Soutěže 1481
Výuka 1517
Semináře 499
Hogwarts.cz

Autor: Any Dawson
Práce odevzdána: 17. 1. 2010 00:52
Předmět: Taj lesa a jeho života, 5. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Nu.. Je na čase zadat závěrečnou esej. 

Omlouvám se za zpoždění, snad jsem vám tolik neznepříjemnil Vánoce.. Ale já sám jsem měl nějak spoustu práce:) 

Nu nyní k zadání.. 

Jelikož jsme v pátém ročníku a tudíž posledním, napadla mě taková věc. 

Pokud se vám můj předmětu líbil a já doufám že ano, jak by jste jej doporučili vašim spolužákům?:) Sepište mi nějaké doporučení:) Ale pokuste se o trochu větší práci :) Třeba příběh nebo něco podobného:) Za 1 palec Vám nemohu dát V ale to jistě víte:) 

Ještě by mne zajímalo, zda-li Vám tento předmět vůbec něco dal:) Či snad sebral? 

Přeji příjemné psaní :) 

Vypracování

Proč studovat Taj lesa a jeho života? Nejprve by bylo asi dobré odradit lidi, kteří se na studium tohoto předmětu nehodí. Takže tento předmět je naprosto nevhodný pro ty, kteří výuku berou jako učení se nazpaměť. Pokud očekáváte zadanou A4 textu s úkolem do další hodiny naučte se to, tak se na studium nehodíte. Pokud se myslítě, že stačí přečíst výklad a napsat jen tak úkol, tak se na studium taky nehodíte. A pokud si při vypracovávání úkolů řídíte jen informacemi z internetu, tak se na studium taky nehodíte.
Ovšem pokud jste ochotni přemýšlet sami nad sebou, tak jste vhodní kandidáti. Pokud jste ochotný nad úkolem přemýšlet, projevit vlastní názor. Napsat vlastní fantazie, prostě pracovat hlavou a hlavně rozumem, tak je pro Vás tento předmět správná volba. Na začátku předmětu se pokusíte pochopit přírodu při krátkých návštěvách. V pokročilém ročníků se vydáce na putovní výpravy a později, když už jste poznali sami sebe se dovzděláváte.
Hlavní výhodou je, že poznáte spolužáky. Jestli si myslíte, že toto je předmět, u kterého spolužáky vidítě jen hodinu a potom ne, tak to se mýlíte. Například při cestování. Potřebujete týmovou práci, koordinaci, abyste byli schopni dokončit předmět. Občas je to náročnější, ale na druhou stranu ten předmět vlastně "nestudujete sami".

Co mi předmět dal?
Hlubší poznání sama sebe
uvědomění si pár věcí
poznání nových míst
poznání nových lidí
dozvědění se nových informací
donutil mě přemýšlet

Co mi předmět vzal?
Asi nic, akorát to myšlení občas bolelo :)