Soutěže 1182
Výuka 1021
Semináře 374
Havraspár

Autor: Arietty Liella Minette
Práce odevzdána: 19. 5. 2019 22:16
Soutěž: Kočkodrak
Zadavatel soutěže: Selena Enail Smithová

Zadání soutěže

Kouzelnická sauna … pardon tedy fauna, musí být každému z vás jasná. Krom nám známé fauny, jenž je popsána ve starých knihách se můžeme setkat i s podivnými jedinci, u kterých je zařazení trošku složitější. 

 

Jedním takovým zástupcem je i KOČKODRAK.

 

Není toho o něm příliš známo a proto bych poprosila o pomoc přímo vás.

 

V prvním kole této soutěže mi sepíšete co všechno je možné se o tomto tvoru dozvědět.

 

Délka textu prosím nepřesáhne 7 palců.

Vypracování

Dobrý den!

 

Kočkodrak je záhadný tvor, který je (alespoň vzhledově), jak ostatně napovídá název, křížencem běžné domácí kočky a draka. Jde o velmi vzácný a rovněž velmi nebezpečný druh, který se v dnešní době ve volné přírodě již téměř nevyskytuje a spíše bývá k nalezení v kouzelnických ZOO. Je to především z toho důvodu, že se jednoho času kočkodraci masově hubili kvůli jejich neblahému vlivu na domácí zvířectvo (totiž, hubili jej). Přesto by však byla obrovská škoda, kdyby svět přišel o tento podivuhodný druh zcela.

Kočkodraci jsou typičtí tím, že na první pohled každého vystraší. Vypadají totiž opravdu hrozivě; mají převážně dračí tělo, tedy mohutný ještěrovitý trup opatřený párem kostnatých křídel. Jejich tělo zdobí ostny a prakticky po celém povrchu těla mají šupinatou kůži, pouze s výjimkou očí, uší, nozder a některých břišních oblastí. Jejich hlava se ovšem velmi silně podobá té kočičí; dokonce by se dalo říci, že jde o dokonale přesnou kočičí hlavu. Akorát je mnohokrát zvětšená, protože samotné tělo je podstatně větší a mohutnější než tělo kočičí.

Kočkodrak má dvě silné zadní nohy, které slouží výhradně k chůzi a pohybu obecně. Přední nohy jsou již o poznání slabší, ale přesto jsou dost mohutné, aby dokázaly v případě potřeby zajistit pohyb po všech čtyřech. Kočkodraci je ale převážně používají jako paže, dokážou s nimi totiž uchopit různě velké předměty a poměrně přesně s nimi manipulovat. Slouží jim k tomu tři silné prsty a mohutný palec na každé "ruce".

Kočkodraci jsou všežravci, téměř vždy ale dávají přednost masu. Typická je jejich neobvykle silná chuť k jídlu; kočkodrak je za den schopný spořádat i několik celých hospodářských zvířat, pokud je obzvlášť hladový. Jeho běžná "spotřeba" je asi jedno hospodářské zvíře denně, ale ti nejhladovější jich dokážou sežrat za jediný den i 5. Kočkodraci jsou také velmi agresivní a nebojí se pustit se do potyčky prakticky s kýmkoliv a čímkoliv, a to navzdory skutečnosti, že nepřítel je často mnohonásobně větší než oni sami. Je to také jeden z důvodů, proč byli téměř vyhubeni; často si začali s tvorem, který byl ještě nebezpečnější než oni sami.

Pro kočkodraky je typické zdržování se na kamenité půdě, v okrajových případech žily kočkodračí rodinky v močálech. Tam loví prakticky vše, co jim přijde pod pařáty, a když dojde na nejhorší, pustí se do zelené stravy. Kočkodraci navzdory své agresivitě žijí v rodinných uskupeních, navzájem se houževnatě brání a vůbec spolu drží. Není známo, že by se ani ty nejhladovější rodiny dopustily vzájemného kanibalismu. Je zvláštní, že tvor tak agresivní a nebezpečný je zároveň tak hrdý a má rodinné cítění, nikdo ještě pořádně neví, proč to tak je.

Kočkodraci jsou rovněž velmi odvážná a statečná stvoření, a proto je škoda, že se na ně pohlíží jen jako na agresory. Například z jejich schopnosti bránit vlastní rodinu a držet spolu jako jeden muž by se mnozí lidé mohli učit. Rozhodně jde o zajímavá stvoření a je dobře, že dosud nebyli zcela vyhubeni.

 

S pozdravem,

Arietty Liella Minette