Soutěže 1108
Výuka 949
Semináře 355
Zmijozel

Autor: Veronica Narcissa Williamsová
Práce odevzdána: 25. 11. 2017 03:38
Předmět: Bystrozorství - přípravný kurz, 2. A
Termín: 6. termín

Zadání domácího úkolu

Sepište strukturu Azkabanu jako budovy a instituce. Co se kde nachází, jakou má daná část funkci, co se v ní nachází, popřípadě kdo v ní pracuje.

Pojednejte to jako oficiální brožuru pro ministerské pracovníky, která je má obeznámit se vším důležitým. Tato brožura NEBUDE určena běžným kouzelníkům, bude podléhat určitému stupni utajení, takže tomu můžete přizpůsobit informace, které uvedete.

Nemusíte čerpat z informací z mudlovských zdrojů, jen ať vaše verze odpovídá logice našeho světa.

Úkol bude mít alespoň 4 palce.

Vypracování

Jelikož je to můj letošní poslední úkol (pokud nepočítám esej) do tohoto předmětu, rozhodla jsem se úkol zpracovat graficky.

Brožurku si představuju jako takový rozevírací letáček, proto je rozdělená na tři části, které můžete složit (snad chápete).

Jinak všechno, co na díle vidíte, jsem vytvořila já (čas nad tím strávený raději nepočítám), tedy až na texturu a logo Ministerstva kouzel, které jsem bezostyšně odcizila z hlubin pavučiny!).

Protože byly výsledné výtvory příliš velké, musela jsem srážet na kvalitě. Proto obrázky, nahrané ve školní galerii, nejsou úplně k světu. Pro jistotu je mám ale nahrané na externím úložišti, takže kdybyste se na ně chtěla podívat v lepší kvalitě, určitě klikněte na brožurku zepředuzezadu. :)

 

Brožurka zepředu:

 

A zezadu:

 

Stupeň utajení tři podle mého odpovídá významu tajný, což je podle Národního bezpečnostního úřadu ČR taková klasifikace, která by v případě neopatrného nakládání s utajovanou informací mohla způsobit vážnou újmu občanům. A já s tím souhlasím - pokud by se struktura dostala do cizích rukou, nebylo by to vězení, ale spíše výzva pro zločince si trochu potrápit hlavičky čtením o tom, jak se odtamtud dostat ven.

Taky si hraji s myšlenkou, že by letáček mohl fungovat třebas podobně jako hulák, akorát by tak hrozně neječel. To byste třeba zatahala za jazýček (zkrátka tu záložku nebo jak se té zlaté stužce říká) a letáček by se najednou proměnil v mluvící leták! A všechny informace na něm uvedené by vám hezky předčítal. 

A co se té tajné chodby týče (část s abnormálními výkyvy magie), tak si myslím, že by to bylo u vězňů, kteří (určitě v nich odsouzení muselo vyvolat obrovský emoční výboj) jsou magicky napřílad více nadaní, docela problém. Mohli by narušit magii a nakonec i techniku celého výtahu a ten by mohl přestat fungovat. Buď by se zřítil nebo se seknul na místě, těžko říct. Každopádně tajná chodba, která by měla tlumící magické účinky, by mohla takovýmto nehodám zabránit!

A kontakty alias sovy přidělené určitým pozicím jsou naprosto schválně. Myslím, že kdyby napříkald v Azkabanu vypukl poplach a musel se rychle informovat ministr kouzel, všichni by v tom zmatku a panice nevěděli, jestli už někdo dopis posílal nebo ne. Ale když sova, která má svou vlastní klícku/místečko v sovinci, chybí, pak je jasné, že někdo sovu danému vedoucímu poslal. V závorkách jsem uvedla i jména konkrétních sov a jejich druh, přestože jména by měly určitě napsaná aspoň někde u klece. Ale štítek se vždycky může prohodit nebo ztratit...