Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Hogwarts.cz

Autor: Larrie Larstonová
Práce odevzdána: 16. 10. 2011 22:15
Předmět: Kouzelnické instituce, 1. A
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

Hodina byla trochu delší, úkol bude kratší. Seznamte mě s tím, co je váš oblíbený způsob kouzelnické přepravy a proč. Zkuste být kreativní, existují nejen ty prostředky, které se objevily na hodině. Stačí stručně.

Ale abyste se během těch čtrnácti dnů zase nenudili… Moje kamarádka z Odboru kouzelnické přepravy mě informovala, že se právě vymýšlí nový design pro přemisťovací průkazy. Vytvořte mi tedy návrh této licence. (Nezáleží mi na tom, jestli bude nakreslena ručně, vytvořena v počítači… záleží na vás a vaší fantazii. Ovšem měla by obsahovat základní věci, jako je jméno kouzelníka, jeho podobizna…)

Ve výkladu můžete vidět podobizny některých slavných kouzelníků, kteří nějak souvisí s oddělením, kterému se právě věnujeme. Pokud mi do úkolu napíšete, čím se proslavili, též vám to může vynést nějaké bonusové body. 

A nezapomínejte na úkol z výkladu, který je povinný pro všecky.  


Některá nejlepší vypracování mohou být zveřejněna v příštím výkladu. Pokud s tím nesouhlasíte, uveďte to prosím ve svém úkolu.

Vypracování

Zdravím, slečno Wejlí! :)

 

Tak prvně vezmu ty věci z výkladu. :)

Ignatia Wildsmith - teď jsem o tý ženský něco někam psala, už ani nevím kam, chm.. nevadí :D Nicméně tato dáma vynalezla Letaxový prášek a, pozor, cha, když navštěvovala Hogwartskou školu čar a kouzel, byla prostě nejchytřejší a chodila do Havru 8-) :D Aha, už to vidím na Hp Wiki, jsem Ignácu zmiňovala v tom překladu do Corvina, to bylo ono... No, po studiích byla údajně hodně paf z Bylinkářství, kde přišla do styku s letaxovou rostlinou produkující prášek, jenž později zažil velký boom v magickém cestování. Netuším, jak tu ženskou napadlo házet ten prach do ohně, ale to radši nebudeme zkoumat. Ona byla havraspárská, rozumíme si... :D

 

Chm, čtu a koukám a hledám, ale jiný úkol z výkladu jsem nenašla, pokud nechcete vyjmenovat značky jednotlivých odborů, ale to asi ne, to by bylo zbytečné. Takže přistoupím dál. :)

 

Můj oblíbený způsob cestování je poněkud netradiční, tak snad mi ho nehodíte na hlavu. 8) Já prosím považuji za naprosto nejlepší cestování naše pohyblivé hogwartské schody. Něco takového jsem nikdy předtím nezažila. Jakožto správná havraspárská uznávám Roweniny hodnoty a užívám si způsob cestování, který cestovatele na schodech dokáže vždy něčím překvapit.

 

Nejen, že jde o velice aktivní cestovací způsob, protože narozdíl od jiných prostředků u něj musíte konstatně užívat mozek, paměť a přemýšlení, ale navíc se nikdy nenudíte a víte, že takřka vždy Vám tento způsob cestování nabídne něco, co jste ještě nezažila. Například vás zavede do nepoznané chodby, odletí s Vámi do úplně jiné, nepoznané části hradu, která fosforeskuje podmořskými odlesky (nekecám, stalo se mi to minulý víkend a to jsem předtím nic nebumbala ani nejedla), zatarasí Vám cestu překážkou, kterou musíte pomocí logické a analytické mysli a svého nejlepšího magického umu překonat... a tak dále a tak dále, vždyť to všichni známe. Navíc nejde o destinaci, ale také o to, co k ní vede. Některé schody se tedy propadají a musíte je přeskakovat, jiné Vám čapou po nohách, další Vás nakazí povzbuzovací kletbou, jiné se začnou neovladatelně chichotat, kdykoliv na ně stoupnete, a jejich smích se šíří postupně dalšími poschodími a patry po celém hradě...

 

S Roweninými hogwartskými schody se zkrátka nikdy nenudíte. Není to monotónní způsob cestování a i když někam spěcháte, dovedete si cestu užít. V knihovně existují nikdy nekončící kroniky shrnující schodové příběhy v průběhu věků a člověku zůstává rozum stát nad tím, jak vynalézavé hogwartské schody vůbec jsou, jak dokážou svoje kulišárny během staletí obměňovat a přicházet vždy s něčím novým. Schody si žijí vlastním životem a kdykoliv se snažíte někam se na hradě dostat, musíte do tohoto života vstoupit, působit v tom potřeštěném světě a přistoupit na hru magických schodů. Jinak nikdy nevyhrajete a můžete se ztratit ve schodovém kontinuu. A to jste pak za hlupáčka a to by byla vostůda. Rozumíme si.

 

Někteří na hogwartské schody a jejich temperament nadávají. Když začne pršet, některá z dřevěných poschodí začnou být náladová a demonstrativně navlhnou a začnou hnít, což nepřidá moc na náladě panu Filchovi, který to musí řešit, a to zase příliš nepotěší rozpoložení hradního studenstva, které musí snášet pana Filche... A od studenstva to chytnou profesoři rozčilení tím, jak studenti ve špatné náladě flákají předměty... Zkrátka se to šíří jako mor. Mramorové schody jsou zase hrozně marnivé a pokud některým z nich nedáte na schůdek francouzskou pralinku, obrní se kletbou, abyste na ně nemohla stoupnout. Schody vedoucí do astrologické věže někdy chtějí pouštět do věže jen Býky a Kozorohy a zarytě odhání všechny Raky a Střelce. Jindy své volby změní a nikdo neví proč. Ve sklepení mají schody v oblibě plivat po kolemjdoucích mrvomízu, takže pak běháte po hradě jako čunče a všichni se Vám smějí. A to je jen zlomek rozverností, kterými hogwartské schody trpí a obveselují hradní osazenstvo. Tedy ano. Proto mám schody nejraději. :)

 

***

Tak, a tu průkazka. Snažila jsem se držet se stylu ministerských identifikačních karet. :)) Takže doufám, že třeba jednou by moje výsledky na kartičce vypadaly takhle O:) a doufám, že tam nemám nějakou pitomost :D

 

 

Snad je to všecko a něco nepostrádám.

Mějte pěkný večer a díky za parádní hodinu!

 

S pozdravem

 

Larstonů :P