Soutěže 1293
Výuka 1269
Semináře 422
Zmijozel

Autor: Carol Unbordered
Práce odevzdána: 1. 11. 2015 22:51
Seminář: Halloweenská dýně
Přednášející: Esperanza Milagrosa

Zadání semináře

Tento úkol není doporučován tvořit kouzelníkům mladším 15 let bez dozoru dospělé osoby. Profesorka nenese odpovědnost za bezpečný průběh tvoření nedospělých kouzelníků! 

Úkol je jednoduchý - vytvořte si vlastnoručně podle návodu z hodiny dýni, kterou pak osvětlíte svíčkou.

Nemusíte se nutně držet toho, jaký obličej tvořím já. Vytvořte svou vlastní podobu strašidelné dýně - jiné oči pusa či nos vítány! 

Požaduji čtyři fotografie:
- před tvořením s pomůckami, s cedulkou
- v průběhu tvoření - minimálně musí být dýně vydlabaná, maximálně má vytvořenou půlku obličeje (nesmí být zkrátka celá hotová), s cedulkou
- hotovou dýni, s cedulkou
- Nejdůležitější: svítící dýni (se zapálenou svíčkou uvnitř) v tmavém prostoru, aby šla vidět jen jak svítí; bez cedulky

Bez přiložení jakékoliv povinné fotografie snižuji známku pokaždé o jeden stupeň. 

Nepovinně: Pokud chcete, můžete mi napsat, jestli vám videoukázka přišla lepší, než jen postup s fotografiemi, nebo horší. Případně, v čem to vylepšit (mimo kvalitu videa, to neovlivním). Byl to druhý pokus o videoukázku, takže vím, že musím zapracovat na tom, aby šel celý postup vždy dobře vidět :-). Děkuji.

Vypracování

Místo klasické oranžové dýně jsem doma ze zahrádky uzmula dvě menší, zelené dýně. Důvěrně jsem jim začala říkat dýničky. Původně jsem chtěla vydlabat jen jednu, ale nakonec jsem si řekla, že když mám jen malou dýničku, vydlabu obě. Bradavičnatá dýnička šla dlabat lépe, ale hůře se vyřezávala. Hladkou jsem i ochutnala, ale moc k jídlu nebyla. Ve finále se mi při řezání dýničky začaly rozpadat, tím jak byly malé, tak to vyřezávání bylo těžší.

Videonávod se mi líbil, je to originální.
Moje fotky:

 

http://www.bashmar.cz/carol/dynicky1.jpg

 

http://www.bashmar.cz/carol/dynicky2.jpg

 

http://www.bashmar.cz/carol/dynicky3.jpg

 

http://www.bashmar.cz/carol/dynicky4.jpg