Soutěže 1108
Výuka 949
Semináře 355
Havraspár

Autor: Edmund Heusinger
Práce odevzdána: 7. 12. 2017 20:29
Soutěž: Co se stalo se Sýrožroutkou?
Zadavatel soutěže: Oliver McCollin

Zadání soutěže

Drazí spoluhradníci,

přišli jsme s panem Edmundem na velice záhadnou věc! Kdysi dávno, když se na náš hrad poprvé dostali mazlíčci, pořídil jsem si svou první krysku. Sýrožroutka se jmenovala.

Později jsem na ní přestal mít čas a nebohá kryska musela do útulku. Po určitých věcech jsem se pak ještě k tomu smazal a ... na Sýrožroutku nepomyslel.

Nebožačka zůstala merlinví kde a na to se Vás právě chci zeptat. Co se s ní stalo? Kam se poděla?

Přes pana Edmunda se k ní stále můžete prokliknout a uvidíte tam i mě napsaného. Ale kam zmizela ona? To je ta otázka!

Napište mi Vaše konspirační teorie v délce od 3 do 9 palců.

Ale nezapomeňte, k Sýrožroutce mám stále určité citové pouto a kdo mi ji nechá sežrat paní Norrisovou, pověsím ho jako tréninkového panáka do soubojového klubu!

Přeji hodně štěstí a nápadů!

Vypracování

Žila byla v Godrikově dole jedna úplně obyčejná myš, kterou pro její zálibu v sýrech její majitel pojmenoval Sýrožroutka a odnesl si jí sebou na bradavický hrad. Tam si krysa našla cestu do kuchyně, kde každý den poctivě dělala díry do ementálů. Našla si ale také kamaráda Huberta. Jak šel čas, musel její majitel do Mrazáku a to znamenalo, že i Sýrožroutka musí s ním.

V mrazáku si spokojeně hibernovala a čas kolem ní utíkal, aniž by si toho všimla. Sýrožroutka si ani nevšimla, že začalo globální oteplování a jeho vlivem začal tát ledovec, ve kterém byla zamrzlá. Jednoho dne se kousek ledovce odlomil a odplul na širé moře. Sýrožroutka se z hibernace neprobudila hned, ale až když se také trošku zahřála. To už ale začal tát její kus ledu opravdu rychle a pomalu to vypadalo, že se rozpustí na širém moři a Sýrožroutka se chudák utopí. Naštěstí se tak nestalo, Sýrožroutka doplula ve svém ledu až na pobřeží, kde se z něj úspěšně prokousala ven. Bylo to něco úplně jiného než její oblíbený ementál. Bylo to studené, tvrdé a bez chuti!

Díky tomu, že byla Sýrožroutka zamrzlá, nemohla od svého pána utéct, ale on si jí pak nemohl vyzvednout z mrazáku, protože se její část ledovce ulomila. Tak zůstala Sýrožroutka magicky spojena s Bradavicemi do dnes.

A co že dnes Sýrožroutka vlastně dělá? Ukázalo se nakonec, že doplula až na pobřeží Holandska. Tam doběhla po svých do nejbližší vesnice, kde zjistila, že se vyrábí sýry! A tak tam dnes prokousává díry v sýrech, stejně jako tenkrát v Bradavicích. Nikomu to ale neřekla. Dělá to ráda a zadarmo. I když by jí určitě tamní sýrař velice rád platil, protože každé ráno, když přijde do práce pobíhá s rukama nad hlavou a volá: „Kde je ta krysa?! Až ji najdu, já jí dám!“ A kromě toho Sýrožroutce ještě chystá speciální kousky sýra, na takovou zvláštní destičku, což je asi krysí stůl. Ale Sýrožroutka ho nejí, jako správný profesionál ví, kdy jí práce začíná i kde končí.

A tak to tedy se Sýrožroutkou je.

Edmund Heusinger