A to měl pravdu.

 

2, Příručka pro vzdělávání obrů

Učebnice - obři

Dalším podstatným aspektem Hagridova pozdějšího života byl Dráp – jeho mladší bráška. Víte, občas si říkám, jak moc pro Hagrida rodina znamenala, a jak jí měl málo. Kvůli Drápovi riskoval život, aby ho dotáhnul (a to doslova) až do Zapovězeného lesa. A tak moc se ho snažil začlenit do společnosti, že u toho neustále potil krev (opět doslova). Nehledě na to, že do toho nutil i ostatní.

Myslím, že Hagridovi by se líbil dárek, který jsem vymyslela. Příručku pro vzdělávání obrů. Ovšem je navržená tak, aby plnila funkci zábavy a aby se u ní bavili oba – učitel i žák. Například pokaždé, když žák správně vyjmenuje tvrdé souhlásky, musí udělat učitel deset dřepů (no vážně, představte si, jak Hagrid dřepuje – to Drápa musí zákonitě bavit). Hagrid svého bratra natolik chrání a miluje, že ho jistě bude bavit vzdělávat se s ním – je to totiž další činnost, kterou mohou dělat spolu. Zároveň však může být prvním krůčkem ke kultivování Drápa a začlenění ho do společnosti (alespoň té tolerantní).

 

„Nemoh jsem ho tam nechat, Hermiono,“ vzlykal Hagrid a po potlučeném obličeji mu do vousů stékaly slzy. „Víš… je to můj bratr!“

 

3, Dopis do Bradavic

Pergamen - bez jmenovky

Myslím, že tohle by byl asi nejhezčí dárek, který měl přijít mnohem, mnohem dříve. Všichni víme, že byl Hagrid neprávem obviněn a vyloučen ze školy, byla mu zlomena hůlka a bylo mu zakázáno provozovat magii. I přesto, že se na Hagrida dlouhá léta pohlíželo jako na Zmijozelova dědice (tenhle aspekt asi nikdy nepochopím – jak k tomuhle došli?), který svou prohnaností popohání mudly-zabíjející-monstrum, zavřeli ho za to i na krátkou dobu do Azkabanu, a když bylo po všem, nejenže se nikde veřejně Hagridovi neomluvili, ale ani ho nenechali obnovit si vzdělání, o které ho připravil Voldemort.

Myslím, že Hagrid si zaslouží být právoplatným kouzelníkem. Aby mohl sám Hagrid říct: „Taťka by byl na mě hrdej!“, aby mohl přestat používat ten divný růžový deštník a znovu si nechat vyrobit krásnou hůlku. Zaslouží si zkusit projít zkouškami, doučovat se od chytřejších spolužáků, nechápat, proč mu kotlík vybouchl. To vše si zaslouží a zaslouží si udělat nějaká ta NKÚ, jestli už ne OVCE.

Domluvila jsem se tedy s aktuálním ředitelem školy, aby mu dal tu možnost dostudovat. Aby i Hagrid mohl být právoplatným kouzelníkem, i když zkoušky z létání ani na V nebudou.

 

„Totiž – já do bradavický školy chodil taky, ale – ehm – abych řek pravdu, vyloučili mě. Zlomili mně hůlku vejpůl a to všecko. Ale Brumbál mě tam stejně nechal jako hajnýho. Je to úžasnej člověk, Harry.“

 

 

Děkuji za tuto soutěž, moc se mi líbila!

Mějte se pěkně,

Olivie Windy