Soutěže 1281
Výuka 1257
Semináře 422
Hogwarts.cz

Autor: Wenai Lafayette
Práce odevzdána: 4. 6. 2016 13:54
Předmět: Kouzelnická návrhařina, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Vaše závěrečná esej se bude skládat celkem ze dvou částí. Je důležité splnit obě. Esej doporučuji dělat až po páté hodině a také doporučuji, abyste se s ní zabývali dříve než později. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na mě obrátit.

1)
Představte si, že jste se právě stali módními návrháři. Chcete se prosadit a založit si svůj malý butik, ve kterém budete prodávat své oblečení. Zkuste mi o svém butiku něco napsat, jak se jmenuje, co v něm budete prodávat, za jaké ceny, proč si myslíte, že by mohl být úspěšný a tak dále, prostě vše, co vás napadne. Délku nezadávám, ale myslím, že vám může být jasné, že za 3 věty pochvalu nedostanete.

2) 
Ve druhé části se vrátíte ke svém butiku a navrhnete kolekci, kterou byste zde uveřejnili. Berte to jako první kolekci, díky které svůj butik uvedete, díky které jej proslavíte. Kolekce ať má aspoň 5 kousků, maximální počet nezadávám. Uvědomte si ale, že 10 odfláknutých kousků nikoho nenavnadí, proto klidně navrhněte 5, u kterých se budete snažit. Každý kousek pak popište – název, popisek, cenu. 

Vzhledem k náročnosti vypracovat 5 modelů nezadávám délku v palcích, ale nechci zde vidět odfláklé modely a 1 palec veškerých popisků. Mějte na paměti, že se jedná o závěrečnou práci. 

Vypracování

Butik: Far far away

 

Butik se zabývá módou dalekých a zejména pak imaginárních krajin z různých knih a příběhů, ať už jde o módu současnou, či historickou (nebo dokonce budoucí), na naší planetě ji nenaleznete, nebo jen jako inspiraci. Proto, že jde o modely z imaginárních světů, se dá říci, že to jsou modely vhodné pro kouzelníky a čarodějky. O to se snažím především, nechat mudlovskou módu za sebou a věnovat se hlavně (ne-li zcela výlučně) módě kouzelnické. Ne vždycky se mi to povede, ale snažím se.

Ceny jsou dle mého názoru podobné cenám na Příčné ulici, přece jenom je to začínající butik a ještě není na tolik slavný (jakože vůbec), abych mohla nasadit ceny nebeských výšin.

 

Modely:

 

Letní slunce

Model pochází z horkých svobodných měst Essosu. Kapuce a plášť jsou z lehké látky, která zejména chrání před sluncem, nikoliv před zimou a když, tak jenom když se večer ochladí. Šaty jsou také z lehké látky. Vzdušná sukně a vrchní část, které větrají. Hodí se pro nepříliš významné události, spíše běžné nošení do práce či na ven.

 

 

Kapuce, co nepadá

1-5-14

Kapuce je nepodšitá, z lehkého materiálu, drží na ramenou díky pruhu látky, který se kříží na prsou, pod pažemi jde na záda a tam se sváže. Ke kapuci je možno připnout plášť s podšívkou.

 

 

Plášť s podšívkou

3-2-0

Plášť je podšitý speciálním patentovaným materiálem, který na holé kůži příjemně chladí. je možné ho nosit samostatně, nebo ho připnout ke kapuci, co nepadá a tak vznikne svrchní oděv, který majitelku chrání plně před paprsky slunce.

 

 

Šaty slunce

3-1-0

Šaty ze saténu modrého jako mořské vody a žlutého jako paprsky slunce. Sukně se za chůze přízračně vlní a dodaný vzorek ještě podporuje iluzi vodní hladiny. Naproti tomu žlutý vršek obepíná tělo – nikterak pevně – a zvýrazňuje ženské přednosti a nechává kůži dýchat.

 

 

Model otrokyně

Model, který se hodí zejména na domácí práce, když je neskutečné horko.

Tento model je vzdušný, volný s velkou kapsou (na potřebné věci, nebo třeba na kočku, či krysu, nebo žábu).

 

 

Kapuce s podšívkou

1-6-0

Tato kapuce s červenou podšívkou se nezavazuje vzadu, ale má volný pruh látky, dostatečně široký a spojený, takže ho omotáme kolem těla, tak, aby se křížil na prsou a šel kolem zad a nasadíme kápi. Tento kousek je více volný, ale také zakrývá více kůže.

 

 

Šaty, co toho moc nezakryjí

1-12-3

Tyto šaty je třeba nosit j nějakou kapucí z této kolekce, nebo jiným vzdušným svrškem. Jsou navrženy tak, aby maximálně dýchaly a nedali potu jedinou šanci. Z nejjemnější bavlny.

 

 

Tunika západozemí

Moderní tunika doplněná pláštěm ve velmi aktuálních barvách – bílou a zlatou. Hodí se pro oficiální příležitosti, bez pláště pak i na procházku, či banket. Dává dost prostoru pro pohyb, takže je možné v ní vyzvat protivníka na souboj a přesto zůstanete stále šik.

 

 

Tunika vody

2-3-0

Volná halena vyšívaná zlatou nití, šitá z jemného hedvábí. Tunika z pevného lnu se zlatým lemováním a zapínáním nenechá nikoho na pochybách, kdo je tu ten bohatý a mocný muž, co si dokáže uchovat šarm za každých okolností.

 

Nízké boty

0-10-2

Boty z kůže vodního buvola, barvené nejmodernějšími technikami. Barva špic bot se mění podle zbytku modelu tak, aby byla vždy sladěna. Odolné proti blátu a nečistotám.

 

 

Kalhoty v pozadí

1-2-3

Kalhoty, které každý model nenásilně doplně svou tmavou, nepříliš výraznou barvou a dají vyniknout jiným, důležitějším věcem. Vhodné pro ty, co nejsou spokojeni se svými stehny.

 

 

Plášť zlaté a bílé

3-4-15

Dvě barvy, které se navzájem tak skvěle doplňují. Na povrchu skromná bílá, která září v odpoledním slunci a jako podšívka bohatá zlatá, která se hodí ke zlatým výšivkám na haleně, či lemování tuniky. Nicméně tento plášť lze sladit i s mnoha jinými kousky. Stačí jen vyzkoušet.