Soutěže 1120
Výuka 953
Semináře 357
Nebelvír

Autor: Christina Elizabeth Stark
Práce odevzdána: 30. 4. 2016 23:33
Soutěž: Monopoly Hogwarts.cz
Zadavatel soutěže: Cerridwen Lowra Antares

Zadání soutěže

Myslím, že netřeba představovat tuto hru, pokud přeci jen ano, poptejte se strýčka Googla nebo tetičky Wiki.
Viděla jsem mnoho verzí této hry, kde políčka místo ulic byly například planety nebo cokoliv dalšího z různých fandomů.
Po vás budu chtít vyrobit verzi naší.

Co to přesně znamená? Znáte náš hrad a jeho okolí. Nechte se velmi výrazně inspirovat a využijte hradní kontext k úpravě této známé hry.
Jen bych vyslovila ještě jednu podmínku - mělo by to být jako celek srozumitelné a zábavné pro celý hrad, ne jen pro nějakou jednu skupinku lidí.

Jak to máte zpracovat? To je víceméně na vás. Co přesně budou políčka znamenat. Jestli mi hru jen popíšete nebo dodáte i nakreslený/vyrobený plánek. Jestli vymyslíte i některé/všechny karty pokladna/šance. Jak vyřešíte různé herní principy, jestli je upravíte a nakolik, jestli třeba nějaké principy přidáte, jak se poperete s konceptem domečků/hotelů, jestli vymyslíte i figurky... Fantazii se meze nekladou a kolik do toho budete chtít investovat času a úsilí, to je také na vás. Počítejte ovšem s tím, že maximální odměnu dostanou jen opravdu výjimečně výjimečná díla, pokud nějaká taková přijdou.
Důležité jsou nápady, funkčnost, kreativita a kvalita.

Hodně štěstí a případné dotazy do sovince.

Vypracování

Hogwartspoly

Celé mé monopoly s postupem, všemi kartičkami, penězi figurkami jsem průběžně po celý měsíc fotila a dala do jednoho videa, které jsem vložila na YT.

 

http://youtu.be/_arkmzQ0Lvw

 

Pravidla jsou stejná jako u normálních monopoly, tedy cílem je házet (pouze jednou) kostkou a zkupovat na herní ploše co nejvíce budov/míst ze světa Harryho Pottera. Místo peněz máme samozřejmě Galeony. Na start má každý přesně 350 G.
Hra je koncipovaná pro 4 hráče/týmy, které hrají za jednu kolej. Hrací figurky jsou klasické postavičky z Člověče nezlob se - červený, žlutý, zelený a modrý panďulák.
Místo hotelů/domků jsou vyrobené 3D modely Velké věže a Hagridova domku. Bohužel mi je nestihla firma na 3D modely vytisknout do termínu, takže ve videu máte alespoň elektronický návrh.
Hned na start si stoupnete na nástupiště 9 a 3/4, kde všechno začalo. Na políčku Azkaban čekáte než hodíte 6, či máte kartičku, na políčku Famfrpál stojíte (tak jako na parkovišti) a na políčku s mozkomorem jdete do Azkabanu.
Na hracím plánku najdete mimo klasické HP budovy (výčet je ve videu) také 4 políčka - Ceny zakladatelů. Nejvýhodnější je, když máte všechny 4, pak máte čtyřnásobnou odměnu.
Dále zde najdete 2 políčka se skřítky, které když vlastníte, vám dávají osmdesátinásobek toho, co hodí váš soupeř na kostce. Pokud vlastníte oba, tak 120x.
Nakonec zde najdete i Gringottovu banku, která vám buď přidělí sumu, nebo něco musíte platit. A políčko Kouzlo Vám vybere kouzlo, kterým buď něco získáte, nebo naopak ne. Vše je na videu dokumentováno.
Pravidla jsou sepsaná spolu s přijímacím dopisem z Bradavic v obálce se stále neporušenou voskovou pečetí.

První oficiální hru (už i s 3d modely) mám naplánovanou v čajovně s dalšími nadšenci do Hogu příští týden v pátek.

 

Christina Elizabeth Stark