Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Havraspár

Autor: Saphira Crystal
Práce odevzdána: 5. 6. 2016 11:11
Předmět: Kouzelnické instituce, 2. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Jestli bude další ročník institucí, to je ve hvězdách. Nicméně stále existuje mnoho institucí, které jsme si neuváděli. 

Já po vás budu chtít, abyste se na jednu takovou zaměřili a pečlivě ji rozebrali ze všech stran. Nechávám na vás, o co půjde, tady máte volnou ruku. Jen půjde o něco, co sama neznám (tzn. instituce vámi vymyšlená). 

Celá práce bude mít minimálně deset palců (v případě obrázků minimálně osm), maximální rozsah je libovolný. 
Hodně štěstí! 


Vypracování

Dobrý den,

pojala jsem to, jako hodinu KI, tak snad se vám bude líbit se zase jednou stát studentkou a přečíst si nějaký ten výklad.

 

Centrum pro výcvik zvěromágů ve Španělsku

Když řekneme Španělsko, tak si představíme slunné pláže a olivovníky a spoustu jídla a pití. Když si představíme klasického Španěla, tak si vybavíme bohéma, který má na práci času dost.

Koho by napadlo, že ve Španělsku sídlí i největší škola pro zvěromágy na světě. Škola je na magickém ostrovu Tenerife, kam se přeneseme za pomocí přenášedla.

 "Jedná se o jeho skrytou část, která se ukáže jen při pronesení zaklínadla a provedení správného pohybu hůlkou." usměje se na všechny profesorka a názorně všem kouzlo předvede.

Poté se před skupinkou rozprostře krajina snů. Částečně okolí vypadá jako malá džungle. Stromy, keře a všemožné byliny. Každých pár metrů se nám odkryjí různě velká jezírka a dokonce i zvláštní velký přírodní bazén. Pokud vaše kroky po cestě dojdou dál spatříte budovu, kterou si bez jejího spatření nedokážete dost dobře představit. Jedná se o lehkou barokní stavbu obřích rozměrů. Stavba se skládá z jedné hlavní velké kruhovité budovy a dalších menších pět, které jsou rozestavěny do prazvláštní hvězdy. Kdyby člověk mohl použít termín pravidelná nepravidelnost. 

Jdete dál až k budově až spatříte těžké mahagonové dveře. Na nich jsou vyobrazeny všechny zemské živly. Země, voda, oheň, vzduch a poté spojovací prvek, který nejvíce připomínal srdce a jasně znázorňoval svým způsobem lásku. 

Dveře se při vašem příchodu mírně otřesou, ale nehnou se.

Tenký hlásek, jako skřípání kliky zazpívá "Znáš své vnitřní zvíře? Které to asi je? Jen ten, kdo to ví vejde.".

Profesorka neohroženě popojde před studenty a promění se. Poté dveře položí otázku v jazyce, kterému rozumí jen vnitřní zvíře profesorky. Je to otázka na nichž okamžitě odpoví a v momentě všichni zapomenou na co se to dveře ptali.

"Kdybyste zapátrali do dějin této školy zjistili byste, že dveře v sobě obsahují jakousi esenci pravdy. Donutí vás zeptat se na vaše úmysly a zároveň na otázku týkající se vaší podoby. Přesné znění uvedeno nikde není, aby se nikdo nemohl na situaci připravit." vysvětlí profesorka studentům, když vidí zmatení v jejich tváří.

Když projdete dveřmi dovnitř, tak uvidíte ohromnou halu vyzdobenou barokním zdobením a všude na zdech se nachází obrazy. Místo buclatých andělíčků však uvidíte všemožná zvířata. Koně, kočky, pumy, psy. Můžete jen přemýšlet, které kouzlo dopomohlo, aby se na stěny vešla všechna známá zvířata, do kterých se může člověk proměnit. 

V hale vás uvítá postarší muž a žena v hábitech. 

"Vítáme vás v našem sídle." pronese žena.

"Jedná se o sídlo zvěromágů." promluví muž.

"Jsme ředitelé na naší škole. Věříme, že svět musí být v rovnováze, a proto nemáme jen muže nebo ženu ředitele. Vždy byly dva a vždy budou dva." usměje se žena na příchozí.

"Jmenuji se Marian a toto je moje žena Mariana." usměje se Marian.

"Dnes vás budu provázet já, protože má žena se musí vrátit k výcviku orlů."

jen co to dopoví, jeho žena se usměje a s úsměvem odchází k jedněm dveřím. Náhle si uvědomíte, že z místnosti vede celkem šest dveří. Jedny, ze kterých jste přišli a pět dalších.

"Pokud pan ředitel dovolí, tak vám řeknu ke škole pár informací." profesorka se tázavě podívá na ředitele, který se jen usměje. 

"Škola má celkově pět dómů. Jedná se o jakési koleje, ovšem do určité míry tyto dómy pracují samostatně. V jednom dómu najdeme všechny zvířata vzduchu. Jejich profesoři jsou lidé, kteří se proměňují do zvířat, která létají. Dalším dómem činí šelmy. Tedy všichni masožravci. Dalším dómem jsou býložravci. No a další dóm jsou vodní stvoření. Poslední dóm je jakási vyšší škola. Zde se trénují například brouci, kteří by mohli být v jiném dómu utlačovaní a mohlo by se jim něco stát." po dlouhé řeči si profesorka oddechne a ředitel s úsměvem přikyvuje. 

"Jak vidím, tak si slečno stále vše dobře pamatujete. Myslím, že vás tu nechám sám a případně, pak zodpovím na detaily." mrkl na profesorku ředitel a skutečně se otočil a odešel. 

Profesorka na chvíli konsternovaně hleděla za odcházejícím ředitelem, ale okamžitě se sebrala a zase působila sebejistě. 

