Soutěže 1916
Výuka 2205
Semináře 753
Hogwarts.cz

Autor: Dunstan Merryweather
Práce odevzdána: 20. 3. 2016 13:57
Předmět: Magie patronů, 1. A
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

V mimořádných úkolech si budeme hrát se zvířecí říší. Pojďme na třetí mimořádný úkol.

Vymyslete jedno úplně nové zvíře normální a jednoho magického tvora.

Holý popis bez obrázku bude alespoň na čtyři palce. S obrázkem stačí tři.

Vypracování

Dobrý den,

na světě je obrovská spousta nejrůznějších živočichů a řada z nich ještě nebyla dosud řádně popsána. Většinou se samozřejmě jedná o drobné živočichy nebo nějaké hlubokomořské organismy. Čas od času se ale objeví i něco většího. Důkazem je třeba tapír či okapi, kteří byli objeveni poměrně nedávno. Podobný případ je i zvíře, které vám chci dnes představit já.

*

Tento druh antilopy pochází samozřejmě z Afriky a je neobvyklý hlavně rozmístěním značného množství rohů, které má na hlavě. Ani lví ocas není mezi těmito zvířaty příliš obvyklý a tak není divu, že je mezi ostatními antilopami a gazelami skutečným unikátem. Není divu, že byl pojmenován jako Kubuch podivný. Vypadá opravdu velice zvláštně.
I přes své zatížení hlavy dokáže vyvinout značnou rychlost, díky dobře osvaleným nohám, ale k běhu se uchyluje pouze výjimečně. Většinu predátorů odradí jeho bojovnost a agresivita. Nebezpečný totiž není jen zepředu, ale dokáže i bolestivě kopnout a šlehnout pevným ocasem, a je si toho dobře vědom. Nicméně z dálky je na stádo kubuchů úchvatný pohled.

Kubuch a hadovec

Obzvláště pokud je pozoruje kouzelník, protože mezi kubuchy se pohybuje i jeden zvláštní druh kouzelného tvora. Mudlové nemají ani tu nejmenší šanci ho ve stádu zahlédnout a rozpoznat kvůli vysoké trávě, ve které se tato stáda krmí. Kouzelník si ale mnohem snáze všimne drobností, které napovídají tomu, že to nebude jen tak obyčejné zvíře. Hadovec má totiž velice speciální schopnost zapadnout do kteréhokoli stáda menších afrických přežvýkavců. Už při narození se mu totiž na hlavě zformují rohy a parohy tak, aby vypadal jako běžné samice daného druhu. V průběhu růstu se pak tvaruje i lebka a postavení kostí a tak není od ostatních antilop nebo gazel k rozeznání. V jejich stádech pak zůstává celý život a je velice vzácné aby nějaký hadivec měnil podobu v dospělosti. Poznat se dá ale poměrně snadno a to díky šupinkám, které se sem tam lesknou mezi srstí a samozřejmě hadího ocasu, který ho prozrazuje nejvíce. Nicméně většinou ho ukrývá ve vysoké trávě. Pokud má člověk štěstí, může ho zahlédnout, jak kmitá jazýčkem podobně jako hadi, což je samozřejmě také velice účinný poznávací znak. Stádu, ve kterém se vyskytuje, nijak neškodí, živí se totiž většinou hlodavci, které ostatní při pasení plaší. Naopak může být i značně prospěšný, protože si své stádo brání a díky jedovým zubům a pevné kůži je skutečně velice nepříjemným soupeřem.

***

D. M.