Soutěže 1281
Výuka 1257
Semináře 422
Hogwarts.cz

Autor: Any Dawson
Práce odevzdána: 20. 5. 2019 23:00
Seminář: Ponožkožrout
Přednášející: Selena Enail Smithová

Zadání semináře

Zadání úkolu jsem nakousla na konci hodiny. Budu po Vás chtít, aby jste mi napsali vlastní názor na to, proč nám občas v pračce zmizí 1 ponožka z páru.

Rozsah práce je minimálně 3 palce, maximum 5 palců.

Vypracování

Ahoj, kolegyně!

 

Na celou problematiku se díváme úplně ze špatného úhlu pohledu. Ponožky dle všech teorií jsou jenom ubohé oběti, které byly ve špatný čas ve špatné pračce. Situace je ale mnohem komplikovanější. Musíme si uvědomit, že i taková ponožka má city a umí myslet. V továrnách vyrábějí ponožku za ponožkou a nikdo nic neřeší, jde jim o rychlost, obrat a úsporu nákladů. Každá ponožka je totiž jiná! A to nemyslím kotníčková či pruhovaná. I v rámci jednoho druhu a barvy má každá ponožka vlastní povahu. 

 

A zde začíná problém. Je to jak u lidí. To, že tě paní učitelka v první třídě posadí s někým do lavice ještě neznamená, že budete nejlepší kamarádi. Když to nefunguje, tak tě rozsadí a to možná pomůže. Ale ponožky jsou spárované už od začátku a až na pár vyjímek lidé nosí ponožky vždy ve stejném páru. 

 

Představme si takové indickou dohodnutou svatbu. Novomanželé se potkají až u oltáře a rozhodují rodiče. Ti však obvykle neberou v potaz, zda-li se k sobě jejich ratolesti hodí, ale spíš, je-li manželství výhodné s ohledem na společenské postavení a peníze. Taková ponožka tedy dostane náhodně přidělenou druhou ponožku a má smůlu. Když je na noze, tak může komunikovat ještě s botou, v koši na špinavé prádlo s ostatními špinavými tentononcy, ale nejvíc času obvykle tráví s tou druhou v páru v šuplíku. 

 

Některé ponožky jsou ale nesnesitelné a občas (tak jak, je to i u lidí) i když jsou obě ponožky jinak super, nevhodné spojení v nich probudí to nejhorší z nejhoršího. Páry se pak trápí a jednou za čas se taková ponožka uchýlí k poměrně radikálnímu řešení. V pračce se totiž musí soustředit, aby hlavně při ždímání držela pohromadě. Když už ale nemá vůli ke svému ponožkovému životu, spáchá jednoduše sebevraždu tím, že se přestane držet a rozletí se na milion malých částí. Proto občas sem tam najdeme kousky v pračce, které neumíme vysvětlit. 

 

Tak takto to tedy je. Bohužel pravé vysvětlení je tak trochu depresivní, ale všechny ponožky, které si zvolily tento drastický krok už jsou na lepším místě!

 

Těším se na příští seminář, 

 

Any