Zadání domácího úkolu
Ve
výkladu.
Fotodokumentace
s přiloženou cedulkou s kouzelnickým jménem vítaná, nikoliv však
nutná.
Vypracování
Vlasními slovy? Dobrá, tak vlastními slovy...máte to mít.
Důkaz strachovosti malých částic
Provedla jsem příslušný pokus se skořicí. troška skořice byla nasypána na vodní hladinu a důkladně rozptýlena. Poté jsem namočila prst do vodní hladiny a (překvapivě) nic se nestalo. Následně jsem si na prst dala trošku jaru (mudlovský vynález na mytí nádobí) a dotkla se špičnou prstu s jarem vodní hladiny. A ... skočice zdrhla.
Ale proč?
Musela jsem si klást tuto otázku. Mudlové jar používají k mytí a čištění zejména nádobí. A čím menší a přilnavější částečky to jsou, tím má jar lepší výsledky. Velké znečištění lze do jisté míry vyřešit vodou a nějakou mechanickou pomůckou, například houbičkou.
Dospěla jsem k názoru, že čím menší a přilnavější tyto částečky jsou, tím mají větší strach a hrůzu z jaru a radši před ním zdrhnou. Tento úkaz jsem nazvala Strachovost malých částic. Největší strachovost vykazuje olej, máslo a jiné vysoce mastné zbytky potravin, které se strachy rozpustí.
Nevím, jestli mudlové o této vlastnosti malých částic vědí nebo ji využívají nevědomky, spíše jsem toho názoru, že si ji pojmenovali jinak.
Nicméně faktem zůstává, že tento pokus je skvělým důkazem strachovosti malých částic. Na druhém obrázku, který jsem přiložila právě můžeme vidět, jak skořice zdrhla.
A takto to nebude fungovat jen se skočicí, ale i s pepřem, mletou červenou paprikou či prachem. Prostě jakoukoliv maličkou částečkou.
Závěrem musím poukázat na jistý druh geniality, jakým mudlové vynikají. Mají pozoruhodnou schopnost poradit si bez kouzel a vymýšlet všelijaké vynálezy a zlepšováky. Jar je jen dalším příkladem z mnoha.