Soutěže 1201
Výuka 1052
Semináře 383
Mrzimor

Autor: Aaron Livingston
Práce odevzdána: 2. 6. 2019 16:03
Předmět: Čarostavitelství, 2. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Ideálně nalezněte vaši esej z prvního ročníku. Měli byste ji mít pořád u vás na webu. Pokud ji už nemáte, holt budete mít o práci navíc. (Dole naleznete, co esej z prváku měla obsahovat.) Pozor: v zadání eseje (úplně dole) naleznete jednu změnu. Video a/nebo audio kouzlo bude nyní povinné pro všechny. Tedy ti, kdo ho tam už měli, mají o práci méně.

Pro esej vytvořte novou externí šablonu (nový soubor .css u vás na webu). A vaši esej vyšperkujte. Udělejte ji tematickou k onomu článku/eseji/životopisu… k tomu, co tam máte (nebo ten text případně celý změňte). Takže pokud někdo vkládal esej / delší úkol z astronomie, přidá tam obrázky například hvězd, galaxií, nebo planety, další objekty kosmu, schémata planetárních systémů, měsíců Jupitera… Celkově by v samotném článku/eseji/životopisu/apod. měly být alespoň tři obrázky, raději pět. Dokážu si představit, že taková esej z astronomie by měla tmavé obrázkové pozadí. Nějaká hezká textura, která se bude opakovat. Nebo detail kousku oblohy. A třeba šedé písmo u textu. Obrázky by u sebe měly popisky, co to vlastně je, navigace by klidně mohla být nahoře a místo vertikálního menu by bylo horizontální, kde stačí říct odrážkám, aby se tvářily jako řádkový prvek, protože astronomie má ráda velké obrázky, které by mohl text obtékat, a menu na boku by mohlo brát prostor… Prostě se s tím vyhrát. Je to esej. Máte v ní předvést, co jste se naučili.

Budu hodnotit především design. Případné věci ke zlepšení z HTML jsem vám už doporučil při ohodnocení eseje. Takže jestli to působí příjemně na oko, jestli text i grafika k sobě pasují, jestli se to dobře čte… Do samotného vypracování úkolu (v editoru tady na Hogu), kam dáváte jen odkaz se svým jménem, můžete připojit, proč jste se pro dané věci rozhodli, o co jste se snažili a nevyšlo to, a třeba, na co jste přišli metodou pokus-omyl.

Vaši esej určitě vyzkoušejte v několika prohlížečích! Osobně budu hodnotit na Firefoxu, to ale neznamená, že to budete stavět pro Ohnivou lišku, a na Chrobáka, Opeřence nebo Edge se úplně vykašlete! Je to vaše esej, především vy s tím musíte být spokojeni, já jsem jen divák, který vás bohužel musí nějak ohodnotit a napsat vám nějakou známku.

Náležitosti eseje prvního ročníku:

Vypracování

Hezký den pane Nichu. Posílám moji závěrečnou esej. Snažil jsem se to pojmout jako web v kouzelnickém stylu, tak se mi to zdařilo.

 

 

http://aaronlivingston.borec.cz/DU_2_ZE.html

 

pro jistotu ještě takhle:

https://uloz.to/!ltfPEIAE3bMC/caro2ze-zip

 

Hezký den

Aaron Livingston