Soutěže 1108
Výuka 949
Semináře 355
Zmijozel

Autor: Zpytlehněv Zďáblíkov
Práce odevzdána: 11. 2. 2018 02:49
Soutěž: Jejda! Fialová!
Zadavatel soutěže: Any Dawson

Zadání soutěže

Jak jste si možná všimli, poslední lednový den jsem vypila kafe prapodivné chuti a můj hábit se přebarvil. Musím přiznat, že si připadám trochu ztracená. Na své nové kolegy bych ráda zapůsobila dobře hned prvním dojmem a právě proto potřebuji vaši pomoc.

 

Vyberte si maximálně deset fialových osob a zkuste pro ně vymyslet vhodný malý dárek, kterým bych jim udělala radost. Třeba já bych moc ráda dostala bezedný hrnek kávy.

 

Očíslované odpovědi pište ve formě: Jméno - dárek - krátké vysvětlení (stačí jedna věta, která má hlavu a patu)

 

Nováčci, jste na hradě krátce, takže chápu, že pro vás může být soutěž náročnější, ale zkuste se inspirovat třeba čarostavem nebo postavičkou.

Vypracování

1. Anseiola Jasmis Rawenclav - studentské šály 
Profesorčina averze k šálám, šátkům a jakémukoliv kusu oděvu zahalujícím krk je po škole všeobecně známa. Všichni obyvatelé hradu to vědí, protože ti kteří to nevěděli se buď ztratili za velmi záhadných okolností, nebo se brzy za velmi záhadných okolností teprve ztratí. Mdm. Rawenclav pak nebude několik dnů viděna u večeře…ale to se ztraceným studentem určitě nebude mít nic společného.

2. Kouhei Hasangeki - ruský slovník 

Jelikož pracuji pro Hadího krále – nejlacinějšího a nejpomlouvačnějšího plátku na škole, donesou se ke mně tu a tam nejnovější drby. Ten poslední dokonce říká, že pan Hasangeki – uznávaný odborník na jazyky- vlastně žádný jazyk pořádně neumí a má problémy domluvit se i mateřštinou. Se všemi výklady a s opravováním úkolů pomáhá mu tedy mdm. Jackson, aby se na to nepřišlo.
Takový ruský slovníček, nebo slovníček jakéhokoliv cizího jazyka by tedy pana profesora určitě nejen potěšil, ale mohl by mu do budoucna i zachránit práci.

3. Tydynka Flyová - koťátko 

Profesorčina láska ke všemu co má čtyři nohy a mňouká, je vám zcela jistě známa. Z bezpečných zdrojů vím, že profesorka raději preferuje strakatá koťátka. Pokud je koťátko naživu a nepatří někomu jinému kdo by ho pak přišel hledat…je to zcela jasný bonus.


 

4. Niane z Libelusie - hrneček 

Mdm. Z Libelusie si nedávno pořídila malý soudeček velmi lákavě vonícího horkého nápoje. Není však hezké dívat se na ní, jak to pije přímo ze kohoutku nebo se to pokouší nabrat rukama. Nejenže je od kakaa pak celá zapatlaná, ale ještě má ruce neustále opařené. Hrneček je tedy zcela jasná volba.

5. Oliver McCollin - zelený hábit 

Z nějakého důvodu má pan McColin ve zvyku nosit naprosto nevhodnou kombinaci barev. Červená a žlutá? Kdo to kdy viděl! Nechci pana profesora podezírat z toho, že vůbec nemá vkus. Možná se mu jen do rukou ještě nedostalo to správné oblečení těch správných barev. Takový zelený kabátec, zelenostříbrná šála nebo vestička s hadem by mu třeba otevřelo oči a pan profesor by se konečně začal oblékat stylově!

6. Barbara A. Lecter - čokoládová žabka 

Darovaná čokoládová žabka je zachráněná čokoládová žabka. A záchranou čokoládové žabky si u mdm. Lecterové šplhnete nejvíce , jak to jen jde.

