Zadání domácího úkolu
Napište mi, co víte o Stonehenge. Rozsah 3 palce.Vypracování
Krásný den, pane, :)
Tak, Stonehenge je seskupení mnoha (dnes však již několika) menhirů, uspořádaných do kruhů, stojící uprostřed louky. Ehm, v Anglii.
Vystavěn byl podle vědců někdy okolo roku 3100 př. n. l.
Debaty se vedou už kolem samotného názvu. Nejznámější jsou dvě teorie. Obě se shodují, že "Stone" znamená kámen. Jedna ale tvrdí, že "henge" znamená "šibenice", druhá však, že to slovo bylo tenkrát "hinge" a znamenalo "zavěšený".
Když koukneme na první možný název, asi nám dojde, že mohlo jít o popraviště.
Pravdou je, že se nedaleko stavby nešlo několik hrobů z dávných dob, ale bylo jich málo na to, aby se dalo říci, že šlo o popraviště.
Ovšem cca dvě míle daleko se našel zbytek kruhového opevnění, které bylo typické pro danou dobu, kdy byl Stonehenge ještě celý, a tak se začalo spekulovat, že šlo o pohřebiště. Jenže na to se zase našlo moc málo kosterních pozůstatků.
Dodnes si vědci (jak mudlovští, tak kouzelničtí) lámou hlavu nad tím, jak mohli pravěcí lidé dostat tak obrovské a těžké menhiry na místo, když nejbližší lom byl pořádně daleko.
Samozřejmě to nahrává konspiračním teoriím o "učitelích z nebes" kteří pravěkým lidem pomohli a stavbu vystavěli.
No, konspiračních teorií se však doslechneme skutečně mnoho. Vědci stále zkoumají tuto stavbu a stále nacházejí nové a nové věci. Naposledy objevili, že v kamenech jsou vyryté různé znaky a některé to přivedlo na myšlenku, že to mohla být obřadní a též dokonce hudební svatyně... O.o
Pravdu o této úžasné stavbě se však nejspíš nikdy nedozvíme, neboť žádné písemné zmínky o ní nejsou a ústně se (kupodivu) nedochovalo také nic.
Já bych vám však ještě ráda řekla, co si o této mudlovské (možná) stavbě myslí kouzelničtí vědci.
Jeden z nejznámějších kouzelníků, zaobírající se touto stavbou, Gregor Wilden, tvrdí, že místo je ryze kouzelnické.
Ukazuje to hned na stavbě, a na tom, jak se mudlové diví, kdo mohl ty kameny dostat tak daleko a jak se mu podařilo je vztyčit.
Jeho odpověď je snadná. Byli to kouzelníci a tehdy si uměli velmi dobře poradit se syrovou magií s jejíž pomocí dopravily kameny na místo.
Také říká, že není pravda, že se o této stavbě žádné záznamy nedochovaly. Pouze upřesňuje, že se nedochovaly mudlům.
Jsou však prý velmi pečlivě uschovány na ministerstvu a říkají, že Stonehenge bylo jedno z největších rituálových míst pro kouzelníky na světě. Prý tam bylo tak velké množství syrové magie, že ji tam všichni chodili čerpat a nakonec tam vystavěli dodnes stojící kamenné kruhy, aby syrovou magii zachytávaly a ona se jaksi "nevypařovala".
Zajímavé, že? :)
S pozdravem,
Theresa Brendi