Soutěže 1394
Výuka 1400
Semináře 461
Havraspár

Autor: David Lopez
Práce odevzdána: 1. 10. 2016 15:57
Předmět: Magické zákonitosti, 1. A
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

Mimořádný úkol se bude skládat ze dvou částí, obě jsou povinné!

1. Říkala jsem, že mudlové si Newtonův život přikrášlili a to, co se o něm píše v záznamech, není pravda – už jen z dnešní hodiny vám musí být jasné, že to bylo celé jinak. Jak? - minimálně na 2 palce.
2. Ve výkladu jsem také zmiňovala o velmi blízkém příteli Isaaca Newtona. Kdo to byl? Jak se jmenoval? Určitě měli mnoho společného. Napište mi (= kompletně vymyslete) vše, co o něm víte. Druhou část také na minimálně 2 palce.

Vypracování

Dobrý den!
Kvůli vám jsem se podíval na wikipedii a našel jsem si vše o Isaacu Newtonovi. Bohužel tam nejde zjistit, zda byl kouzelník či mudla, nicméně lze docela snadno vydedukovat, že to byl těžký alkoholik. Zde přikládám seznam jeho objevů nebo věcí, kterými se zabýval a k nim přidávám vysvětlení.

Tři zákony pohybu – ve skutečnosti to jsou zákony tří pohybů. Pohyb směrem na barovou židli, pohyb sklenicí k ústům a pohyb těla směrem k zemi.

Zákon zachování hybnosti – to je docela jednoduché. V momentě, kdy se často potácel k zemi, obvykle na něco narazil, ať už to byla židle nebo barmanka. Zjistil, že jeho hybnost se následně přenesla na ně a tudíž pak leželi na zemi dva a nebo více.

Zobecnění binomické věty – zde jde o chybu tisku. Má to být binotorická věta a ve stručnosti popisuje, že ve dvou se pije lépe.

Vyslovil zákon chladnutí – no ano, když v zimě chlastáte, tak je vám sice teplo, když usnete venku, ale jak alkohol z těla vyprchává, je vám čím dál větší chladno. Toť k zákonu.

Zkoumal pohyby planet – tak to je úplná blbost. Zkoumal maximálně pohyby lahví sunoucích se k němu. S přáteli pouze hrávali oblíbenou hru, že on byl Slunce a svojí gravitací přitahoval lahve k sobě. Pro zábavu si na lahve psal jména planet.

 

A kdože to byl jeho přítel? Jméno toho kamaráda je tajné, všichni mu říkali „Nulanulasedmičko“, on sám se pak představoval jako ladič pian, ale všichni prokoukli, že to spíš už je jen pijan a většinu času ne úplně vyladěný. Možná tak v náladě.

No a s tímto kamarádem chlastávali první Tudorovskou extraligu. Svůj nejznámější zákon, a to zákon o gravitaci, objevil právě na rozlučce se svobodou tohoto kamaráda. Musel na ni být samozřejmě pozván, neboť on zařídil, že se jeho kamarád oženil. Váže se k tomu taková historka.

Pánové jako obvykle popíjeli ve své oblíbené hospodě a rokovali o planetách a podobných nesmyslech. Došlo pak i na řeč o tom, že by si měli najít ženskou. Přece jen byli v nejlepších letech a játra mohla co chvíli zkolabovat a bylo potřeba založit rodinu. I uviděli v rohu jednu krásku a Ladič pijan si říká, že ta je jeho. Ale byl to děsný stydlín. Isaac se toho nebál a šel na věc. Celá konverzace probíhala asi takto:
„Slečno, zdám se vám opilý?“
„Ano“
„A děsně smrdím, že?“
„Až přestávám vidět.“
„A víte, že už jsem si dva týdny neměnil spodky?“
Slečna se měla k odchodu a Isaac ji zastavil.
„Počkejte, vy nevíte proč vám to říkám. Támhle kamarád, je můj přesný opak. Je to vyložený abstinent oproti mě, meje se, dokonce ani nekrká po jídle, nechcete se s ním seznámit?“
No a tak se stalo, že nulanulasedmička našel ženu. Stačilo pouze poukázat na to, že někdo není takové prase jako Isaac a Ladiči se už ta sympatická brunetka ovíjela kolem krku.

Tolik k Isaacovi, přeju hezký střízlivý den :)