7. Cerridwen Lowra Antares - nechci být drzý

Jsem student neuvěřitelně pilný a knihovna je můj druhý domov, hned po učebnách. Proto není divu, že se s hradní knihovnicí velmi dobře znám.
Když jsem bádal nad touto soutěží, při jedné ze svých častých návštěv knihovny jsem se jí zeptal, čím byste jí tak mohla udělat radost.
Madam se zamyslela a cituji: „Dawsonová? Dawsonová…jo! To je taková ta malá modrá co? Tak jí tedy vyřiď, ať už jsi kdokoliv, ať laskavě vrátí všechny knihy, co si za ta léta půjčila. To by mi fakt udělala radost.“
Pak mě vyhodila, že prý nemám kartičku do knihovny. Marně jsem se jí snažil vysvětlit že mdm. Dawsonová není žádná „malá modrá“ ale že je to vážená profesorka…a že já kartičku do knihovny mám i když momentálně si nemohu vzpomenout kde.

8. Oresta Vianueva - zámek

Madam zdravotnice má těžké živobytí. Já jako Zmijozelský odrážeč navštěvuji ošetřovnu poměrně často…když musím vysvětlovat jak je možné že si můj protivník na třikrát zlomil ruku, pochroumal , má otřes mozku a dva vyražené zuby když jsem ho trefil jen jediný potloukem. A jak je to všechno možné když ani nehrál a jen seděl na tribuně.
Každopádně k věci. Pokaždé když začíná famfrpálová sezóna, vidíme mdm. Vianuevu jak se pokouší zoufale zabarikádovat dveře nebo se schovat ve svém kabinetě. Dveře však nikdy nevydrží. Takový nový masivní zámek by snad tuto potíž mohl vyřešit.9. Matthew Whitecrow - vysvětlení 

Mnohem více než nějaký hmotný dárek potřebuje pan ředitel vysvětlit, po jak temných cestách se ubírá a že jeho jednání neodmyslitelně vede jen k jeho vlastní zkáze. Týrání a psychické mučení studentů a zejména jejich zlovolné přeřazování v abecedě a jejich přijímání na školu pokud se jmenují Zulla jej dříve nebo později přivede do Azkabanu. A jsem si jistý že by skoro nikdo nechtěl vidět Nejvyššího za mřížemi.

…dobře. Možná by se někdo takový skutečně našel.

10. NaSaŠí Jackson - 10 galeonů na konto Zmijozelu

Pro Vás jako čerstvou profesorku to možná není „drobný dárek“ ale buďte si jistá, že pro mdm. Jackson to zcela jistě nebude více než „drobné“, jelikož mdm Jackson pochází ze starobylé, uznávané a velice mocné kouzelnické rodiny. Je zároveň ředitelkou nejbohatší koleje a chce jí i zůstat.
10 galeonů je však velice vhodný symbolický dárek, pokud chcete s Inspektorkou výuky udržovat dobré vztahy. Což chcete.

Obával jsem se, že byste se možná mohla trochu ostýchat oslovit tak uznávanou a obávanou čarodějku a proto jsem si dovolil již madam informovat, k jak štědrému daru se chystáte. Madam vzkazuje, že je to od vás neuvěřitelně milé a že vám tedy nezruší všechny předměty, jak měla původně v plánu.

…samozřejmě pokud dar dorazí!PS: Chtěla jste jednu větu. Avšak dovolil jsem si svá vysvětlení trochu rozvésti, jelikož mi skutečně neuvěřitelně záleží na tom, abyste na mdm. Jackson udělala dobrý dojem.
Eh...jo..a na ty ostatní taky samozřejmě. Na ty taky.

 

 ZZ

PPS: Pokud by se vám vypracování zdálo moc dlouhé, přečtěte si jen desátý bod.

PPPS: Pokud by se vám vypracování zdálo moc dlouhé, ale už jste si to přečetla celé...přečtěte si znovu desátý bod a všechno ostatní zapomeňte.