Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Nebelvír

Autor: Nebelbrach Mechacha
Práce odevzdána: 22. 3. 2017 08:43
Soutěž: Ještěd po zimě II.
Zadavatel soutěže: NaSaŠí Jackson

Zadání soutěže

Tak už máme s kolegy z předchozího kola zabaleno a je čas vydat se na Ještěd! Co bude vaším úkolem tentokrát? Napište nějaké barvité double drabble (= text na přesně 200 slov, ani víc, ani míň) o tom, co zajímavého se nám tam stalo!

Ocením především originální díla, co mě pobaví, a protože je drabble poměrně lehký zdroj srpců/bodů, to, že někdo napíše 200 slov, neznamená, že automaticky dostane plnou odměnu. Takže se snažte!

(pozn. kdo by zapomněl, společně se mnou se na ještěd vydali tito kolegové: Tydynka, Kouhei, Kate, Barb, Matthew)

Vypracování

Kdo umí, umí, kdo neumí, učí.

Nastal ten kýžený den. Šestice přátel se sešla na mudlovském nádraží, aby nasedli na vlak, který je doveze do Liberce. „U všech žab!“ zanaříkala Barbara, „já jsem si zapomněla peníze! Hledala jsem po ránu Pepu, tak jsem na ně nemyslela!“ Členové výpravy se po sobě podívali a uvědomili si, že mají všichni stejný problém: Pepu nikdo po ránu neviděl. Pak jim došlo, že mají ještě jeden problém: nevzali si mudlovské peníze.

Kate sundala ze zad objemný balík. „Tušila jsem, že se mi bude koště hodit. Nakonec jsem jich sbalila šest, pro každého jedno. Je ještě tma, můžeme letět, mudlové nás neuvidí.“ „Tydynko,“ obrátil se na kolegyni ředitel, „ty učíš kouzelnický zeměpis, tak nás povedeš nejkratší cestou pod Ještěd.“ „Snad na Ještěd?“ namítla NaSaŠí. „O tom si ještě promluvíme,“ uťal rozhovor Matthew.

Letěli dlouho. Drželi se těsně pod mraky. Tydynka určovala směr podle silničního osvětlení a polohy měsíce. Konečně přistáli.

„Nevěděla jsem, že je Ještěd tak daleko,“ udiveně řekla Kate, „myslela jsem, že tam budeme jak na zlatonce.“ „Byli bychom,“ pokýval hlavou Kouhei, „pokud bychom letěli na severoseverovýchod a ne na východ. Tady to znám, vyrůstal jsem kousek odtud. Tohle nad námi je Lysá hora.“