Soutěže 1281
Výuka 1257
Semináře 422
Havraspár

Autor: Phillipa O Connel
Práce odevzdána: 3. 6. 2016 21:53
Předmět: Kouzelnická návrhařina, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Vaše závěrečná esej se bude skládat celkem ze dvou částí. Je důležité splnit obě. Esej doporučuji dělat až po páté hodině a také doporučuji, abyste se s ní zabývali dříve než později. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na mě obrátit.

1)
Představte si, že jste se právě stali módními návrháři. Chcete se prosadit a založit si svůj malý butik, ve kterém budete prodávat své oblečení. Zkuste mi o svém butiku něco napsat, jak se jmenuje, co v něm budete prodávat, za jaké ceny, proč si myslíte, že by mohl být úspěšný a tak dále, prostě vše, co vás napadne. Délku nezadávám, ale myslím, že vám může být jasné, že za 3 věty pochvalu nedostanete.

2) 
Ve druhé části se vrátíte ke svém butiku a navrhnete kolekci, kterou byste zde uveřejnili. Berte to jako první kolekci, díky které svůj butik uvedete, díky které jej proslavíte. Kolekce ať má aspoň 5 kousků, maximální počet nezadávám. Uvědomte si ale, že 10 odfláknutých kousků nikoho nenavnadí, proto klidně navrhněte 5, u kterých se budete snažit. Každý kousek pak popište – název, popisek, cenu. 

Vzhledem k náročnosti vypracovat 5 modelů nezadávám délku v palcích, ale nechci zde vidět odfláklé modely a 1 palec veškerých popisků. Mějte na paměti, že se jedná o závěrečnou práci. 

Vypracování

tik DELWYN

Můj butik DELWYN se zaměřuje na módu pro mladé kouzelníky, kterým není jedno, co na sebe ráno oblečou, ale zase nechtějí trávit před zrcadlem ve skříni čas až do oběda. Plně se tedy ztotožňuje s názvem, který ve velštině znamená "krásný a čistý"

Moje první kolekce bude uvedena na počátku července a je na téma Květy barev. Ceny budou přiměřené, ani nízké ani vysoké. Na ty vysoké nemám ještě dostatečně známé jméno a na ty nízké nemám paradoxně peníze. Nemůžu si dovolit prodávat pod cenou a zadarmo se oděvy taky neušijí, že ano.

Moje kolekce by mohla zaujmout materiálem a jednoduchostí, která dovoluje kombinovat s čímkoli, co již máme v šatníku. Vůbec nejhorší jsou totiž modely, které můžete nosit jen jedním způsobem. Takové kousky začnou majitele velice brzy nudit a i když jsou překrásné, dříve či později putují ze šatníku pryč ve prospěch lépe kombinovatelných kousků.

 

Samotný butik leží v Prasinkách v úzké Zastrčené uličce před východní bránou. Bohužel prozatím nemám finanční prostředky na lepší umístění, ale i tak má obchůdek své kouzlo. Zvenku si můžeme všimnout malé výlohy a napravo od ní skleněné dveře. Nad vchodem se houpá kruhový vývěsní štít s ozdobným písmenem D Jako Delwyl. Samotné D je rovněž i mým logem. Když vstoupíme dveřmi z opalizujícího skla, po pravé straně je prostor s rozestavěnými figurínami. Dopadá na ně přirozené světlo skrz výlohu. Po levé straně se nachází pult s kasou a obsluhou. Přímo před námi jsou police plné látek a nejrůznějších ozdob. Celý prostor je vymalován do krémové barvy, strop je očarován a probleskuje na něm sem tam nějaká ta zlatá hvězdička nebo kometa. Obchod je prostoupen vůní zeleného čaje s jasmínem.

 

KOLEKCE KVĚTY BAREV

Pomněnkové jaro
Světle modré šaty s odhalenými rameny přivolá jaro ani se nenadějete. Na odpolední piknik jako stvořené. Pozor ale na ostré paprsky a nezapomeňte doma slušivý klobouček.
Cena: 1-5-0

 

Tílko Hořec
Jednoduché tílko zdobené stříbrnou výšivkou se hodí na odpolední i večerní procházky. Úspěch u opačného pohlaví zaručen! Budou se předbíhat, kdo vám půjčí svetr či mikinu na zahřátí.
Cena: 0-15-0

 

Vášnivá Hortenzie
Pod tímto názvem se skrývá úchvatná peplum sukně barvy té nejkrásnější odrůdy půlnoční hortenzie. Pod volány jsou schované miniaturní očarované vonné lístky, které uvolňují svou vůni postupně během dne i noci. To, jak bude sukně vonět vybíráte sami při koupi. Je možné sladit i s vlastním parfémem.
Cena: 2-0-0

 

Tulipán taky pán(í)
Široká áčková sukně, jakou by vám mohla závidět i Tulipánová panenka.
Cena: 0-16-0

 

Šeříkové mámení
Šaty na ramínka s véčkovým výstřihem a křížením přes prsa je dokonalým příkladem jednoduchých šatů na letní grilovací párty i na výlet do Prasinek na zmrzlinu.
Cena: 1-5-0

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

A poznámka pod čarou:)

Děkuji za manuál, docela mi rozšířil obzory práce s barvou a stíny. Určitě doporučuji zmínit ve výkladech v příštím semestru, třeba se najdou i další studenti, kteří do toho vpadnou po hlavě jako já a s photoshopem se moc zatím nekamarádí a neznají tyto vychytávky. Ještě to nemám tak moc vychytané, takže tuto techniku jsem použila pouze na posledním modelu - Šeříkové mámení. 
Když se podívám kritickým okem na mou kolekci, není to moc dobré, ale snad na začátečníka to docela ujde. Hodně věcí bych možná zpětně udělala trochu jinak. Ale naprosto nadšena jsem z té peplum sukně, kterou jsem rozpracovala už v jednom úkolu. Pořád se ně ni musím koukat:D Je to asi můj vrchol návrhařského umění, fakt:D

 

Díky za tento předmět!