Soutěže 1108
Výuka 949
Semináře 355
Zmijozel

Autor: Jean Molliacová
Práce odevzdána: 26. 12. 2017 18:37
Předmět: Cestování pomocí magie, 2. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Nastává čas na představení závěrečné eseje druhého ročníku magického cestování. Ta se bude skládat z několika témat. Stačí, když si jedno zadání vyberete a to zpracujete.

1. Představte si, že jste byli jmenováni do pozice lektora kurzů Přemísťování. Popište mi jeden den takového kurzu. Jak by ve vašem podání probíhal? A jakou byste vymysleli závěrečnou zkoušku?

2. Dostali jste jedinečnou příležitost. Uspořádat soutěž kouzelníků a čarodějek v magickém cestování. Stvořte alespoň dvě soutěžní disciplíny a detailně zkuste popsat, co musí soutěžící překonat. Samozřejmě nezapomeňte na stručné představení jednotlivých disciplín.

3. Jaký je váš celkový názor na magické cestování. Uznáváte jej nebo raději dáváte přednost mudlovským prostředkům? Existuje vyloženě nějaký způsob, na který byste si netroufli protože z něj máte strach? Např. cestování magickým portálem, Přemísťování apod?

O všech výše uveřejněných tématech se lze dle mě krásně rozepsat. Zkuste popustit uzdu své fantazii a věřím, že vzniknou parádní výtvory.

Vypracování

K vypracování závěrečné eseje jsem si vybrala druhou možnost. Celou esej sem koncipovala spíše jako lákavé čtení, jehož úkolem je zábavnou formou představit jednotlivé disciplíny, a především nalákat potenciální soutěžící. Jednotlivé způsoby magického cestování jsou sepsány tak, aby bylo možné je pouze s drobnými úpravami použít samostatně a zacílit tak na místa zájmu. V případě létání na koštěti by to byly třeba Prvotřídní potřeby pro famfrpál na Příčné ulici a barevné letáčky lákající na dobrodružství v Záchranném autobuse by mohly viset například v autobuse samotném…

Soutěžní klání v magickém cestování

Vyzýváme všechny čarodějky a kouzelníky všeho věku a schopností, aby se zúčastnili jedinečného soutěžního klání v magickém cestování. Soutěžit se bude v několika disciplínách. Přichystáni jsme na malé i velké, na začátečníky i ostřílené cestovatele, které nic nezaskočí.

Královskou soutěžní disciplínou v magickém cestování je samozřejmě přemisťování. Do této kategorie se mohou přihlásit pouze kouzelníci a čarodějky s platnou přemisťovací licencí. V několika kategoriích odborná porota zhodnotí vlastnosti k přemisťování nejdůležitější. Soutěžit se bude v přesnosti, rychlosti, maximální vzdálenosti přemístění nebo hlučnosti. V kategorii hlučnosti budou soutěžící nejprve vyzváni, aby se přemístili co nejtišeji. V druhé disciplíně pak budou vyzváni, aby předvedli takové přemístění, na které ostatní hned tak nezapomenou. Záleží už na nich, zda bude hlavní pákou hlasitost nebo jiné doprovodné tentononci. Nicméně žádáme účinkující, aby vzali na vědomí, že doprovodné ohňostroje 4. kategorie jsou při přemisťování zakázány.

Finální a nejvíce bodovanou disciplínou je pak asistované přemístění. Soutěžící budu mít za úkol se přemístit s co největším počtem osob nebo se dvěma velice citlivými kanárky, kteří snesou pouze tu nejjemnější manipulaci. Soutěžící nabádáme, aby nepřeceňovali své síly. Pokud dojde při asistovaném přemístění k odštěpu, pro soutěžícího to automaticky znamená diskvalifikaci ze stávajícího stejně jako ze všech budoucích klání v magickém cestování.

Pro malé kouzelníky a čarodějky jsou připraveny rozličné disciplíny na palubě Záchranného autobusu. Neváhejte a přijďte si zkusit vypít odpolední čaj bez rozlití jediné kapky nebo přejít lano natažené mezi stoly. Na skutečné fajnšmekry pak čeká pletení copánků na ocáscích neposedných hafoňů či přenášení „lektvarů“ na porcelánové lžičce. (bezpečnostní sdělení: Nikdo z organizátorů takové nezodpovědné přenášení lektvarů v opravdové laboratoři nedoporučuje.)

Na své si přijdou i milovníci létání na koštěti. Soutěžící budou celý den překonávat sami sebe. Důležitá nebude pouze rychlost, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale především um jemné manipulace s koštětem… ve velké rychlosti :D… Připravená je překážková dráha, ne rozdílná od těch, kterým při tréninzích čelí světové famfrpálové týmy jako Holyheadské harpyje či Kudleyští kanonýři. Odvážní soutěžící si prověří své akrobatické schopnosti na plně naloženém koštěti. To znamená jeden kufr vepředu a hned dva vzadu. Jak se s takovým koštětem vyhnout nečekaným překážkám? Na nejmenší soutěžící čeká malá překážková dráha s dětskými košťaty, kde bude cílem proletět všemi kruhy a cestou posbírat co nejvíce barevných stuh. Vítán je tak každý, kdo se udrží na koštěti.

Poslední část soutěžního klání v magickém cestování si rozhodně nemohou nechat ujít ti kouzelníci a čarodějky, kteří svého času vynikali v kouzelných formulích. Ano, hádáte správně, řeč není o ničem jiném než o přenášedlech. Základní přenášedlo dokáže vytvořit průměrný kouzelník, nicméně kolik jich dokážete vytvořit za jednu minutu tak, aby každé mělo jinou cílovou stanici a všechna byla bezpečná a funkční? Dokážete vytvořit přenášedlo pod vodou nebo tváří v tvář půvabné víle, která se vás bude snažit rozptýlit? A jste natolik zdatný mág, abyste vytvořil přenášedlo, které zajistí hladké a elegantní přistání všem cestujícím, případně dokonce dokážete zmenšit či úplně eliminovat známé a poměrně nepříjemné „trhnutí za pupíkem“? – Pokud jste si alespoň na jednu z výše položených otázek odpověděli ano, neváhejte a přihlaste se do našeho Soutěžního klání v magickém cestování.

Jean Molliacová