Soutěže 1165
Výuka 1017
Semináře 368
Nebelvír

Autor: Kathy Mikealson
Práce odevzdána: 2. 3. 2017 15:58
Předmět: Cestování pomocí magie, 1. B
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

Možná vám nyní vyvstává na mysl, proč jsem se nezmínil o zmapování terénu, kterým cestujete. Ano, mohl jsem to udělat, ale lepší bude, když tuto záležitost prozkoumáte sami.

Domníváte se, že představa o terénu je důležitá? Může tato znalost v některých případech pomoci?

Pouvažujte o tom a své myšlenky mi sepište.

Dále mi vyhledejte informace o testrálech a fénixovi. Vlastními slovy napište vše, co se vám o těchto stvořeních podaří zjistit.

A závěrem? Prozraďte mi, v jakých zásadních situacích mohou hrát testrálové s fénixem důležitou roli.

Vypracování

Zmapování v terénu

Dobrý den, pane!

 Zmapování v térénu je určitě jedna s částí kouzelnického cestování, která nemůže být opomínána. Její důležitost jistě stoupá a klesá s tím, který kouzelnický prostředek k cestování používáme. Ale ať si již vybereme jakýkoliv, na znalosti o místě, kam chceme cestovat nesmíme zapomínat nikdy. To je jako bychom chtěli vařit a nevěděli co. Zkrátka se to vylučuje. Proto vám představím každý prostředek a jeho vztah ke zmapování terénu.

  Znalost prostředí je nejdůležitější při přemisťování, kouzelnických portálech a důvěře ve fénixe. V těchto momentech je schopnost vizuálně si ve své mysli představit požadované místo jedno z nejdůležitějších věcí proto, abyste se dobře přemístil. Pokud neznáte místo dobře, špatně se vám do něj bude cestovat a je tím menší pravděpodobnost, že na dané místo trefíte.

  Něco jiného je to u testrálů (a podobných bytostí) a letu na koštěti. V těchto případech nepotřebujete vědět, jak místo vypadá, ale kde se nachází. Tyto dva prostředky si řídíte sami a kdybyste nevěděli, jakým směrem je místo, kam chcete jet, patrně byste se dostali úplně jinam, než jste chtěli a to není většinou žádané. Ale samozřejmě můžete někdy zkusit to, že si jen tak nasednete na koště nebo na testrála a vydáte se doslova vzhůru otevřené obloze, v tom nikdo nikomu nebrání.

  Jako poslední tři prostředky umístím také, u kterých vám postačí znát název místa, někdy ani to nepotřebujete, tudíž zde mnoho informací si do hlavy soukat nemusíte. Jsou to použití letaxových sítí, Záchranný autobus a přenášedlo. V prvním a druhém případě vám postačí znát jen název místa. Hlavně ho musíte vyslovit zřetelně. U přenášedla vám ani jméno destinace nepomůže. Zde orientaci terénů nepotřebujete vůbec, jelikož zde se vás přenášedlo ptát nebude a jen vás na místo přenese.

  Znalost terénu je u kouzelnického cestování velmi různorodá, jak můžete vidět v mých popsaných případech výše. Někdy je jí zapotřeby mnoho a někdy vám naprosto nepomůže. Já si ale myslím, že znalost prostředí není nikdy na škodu. I kdybyste nepotřeboval vědět nic o místu, kam se chcete dostat (viz přenášedlo), vždy je hezké o něm něco vědět, jelikož tam nejste jen tak a přiznejme si, že být ztracený v poušti v severní Africe jen proto, že jste se chytli špatné gumovky, je opravdu nepěkný a nepříjemný omyl.

Testrálové a fénixové 

  Testrálové jsou neobvyklá kouzelná stvoření. Pokud bychom hledali největší podobnost, můžeme je přirovnat ke koním, ovšem ani těm se tolik nepodobají. Tělo mají pokryto černou kůží, pod níž se jim rýsují kosti, žádné zmínky masa. Na bocích mají velká křídla. Může je spatřit jen ten, který viděl někoho zemřít, ale také si smrt uvědomuje (např. u malých dětí je toto nejisté). Proto jsou pro mnoho lidí neviditelní a hojně se využívají jako cestovní prostředky. Jsou známi tím, že táhnou bradavické kočáry se studenty do Bradavic. Jejich žíně bývá používána jako jedna z jader do kouzelnických hůlek, nacházela se například v bezové hůlce. Nejsou nebezpeční, jen v případě, kdy je na ně zaútočeno. Mohou být ochočeni a poté je s nimi létáno.

  Fénixové jsou ohniví, velcí a krásní ptáci. Jejich barva je přímo ohnivá. Mají velmi zajímavou schopnost. Vždy v den, kterému se říká ohnivý, shoří. Z jeho popela se narodí nové mladé černé ptáče a toto se děje stále dokola. Díky tomuto jevu je téměř nesmrtelný, dokáže přežít i smrtící kletbu. Tito ptáci jsou velmi vzácní.

  Testrálové se dají dobře využít právě při použití jejich magické substance do hůlky, cestování. Mohl by být využíván jako žolík. Pokud odněkud chcete rychle zmizet bez předešlé pozornosti, testrálové by vám k tomu mohli dobře posloužit, nejsou totiž zrovna dvakrát nápadní.

  Fénixové mají velmi zvláštní vlastnost. Jejich slzy jsou léčivé a dokáží vyléčit i jindy nevyléčitelná znamení, například poranění baziliškem. Ovšem jejich slzy se nedají vyvolat na pokyn, ale jen z fénixovy lítosti. Dalšími jejich plusy jsou právě možnosti cestování a to, že dokáží utáhnout opravdu velké náklady a břemena.

 

S podzravem,
Kathy Mikealson