Soutěže 1205
Výuka 1130
Semináře 404
Zmijozel

Autor: Alexa Spiderwicková
Práce odevzdána: 5. 6. 2016 23:03
Předmět: Žabologie, 2. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

A je to tu - čas na esej. Minulý rok jste měli hlídat čokoládovou žabku, letos žabožroutům takovou radost neudělám. 

Esej se bude skládat ze dvou částí, jak se s nimi poperete je na vás.

1) Každý správný žabolog vlastní alespoň jednu žábu, aby věděl, jak úžasné je to zvíře. Vy tedy vezmete vaši žábu (vaše žáby) a ukážete mi na fotografii (s vaším kouzelnickým jménem), jak se u vás má tahle žába dobře, jak se o ni staráte a prostě mi pak připište všechno k tomu, jaký luxus ta žába má. (3 palce + fotografie)

2) A jako druhou část mi zkusíte napsat, jak asi vypadá ono tajemné místo, kam se schovávají zachráněné čokoládové žáby, které žabožrouti chroupají ve velkém ve VS. 
Jak poté probíhá jejich rehabilitace po rozžužlání a co všechno musí ono místo obsahovat pro to, aby se žáby měly dobře. (5 palců)

Pro ty, kdo nemají doma žábu (klidně i plyšovou, nemyslete si, že bych po vás chtěla chovat žáby živé!), je druhá část na 9 palců a odevzdáváte pouze tu.

V případě, že nechcete devítipalcovou esej, můžete místo popsat na 5 palců a nakreslit ho. (barevně, propracovaně, podepsaně!)

Vypracování

1. Alexa a její žabka (žabí princ)

Můj drátkovaný žabák se rád prochází (proskakuje) venku v přírodě – žádnou žabku přece nebaví být zavřená jen uvnitř hradu. Žabáček má rád voňavé bylinkové zahrádky, a tak se často procházíme právě tam. Ale nemyslete si, že dává rozkvetlým bylinám a květinám přednost, protože je to takový romantik – preferuje je hlavně proto, že lákají spoustu šťavnatého hmyzu, který můj žabí kamarád s chutí spolkne ke svačině.

1

 

Žabáček si však užije pohodlí i na hradě. Může si odpočinout ve voňavých poduškách z levandule a vždycky má kolem sebe nějakou tu zeleň pro ukrytí před zvědavci. Rovněž nechybí zásoba vypaseného hmyzu…

2

 

 

A když mu nestačí moje společnost, těší se z návštěv svých drátkovaných kamarádů. Výhodou žabáka je, že je to obojživelník, a tak se může kamarádit s rybičkou i s králíčkem (viz foto). Navzájem pak oběma kamarádům tlumočí pozdravy toho druhého. Žabáček si pak připadá velice důležitě, neboť tak napomáhá diplomatickým vztahů mezi souší a pevninou.

3

 

 

Občas při procházce narazíme na princeznu a jako správný žabí gentleman si nasadí svou korunku, aby bylo vidět, že je to žabák vznešené krve.

4

 

Vida, s princeznou Elsou si padli do oka a dali se do řeči. I když na to nevypadá, je žabáček hodně sečtělý – přece jen často se mnou pobývá v knihovně. Říká, že když už je jednou společník čarodějky, tak podle toho musí také vystupovat. A tak s princeznou propovídá celé odpoledne.

5  6

 7

 

No né, že by přemluvil princeznu, aby ho obdarovala polibkem?! Snad to není opravdu princ…

8

 (… Hm, není… Ale pst, on stále doufá.)

 

 

2 . Oáza pro zachráněné čokožabky

Každá čokožába po rozbalení ve Velké síni kouká rychle zdrhat a zmizet z dosahu nenasytného žabožrouta, kterých je merlinužel stále dost. Nejdůležitější je první okamžik, kdy zašustí papír, krabička cvakne – v tu ránu čokožabka vyrazí. Pokud je šikovná, podaří se jí nádherný skok naprosto mimo náruč mlsného kouzelníka. Když tak obratná není a dojde k čokožabí noční můře nažužlání, stále ještě nemusí žabka věšet hlavu – po Velké síni se pohybuje dost osvícených kouzelníků, kteří čokožáby pouštějí na svobodu a horlivě zachraňují všechny, které padnou do drápů hladovým žabožroutům.

Každopádně takové setkání se žabožroutem je pro každou čokožabku dost velkým otřesem a všechny se musejí z toho šoku vzpamatovat. Naštěstí není třeba skákat daleko. Přímo ve Velké síni, kousek za vchodovými dveřmi, se nacházejí malá dvířka. Jsou tak maličká, že jimi proskočí pouze čokožabka a žádná žabožrout se tam nedostane (leda by vypil kouzelný nápoj Alenky z říše divů, ale kdo by se trmácel takovou dálku, když ve finále by byly žáby větší než on, že?). A za těmi nenápadnými vrátky čokožabky naleznou příjemnou ozdravovnu – hotovou žabí oázu. Hned u vchodu se o nově příchozí postará sympatická žabí léčitelka, která dá do pořádku škody napáchané žabožrouty. Pak si taková žabka chvilku odpočine v leknínových poduškách provoněných kakaem a skořicí. A pak už je to už jen na žabkách, jakou formu rehabilitace si zvolí. Mohou si jít zaplavat do velikého bylinkového jezírka a povozit se na leknínových listech z hořké čokolády nebo se houpat na nugátových rákosech. Některé žabky si vybírají volnou zábavu a jen tak klábosí na břehu jezírka. Jiné dávají přednost pořádné baště a pochutnávají si na kakaových muškách či na mléčném drinku. Zotavené žabky také trénují zpěv a správnou tóninu kuňkání… Žabičky si zkrátka mohou vybrat, kam jejich čokoládové srdce táhne.

žabí ozdravovna

 

Alexa Spiderwicková