Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 8. 3. 2016 23:06
Soutěž: Vizuální lék
Zadavatel soutěže: Isabella Anne Swan

Zadání soutěže

Mám teď takové smutné období. K tomu zima pořádná není a do slušného jara taky daleko. Potřebuju něco hezkého, co mě rozveselí a zahřeje na duši, abych si to mohla někam pověsit a dívat se na to, kdykoliv budu potřebovat.

 

Nakreslete mi jakýmkoliv způsobem obrázek, který bude potěchou pro dušičku. Může to být cokoliv- koťátko, hezká krajina, nebo abstraktní malba s využitím barviček (mám ráda barvičky). Fantazii se meze nekladou.

K obrázku připojte krátký popis toho proč jste si vybrali právě takový námět (max. 3 palce).

 

 

Vypracování

Hezký den, madam,

když jsem hledala inspiraci pro obrázek, který by dokázal zahřát na duši, jeden – ušitý andělíček s tělíčkem ve tvaru srdce – mi připomněl knížečky, ve kterých Skřítek radil lidem, co mohou ve svém životě udělat, aby se cítili lépe.

Když jsem knížečky "objevila", naprosto mě nadchla skřítkova podoba, svíčka na špičce jeho klobouku, která svou září odrážela skřítkovo rozpoložení, když byl šťastný, svítila, když se dostal do deprese, skomírala i ona.

skritek

Nakonec jsem si pro Vás vybrala obrázek z knížečky "Zastav se na chvíli" (L. Mundy, il. R. W. Alley), radu č. 27: Pohlaď si hebkou srst zvířete. Tak dáváš a zároveň dostáváš dar. Zalíbila se mi tam ta ovečka, byť to není úplně koťátko z Vašeho příkladu, zvířátka dokážou člověku skutečně pozvednout náladu. :)

I když moje verze není tak roztomilá jako originál, doufám, že veselé barvičky to trošku vyváží a obrázek se Vám zalíbí.

S pozdravem
H. Centaurix