Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Zmijozel

Autor: Veronica Narcissa Williamsová
Práce odevzdána: 4. 6. 2016 01:18
Předmět: Dějiny čar a kouzel, 2. B
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Vítejte u ročníkové práce, která završí vaše putování takřka polovinou kouzelnických dějin.

V tuto chvíli jste již znalí historických poměrů až do 18. století. Moderní dějiny budou oblastí, která čeká na ty z vás, kdo projdou do třetího ročníku. Vaším ukolem bude vypracovat Orákulum kouzelnického světa z dob, které nyní znáte - čili od počátku věků do 18. století.
Každá magická říše takové lejstro má, lejstro, které tvárnou formou shrnuje její minulost, přítomnost a naznačuje i něco z budoucnosti. Inspirovat se můžete například u Říše divů. Volit můžete ze tří variant zpracování:

A) hmotné - Orákulum vyrobíte ručně, nakreslíte či poskládáte reálnou koláž. Samozřejmostí je chronologická posloupnost. V tomto případě může být vaše práce zcela bez textu - o to sdílnější však bude její vizuální podoba.

B) grafické - poskládáte Orákulum v počítači, můžete i digitálně kreslit, skládat grafické koláže. V tomto případě bude ale u každé události i rytmické čtyřverší, které ji nápaditě vystihne.

C) textové - každou událost patřičně magicky zaklejete do textu na 1 palec a jednoho dvouverší. Nebudete psát jen hala bala, jako byste to vykládali kamarádům u Rosmerty - mějte na paměti, že Orákulum je silně magický a jasnozřivý artefakt, cenností a inteligencí ne nepodobný Moudrému klobouku. Podle toho tedy budou vyznívat i jeho psané promluvy.

Ať už zvolíte jakoukoli formu, budete vybírat události probírané na hodinách v 1. a 2. ročníku - těchto událostí bude na jedno Orákulum min. 9. Výběr je na vašem uvážení a bude udávat tón a poselství celého Orákula. Volte tedy pečlivě, Orákulum by mělo mít jasnou myšlenku, která promlouvá.

Závěrem své práce mi ještě na min. 1 palec (max však 4 palce pro ukecánky) své Orákulum představíte a budete mít možnost vysvětlit své pojetí práce.

Přeji mnoho zdaru, plánujte průběžně a neváhejte mě kontaktovat v případě dotazů. Těším se na hotové výtvory!

Vypracování

Tak tedy, práci posílám v odkazech, tak doufám, že se někde neztratí!

Jinak jsem nakreslila všechno v počítači, font odkudsi stáhla.

Pak bych taky chtěla podotknout, že básnické střevo mi nikdy nenarostlo, ale vážně jsem se rytmy nacházet snažila.

Abych to urychlila: udělala jsem takové orákulum, které hovoří o temných událostech kouzelnických dějin, tedy o dobách, kdy se dostalo kouzelníkům něco, bez čeho by se klidně obešli.

Odkaz na první

(zelená)

Odkaz na druhý

(šedá)

Odkaz na třetí

(béžová)

 

Události jsou tedy následující: Herpo (HERPES vir, chápete) Protiva (dlouhověkost odkazuje na tvorbu viteálů); Salazar Zmijozel a jeho Tajemná komnata (Bazilišek přitom vylézá z vajíčka, které vyseděla ropucha od Herpa); Emerich Zlý (křížky kolem hůlky symbolizují smrt mnoha lidí z touhy po moci, čtyřverší nicméně naráží i na to, že byl poražen Nikodémem Neblahým); Raczidian (čtyřverší naráží na jeho příběh, jinak larvy na obrázku se směrem dolů proměňují v popel a saze z ohniště); upalování čarodějnic; Skřetí vzpoury; Beatrix Bloxamová (příběhy o Mochomůrce); Azkaban (kolem něj je dokola bouřící se moře a z pevnsoti se ozývá šílený smích černokněžníka, který zrovna mučí nějakého námořníka.Ty rádoby čáry nad Azkabanem mají znázorňovat světlo, které svítí jako maják a láká námořníky) a Eldon Elsrickle (Alohomora)

 

Těším se na příští rok! :)