"Jdeme tedy do prvního dómu. Říká se mu taky Dóm vzduchu. Kdo v něm studuje musí létat. Tedy ne všichni ptáci patří do Dómu vzduchu."

Profesorka neohroženě otevře první dveře a studenti jimi projdou. Všude kolem prochází studenti, kteří jsou mnohdy mladší než studenti KI. 

"Ach, to jsem vám zapomněla zmínit! Studenti zde studují v momentě, kdy v nich vycítí potenciál ředitel či ředitelka. Jsou to děti, které mají k přeměně blíže než jiní lidé. Věk je tu velmi rozdílný a pohybuje se od osmi do sto let. Stále je to však výběrová škola a ne každý zvěromág může na škole studovat. Potenciál studentů prověřují právě vstupní dveře." když si profesorka všimne, jak na ni studenti zvědavě hledí, tak odbočí od svého vyprávění. 

"Ano, znamená to, že jsem jsem na této škole studovala i já sama." usměje se.

"Dobře, takže studenti jsou vybíráni individuálně a dveře též taky rozhodnou do jakého domu člověk patří. Pokud je člověk příliš mladý na proměnu, tak ho dveře přinutí změnit jen myšlení nikoliv tělo. Jedná se o poměrně násilný vstup do mysli. Je ovšem důležité, aby se prozkoumal potenciál. No, chápete. Někdy je výsledek důležitější než postup." Studenti si všimnou, že se jejich profesorka na chvíli zatvářila, jako by si vzpomněla na něco velmi bolestného.

Projdou si postupně všechny místnosti od ložnic po výukové haly. Vše je laděno do bílomodré a doplňky se nacházejí ve stříbře.

Poté se třída vydá do dalšího dómu.

"Zde je dóm ohně. Jsou zde všechna masožravá zvířata. Ano, i hmyzožravá slečny Annie. Hmyzožravá však mají výuku zvlášť od klasicky masožravých. Pojďte si opět projít výukové prostory a ložnice."

Studenti si zvědavě prohlíží prostory a kochají se na červeném a zlatém zdobení. 

Když si vše v rychlosti projdou, tak zamíří do dalšího dómu.

"Zde se nachází Dóm země. Jedná se o dóm býložravých zvířat. No už nám nezbývá příliš času, tak pojďme ať si projdeme vše. Držte se prosím skupiny Michell. Ztráty mám povoleny jen 10% , takže tu můžete nechat maximálně tak prst." obrátí se profesorka a opět je provází.

Místnosti jsou v zelené a hnědé barvě se zlatými doplňky. 

"No konečně a přichází poslední dóm, do kterého vás můžu uvést. O pátém dómu vám povykládá ředitel, protože tam není nikomu kromě jeho členů přístup povolen."

"Zde je Dóm vody. Domov všech, kteří se proměňují do vodních forem. Ano, jsou tu i delfíni a ryby. Jak si můžete za chvíli všimnout, tak ve třídách se nachází obří akvária a jsou i ve společenských místnostech."

Když si studenti prochází místnosti, tak skutečně spatří obrovská akvária a v jednom z nich zrovna plave kosatka. Než stačí kdokoliv promluvit, tak se ozve profesorka.

"Vím na co se chcete zeptat. Akvária jsou očarovaná a jsou uvnitř větší než zvenku. Do něj se vejde o dvacet kosatek. Ovšem kapacita i tak není neomezená a akvárium je poměrně velké." usměje se na všechny.

Studenti obdivují modré barvy a stříbrné zdobení. 

"Ano, nechala jsem si tento dóm naschvál naposled. Rozhodně je pro běžného diváka nejzajímavější." zasměje se a nechá všechny, aby obdivovali akvária plná malých rybiček. Jen stěží uvěřit, že se jedná též o zvěromágy.

"Zvěromágové, kteří se proměňují do vodních tvorů to mají nejsložitější. Nikdy v životě se jim nepoštěstí, tak často se proměňvat jako na této škole. Samozřejmě, pokud se neodstěhují k moři či jezeru - dle jejich zvířete. Nádrže zde jsou očarovány a mohou zde plavat sladkovodní želva s mořskou." jen co to dořekne, tak k nim z jednoho akvária vyskočí pohledný mladík, který se na všechny usměje a ladně se znovu promění v kosatku a skočí zpátky. Dívky jsou okouzleny a kluci si myslí cosi o vytahování se. 

Jen co vyjdou z posledního dómu, dojde k nim ředitel, který se usmívá od ucha k uchu, když vidí nadšené tváře studentů.

"No,tak snad, abych vám něco řekl o posledním dómu. Jedná se o Dóm výzvědnosti. Zde se učí studenti nenápadnosti a dalším důležitým věcem pro práci na ministerstvu kouzel. Výjimku tvoří ti, kteří se přeměňují do hmyzu. Samozřejmě je rozřazujeme i do běžných dómů, ale někteří mají to štěstí začínat rovnou zde. Možná se sem někdo z vás po vašem studiu dostane. Rád vás tu uvidím, pokud budete stejně šikovní jako profesorka. Nevím, zda vám to říkala, ale též tu studovala. Ovšem studenti z jiných zemí zde většinou studují až jako starší po absolvování své školy. Děkuji všem za vaši návštěvu a snad s některými brzy na viděnou." mrkne na všechny a před jejich zraky se promění v pantera, který odkluše do dómu výzvědnosti.

"No tak honem, musíme se dostat k přenášedlu za včas, takže nezdržujeme a jdeme... šup... šup.." popohání profesorka všechny studenty a rychle je i přepočítá. Přenášedlo je poté vrátí zpátky do školy. 

 

S pozdravem,

Saphira Crystal