Soutěže 1108
Výuka 949
Semináře 355
Mrzimor

Autor: Veri Parren
Práce odevzdána: 27. 1. 2018 13:34
Soutěž: Rosničkou snadno a rychle 1/2
Zadavatel soutěže: Barbara Arianne Lecter

Zadání soutěže

Dobrý den,

 

každý z vás jistě ví, že u mudlů předpovídají počasí rosničky. Nebo se to aspoň říká. Dnešní soutěž bude na předpověď počasí zaměřena!

 

Najděte 10 způsobů (lze i méně), jak určit počasí do budoucna. Každý způsob náležitě okomentujte.

Soutěž posílejte formou číslovaného seznamu s vysvětlením. Nechť vypracování nepřekročí délku 8 palců.

 

Při vyplnění obou částí soutěže posílám jednorázový bonus 2 srpce!

Vypracování

1. Podívejte se na zprávy/poslechněte si rádio. U mudlů zcela běžný způsob,  jak se dozvědět, jestli můžete v únoru jít ven v zcela nových letních šatech.

2. Něco si vymyslete. Upřímně,  řekla bych, že se jedná o nejčastější metodu, jak lidé v médiích předpovídají teplotu a jasnost slunka. 

3. Diskutujte s ostatními.  Poptejte se co nejvíce lidí, co slyšeli nebo si myslí oni, a dle výpovědí si určete něco mezi. Nebo věřte té nejčastější odpovědi. 

4. Sestrojte vlastní meteorologickou stanici. Každé ráno tam pak jen skočte,  zjistěte předpověď,  a pokud si jste jisti, že jste stanici sestrojili správně, předpovědí se i řídte.. 

5. Sledujte chování přírody.  Pozorujte jak se chovají květiny,  jací živočichové se vyskytují mimo svou noru... Když už nic jiného,  zjistíte alespoň,  jaké je roční období.  A zbytek si už dle bodu 2. vymyslíte. ..

6. Pořídte si zviřátko náchylné na změnu počasí. Klidně i tu rosničku. Pak už vám stačí jen vypracovat manuál, jak se dané zvíře v určitých situacích chová a říďte se jím.

7. Losujte. Vyrobte si papírky s různorodými typy počasí a pak už jen losujte. Je to zábava, a třeba se i trefíte!

8.V knihovně si nastudujte atributy značící změnu počasí. Naučte se je nazpamět či jen opište a porovnávejte s výhledem z okna.

9. Veďte si deník o počasí. Za nějaký ten čas vykoumáte, že se dost opakuje, pro určité dny bude typičtější jiná hustota mlhy a počet srážek...

10. Zkuste pozorovat změny na sobě. Někdo je citlivý na změnu tlaku, je tudíž možné, že vy máte schopnosti reagovat například na změnu teploty.

A na závěr:Vykašlete se na počasí. Všechny předpovědi nejsou stoprocentní, a proto si den nekažte tím, že má pršet. Třeba nebude.